Popularny: 3400 odsłonInformacje9 maja, 08:02,

Uroczystości Dnia Strażaka w Gostyninie

W sobotę, w Dzień św. Floriana obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji w środę (8 maja br.) w Kościele NMP Matki Kościoła została odprawiona msza św. w ich intencji.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
OSP Gostynin otrzymała nowy samochód


Nabożeństwu przewodniczył kapelan strażaków ks. dziekan Ryszard Kruszewski.

"Wiecie doskonale co to znaczy być sprawnym fizycznie, wiecie również co to znaczy być mocnym duchowo, żeby spoglądać na swoją posługę o wiele dalej. Nie tylko poprzez to zewnętrzne działanie w chwilach bardzo trudnych, ciężkich, tragicznych, kiedy są pożary, katastrofy, kiedy są wypadki.
Trzeba być także mocnym duchowo by wiedzieć, że to co czynicie, czynicie z pobudek większych"
- podkreślał duchowny.

Po mszy św. na placu przy pomniku św. Jana Pawła II odbyło się poświecenie oraz oficjalne przekazanie kluczyków druhom OSP Gostynin do nowego wozu strażackiego Renault Master. Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyninie obchodzi w tym roku 140 jubileusz powstania.

Następnie poczty sztandarowe, strażacy na czele z Dętą Orkiestrą Miejską przemaszerowali na teren OSP na dalszą część uroczystości.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłonInformacje9 maja, 07:19,

Shazam przybywa do kina Siemowit

Shazam przybywa do kina Siemowit

Od piątku w gostynińskim kinie Siemowit rozpoczna się seanse dwóch nowych propozycji filmowych. Pierwsza z nich będzie opowieść o superbohaterze "Shazam!". Widzów o mocnych nerwach powinien zainteresować irlandzki horror pt. "Impostor".

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Sprawdź nowy repertuar

Shazam! - akcja, fantasy

Chłopiec otrzymuje moce, dzięki którym staje się dorosłym superbohaterem, wypowiadając jedno magiczne słowo.

Impostor - horror

Sarah przeprowadza się ze swoim synkiem do domu na wsi. Pewnej nocy Chris znika, a kiedy się odnajduje, Sarah zaczyna podejrzewać że chłopiec, który wrócił, może wcale nie być jej synem.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie