Popularny: 800 odsłonInformacje4 grudnia 2017,

Umowa podpisana. GCE przystąpiło do Polskiego Klastra Edukacyjnego

W poniedziałek (4 grudnia br.) Pan Wojciech Kiełbasa Dyrektor Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego oraz Pan Witold Wiśniewski reprezentujący Fundację„Zapobieganie wypadkom drogowym" z siedzibą w Warszawie podpisali Umowę przystąpienia Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego do POLSKIEGO KLASTRA EDUKACYJNEGO.

Przewiń w dół aby czytać dalejTym samym GCE stało się 29 członkiem tej elitarnej platformy edukacyjnej skupiającej instytucje szkoleniowe, badawcze i edukacyjne.

Klaster został utworzony w 2014r, a do jego celów statutowych należy między innymi:
a) edukacja zawodowa i podnoszenie kwalifikacji kadry,
b) standaryzacja usług i infrastruktury edukacyjnej,
c) rozwój szkolnictwa zawodowego,
d) podejmowanie działań lobbingow-ych w celu wykreowania obszaru działania Klastra, jako atrakcyjnego miejsca dla inwestorów zewnętrznych,
e) edukacja komunikacyjna,
f) promocja usług edukacyjnych członków Klastra,
g) pozyskiwanie środków na rozwój bazy i infrastruktury edukacyjnej.

"Przystąpienie naszej szkoły do Polskiego Klastra Edukacyjnego ma niezwykle istotne znaczenie w kontekście rozwoju kształcenia zawodowego, a także dalszych możliwości współpracy w ramach współdziałania z członkami Klastra, ale także instytucjami i organizacjami, które chcą wspierać jego działania" - tłumaczy Szymon Szczypawka Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Gostyninie.


Napisz komentarz

Informacje4 grudnia 2017,

Dobra wiadomość dla uczniów SP 3. Nowa pracownia komputerowa już niebawem

Dobra wiadomość dla uczniów SP 3. Nowa pracownia komputerowa już niebawem

W czwartek, 30 listopada 2017 r. radni Rady Miejskiej w poprawkach do wydatków budżetowych na wniosek klubu radnych Inicjatywy dla Gostynina zabezpieczyli w budżecie kwotę 35 000 zł na doposażenie pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Kwota jeszcze w tym roku ma być zagospodarowana na zakup komputerów oraz wyposażenie pracowni. Szczegóły znane będą niebawem.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie