Popularny: 6300 odsłonInformacje8 lipca, 10:29,

Tylko dwa dni i aż trzy wypadki na drogach powiatu gostynińskiego

Tylko dwa dni i aż trzy wypadki na drogach powiatu gostynińskiego

Do trzech poważnych wypadków doszło w miniony weekend na drogach powiatu gostynińskiego. W Gostyninie pieszy wtargnął pod ciężarówkę, w Pacynie kierujący golfem dachował, a w Czyżewie do szpitala odwieziony został motocyklista z pasażerką. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drogach.


Udostępnij 30
Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek na ulicy Zamkowej


Do pierwszego zdarzenie doszło w piątek w Gostyninie na ul. Zamkowej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni mieszkaniec pow. włocławskiego nagle wtargnął przed jadący pojazd ciężarowy Man. Na skutek poniesionych obrażeń młody mężczyzna zmarł w szpitalu. 22-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Do kolejnych wypadków doszło w niedzielę, gdzie w rejonie Pacyny 19-letni kierujący VW Golf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, gdzie dachował. Do szpitala z urazem kręgosłupa odwieziony został 41-letni pasażer.

Jeszcze tego samego dnia w Czyżewie 60-letni kierujący motocyklem Yamacha wraz z 56-letnią pasażerką uderzyli w tył Chevroleta, którym kierował 38-latek. Na skutek zderzenia do szpitala zostali przewiezieni użytkownicy motocykla. W obu zdarzeniach kierujący byli trzeźwi.

Każdy wypadek to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć stosując się do elementarnych zasad ruchu drogowego. Dlatego kierujmy się rozsądkiem - to hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 5100 odsłonInformacje8 lipca, 07:58,

Koncert chóru Arce Cantores

Piąta edycja Jarmarku św. Jakuba przeszła do historii. Przez 3 dni mieszkańcy Gostynina i okolic mogli korzystać z atrakcji przygotowanych w ramach imprezy m.in.: kina plenerowego, kramów z rękodziełem oraz koncertów.


Udostępnij 85
Piąta edycja Jarmarku św. Jakuba przeszła do historii

Jednym z wykonawców, który wystąpił w niedzielę (7 lipca br.) na scenie był zamkowy chór Arce Cantores.

Pomimo kilkumiesięcznego stażu, grupa Michała Pilichowicza może już pochwalić się niemałymi sukcesami. W minioną sobotę na VIII festiwalu chórów Rogozino Cantat 2019 zostali nagrodzeni 3 pucharami, w tym Grand Prix festiwalu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Ela, 10 lipca
Do Krytyczna Pani, Czy Ci panowie Pani przeszkadzają?miejsca starczy dla wszystkich,byle byli chetni,a z tym jest problem
Krytyczna pani, 8 lipca
Ładnie śpiewają ale coś mało panów. Nie ma w Gostyninie więcej śpiewających mężczyzn? Twarze panów z chóru są już dość dobrze znane w mieście, czas dac miejsce nowym , chętnym śpiewać.
Widz, 8 lipca
Bardzo fajnie śpiewali

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie