Informacje9 października 2022, 11:18,

Tylko remis w Czermnie

Tylko remis w Czermnie [VIDEO]

Mazur Gostynin zremisował na wyjeździe z Unią Czermno 1:1

W 7 kolejce KEEZA Płockiej Ligi Okręgowej, w sobotę, 8 października 2022 r., Mazur Gostynin zremisował na wyjeździe z Unią Czermno 1:1.Mecz miał identyczny przebieg jak wiosenne spotkanie w poprzednim sezonie pod koniec kwietnia tego roku. Przed tym spotkaniem Mazur był faworytem do wygranej, zajmował pierwsze miejsce z kompletem 18 punktów, z kolei Unia zamykała tabele z 3 punktami.

Specyficzne boisko w Czermnie - krótkie i z dużymi nierównościami - sprzyja zawsze broniącym się i grającym tu na co dzień gospodarzom. Choć pierwsze minuty meczu przebiegały z przewagą w grze gostynińskiej drużyny, to do przerwy było sensacyjne prowadzenie Unii, prowadzonej przez byłego trenera Mazura Waldemara Figurskiego. Po akcji lewą stroną boiska piłkę otrzymał Maciej Piotrowski i po strzale z 15 metrów w 19 minucie było 1:0.

Wynik zmienił się dopiero w drugiej połowie. Z prawej strony boiska aut wykonał Piotr Szulczewski, piłkę zgrał Michał Jędrzejczak a a precyzyjnym strzałem przy słupku popisał się Michał Matecki. To niestety tyle, jeśli chodzi o zdobycze bramkowe choć sytuacji było bez liku.

Podobnie jak w meczu rundy wiosennej ubiegłego sezonu pod koniec kwietnia, do ostatniej chwili trwał napór na bramkę Unii Czermno i podobnie jak wtedy, skończyło się na niespodziewanym remisie, 1:1. To przerwana wspaniała seria sześciu ligowych z rzędu zwycięstw w tym sezonie.

Mazur utrzymał prowadzenie w tabeli, z 19 punktami. Za tydzień pojedynek derbowy - w sobotę, 15 października 2022 r. o g. 16:00 z Błękitnymi Gąbin.

Unia Czermno - Mazur Gostynin 1:1

bramki: 19' Maciej Piotrowski - 58' Michał Matecki

Unia: Igor Cieślak (72' Marek Wydra) - Mateusz Król, Krystian Tarka, Łukasz Woźniak, Łukasz Wiśniewski, Marcin Dubielak, Mateusz Rutkowski, Kamil Borkowski, Maciej Piotrowski, Gabriel Gromczewski, Damian Sztendor; trener: Waldemar Figurski, kierownik drużyny: Adrian Sobiecki

Mazur: Hubert Borowy - Mateusz Dobieński (80' Łukasz Frątczak), Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Piotr Szulczewski - Michał Matecki, Paweł Znyk, Dariusz Kurkowski, Jan Rutkowski (74' Bartłomiej Kapturowski), Michał Jędrzejczak (90' Krzysztof Oziemski) - Eryk Przybylski, trener: Arkadiusz Szulczewski

żółte kartki: Krystian Tarka 

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

tony, 9 października 2022
jeśli chodzi o boisko to grałem w tej rundzie i w czermnie i gostyninie. Jakość płyty jest o niebo lepsza w czermnie
Dodaj ogłoszenie