Popularny: 1800 odsłonInformacje11 października 2018, 10:13,

Ustanowiono tymczasowego nadzorcę sądowego w spółce prowadzącej szpital w Gorzewie

Ustanowiono tymczasowego nadzorcę sądowego w spółce prowadzącej szpital w Gorzewie

Nasza redakcja otrzymała prawomocne postanowienie sygn. akt IX GU 108/18 Sądu Rejonowego Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, dotyczące spółki Arion Med, prowadzącej szpital w Gorzewie koło Gostynina.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Czy wobec problemów finansowych zarządzającego placówką nie należy zastanowić się nad przywróceniem szpitala do Gostynina?


Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą Świdniku w składzie SSR Monika Studzińska, SSR Małgorzata Kotuła i SSR Magdalena Studzińska na posiedzeniu w dniu 17 września 2018 roku postanowił dokonać zabezpieczenia majątku spółki Arion Med z siedzibą w Lublinie poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego Macieja Wieniakowskiego, celem zobowiązania tymczasowego nadzorcę sądowego do złożenia w terminie 21 dni sprawozdania w trybie art. 38 ust. 3 ustawy Prawo upadłościowe.

Przypomnijmy, w dniu 30 lipca 2018 roku Sąd Okręgowy w Lublinie IX Wydział Gospodarczy zmienił postanowienie Sądu Rejonowego Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku i oddalił wniosek Pana Piotra Rucińskiego – byłego członka zarządu - o ogłoszenie upadłości Spółki ARION MED sp. z o.o. Informowaliśmy o tym w sierpniu tego roku:

Postanowienie Sądu w sprawie upadłości Arion Med Sp. z o.o.

Postanowienie z 17 września jest efektem złożonego przez dwóch wierzycieli spółki Arion Med wniosku o ogłoszenie zarządcy przymusowego. Sąd Rejonowy Lublin-Wschod z siedzibą w Świdniku postanowił oddalić wniosek wierzycieli, poprzestając na ustanowieniu tymczasowego nadzorcy sądowego.

Głównym zadaniem nadzory sądowego, działającego w interesie ogółu wierzycieli, jest zabezpieczenie majątku przed niekorzystnymi działaniami dłużnika. Zajmuje się on także m.in. analizą czynności dłużnika przekraczających zwykły zarząd z uwzględnieniem interesu wierzycieli oraz ewentualnym sporządzaniem sprawozdania dotyczącego stanu przedsiębiorstwa dłużnika, które stanowi obiektywne źródło wiedzy dla sądu. Jeżeli tymczasowy nadzorca sądowy stwierdzi nieprawidłowości w zarządzie majątkiem dłużnika jest zobowiązany poinformować o tym sąd oraz złożyć wniosek o zmianę sposobu zabezpieczenia przez ustanowienie zarządu przymusowego.


Napisz komentarz

Komentarze

Anny, 13 października 2018
Tak, będzie funkcjonował i to lepiej niż dotychczas, bo pod okiem nadzorcy
michu, 12 października 2018
Szpital bedzie funkcjonował?
Twbkz, 11 października 2018
To w końcu będzie ta upadłość czy nie? Chcemy się leczyć a nie zastanawiać się czy Arion ma pieniądze na leki.
Popularny: 500 odsłonInformacje10 października 2018, 14:39,

UWAGA na maile z podpisem ZUS

UWAGA na maile z podpisem ZUS

Uwaga na wzmożoną aktywność oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła maili do swoich klientów.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Oszuści nie odpuszczają.

Niestety oszuści podszywający się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie nasili swoje działania. Tylko jednego dnia do Zakładu zadzwoniło kilkanaście osób z informacją o dziwnych mailach, w których jako nadawca figuruje właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W temacie wiadomości wpisana jest fraza „Zaległe składki”, zaś w samym mailu prośba o potwierdzenie odebrania wiadomości.

Na szczęście klienci zwrócili uwagę na nieprawidłowy adres mailowy ZUS, który był w stopce maila. Stopka, poza prawidłowym adresem centrali ZUS, zawierała bowiem adres skrzynki mailowej oparty o domenę rządową tj. „gov.pl”, tymczasem tak strona www.zus.pl, jak i adresy mailowe pracowników ZUS nie funkcjonują w oparciu o domenę rządową.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła do swoich klientów korespondencji mailowej. Kontakt elektroniczny ze strony Zakładu możliwy jest jedynie w sytuacji gdy klient posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wyraził zgodę na taką formę kontaktu. ZUS ostrzega by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać zawartych w tej korespondencji załączników.

Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci. W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00.

Tematy:oszuści

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie