Popularny: 4000 odsłonInformacje14 grudnia 2020, 10:30,

Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie


Jest to szczególna okazja do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz, na trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny

Pięćdziesiąta rocznica ślubu to wspaniały jubileusz, to symbol wierności i miłości rodzinnej, dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego.Jest to szczególna okazja do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz, na trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny.

Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila, nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin ale także dla władz państwowych i samorządowych.

W dniu 10 i 11 grudnia 2020 roku, odbyło się uroczyste wręczenie medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane prze Prezydenta RP parom z 50-letnim stażem małżeńskim.

W tym roku medalem tym wyróżniono 11 spośród 13 par z terenu Gminy Szczawin Kościelny, którzy zawarli związek małżeński w 1969 i 1970 roku. Niestety spośród tych par: 2 małżeństwa nie doczekały uroczystości z powodu śmierci współmałżonka.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, uroczystość odbywała się w ograniczonym gronie Dostojnych Jubilatów, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych.

Zachowując reżim sanitarny, uhonorowałam odznaczeniem państwowym mieszkańców naszej gminy, legitymujących się 50-letnim stażem małżeńskim. Dodatkowo wszystkim odznaczonym wręczyłam dyplomy gratulacyjne, kwiaty oraz kosze upominkowe.

Uroczystość wręczenia medali poszczególnym parom odbyła się w wyjątkowej atmosferze, w ich domach.

Nie kryjąc wzruszenia, Jubilaci dzielili się swoimi wspomnieniami i przeżyciami z wspólnie spędzonych lat.

Podkreśliłam wartość i znaczenie miłości w codziennym życiu każdego człowieka. Wyraziłam podziw dla wytrwałości w małżeńskiej przysiędze i pięknego przykładu dla młodych pokoleń.

PÓŁ WIEKU MAŁŻEŃSTWA ŚWIĘTOWALI:

P. ZOFIA I STANISŁAW CIECHOMSCY

P. KRYSTYNA I JAN CHMIELECCY

P. MIROSŁAWA I RYSZARD IZYDORCZYK

P. ANNA I JAN KOSAJDA

P. HELENA I WŁADYSŁAW KRAŚNICCY

P. DANUTA I TADEUSZ MAŚLANKA

P. DANUTA I TADEUSZ MICHALSCY

P. KRYSTYNA I STANISŁAW MIŁOSZEWSCY

P. JANINA I ANTONI ORNOWSCY

P. BARBARA I JAN OSMOLAK

P. JADWIGA I WŁADYSŁAW PRZEWŁOCCY

Dostojnym Jubilatom z okazji Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, życzę kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu. Niech każdy kolejny dzień życia będzie dla Państwa pomyślny, pełen wiary i ufności.

Z najlepszymi życzeniami

Wójt Gminy

Barbara Stępniak

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UG Szczawin Kościelny

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Danuta, 15 grudnia 2020
Moi dziadkowie też kilka dni temu obchodzili kolejną okrągłą rocznicę ślubu, ale medali nie dostali. Za to podarowałam im bukiet kwiatów z poczty kwiatowej i upiekłam dla nich tort :) Bardzo docenili ten gest z mojej strony.
szuba, 14 grudnia 2020
Jestem z moją żoną 60 lat nie obnoszę się z tym. To nie jest wyczyn lecz szczęście.
Dodaj ogłoszenie