Popularny: 1500 odsłonInformacje9 listopada, 11:43,

Uczniowie Ogólniaka uczcili pamięć patrona szkoły


W marszu uczestniczyli Dyrekcja, organizatorzy, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz delegacje klasowe

Dzień 8 listopada ten rozpoczął się od złożenia wieńca i zapalenia znicza pod popiersiem Tadeusza Kościuszki przed budynkiem Liceum. Z powodu pandemii liczba uczestników była ograniczona.W marszu uczestniczyli Dyrekcja, organizatorzy, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz delegacje klasowe.

Podczas przerw lekcyjnych uczniowie mogli obejrzeć prezentację o Tadeuszu Kościuszce i wysłuchać pieśni tematycznie związanych z Insurekcją Kościuszkowską.

Na godzinie wychowawczej uczniowie klas pierwszych i drugich oglądali film o bohaterze walk narodowo-wyzwoleńczych i wypełniali karty pracy. Spośród prawidłowo wypełnionych kart zostaną wylosowani szczęśliwi zwycięzcy. Tego dnia odbył się również konkurs wiedzy na temat życia i osiągnięć Tadeusza Kościuszki.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: LO Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Zenon, 10 listopada
Z tym,patronem to była wielka lipa.Był to łotr rodzaju szczególnego.Majątek rodziców roztrwonił.Kiedy po tym śmiesznym powstaniu,carskie wojsko jego wygarneło ,to było tak.Masz tutaj parę złotych rublówek i za granicę w...laj.We USA to na torach se robił i to taki bochater?
Dodaj ogłoszenie