InformacjeGorący temat (1500 odsłon)

Ustanowiono tymczasowego nadzorcę sądowego w spółce prowadzącej szpital w Gorzewie


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

szpital ARION Med Kruk gorzewo

Nasza redakcja otrzymała prawomocne postanowienie sygn. akt IX GU 108/18 Sądu Rejonowego Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych, dotyczące spółki Arion Med, prowadzącej szpital w Gorzewie koło Gostynina.


Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą Świdniku w składzie SSR Monika Studzińska, SSR Małgorzata Kotuła i SSR Magdalena Studzińska na posiedzeniu w dniu 17 września 2018 roku postanowił dokonać zabezpieczenia majątku spółki Arion Med z siedzibą w Lublinie poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego Macieja Wieniakowskiego, celem zobowiązania tymczasowego nadzorcę sądowego do złożenia w terminie 21 dni sprawozdania w trybie art. 38 ust. 3 ustawy Prawo upadłościowe.

Przypomnijmy, w dniu 30 lipca 2018 roku Sąd Okręgowy w Lublinie IX Wydział Gospodarczy zmienił postanowienie Sądu Rejonowego Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku i oddalił wniosek Pana Piotra Rucińskiego – byłego członka zarządu - o ogłoszenie upadłości Spółki ARION MED sp. z o.o. Informowaliśmy o tym w sierpniu tego roku:

Postanowienie Sądu w sprawie upadłości Arion Med Sp. z o.o.

Postanowienie z 17 września jest efektem złożonego przez dwóch wierzycieli spółki Arion Med wniosku o ogłoszenie zarządcy przymusowego. Sąd Rejonowy Lublin-Wschod z siedzibą w Świdniku postanowił oddalić wniosek wierzycieli, poprzestając na ustanowieniu tymczasowego nadzorcy sądowego.

Głównym zadaniem nadzory sądowego, działającego w interesie ogółu wierzycieli, jest zabezpieczenie majątku przed niekorzystnymi działaniami dłużnika. Zajmuje się on także m.in. analizą czynności dłużnika przekraczających zwykły zarząd z uwzględnieniem interesu wierzycieli oraz ewentualnym sporządzaniem sprawozdania dotyczącego stanu przedsiębiorstwa dłużnika, które stanowi obiektywne źródło wiedzy dla sądu. Jeżeli tymczasowy nadzorca sądowy stwierdzi nieprawidłowości w zarządzie majątkiem dłużnika jest zobowiązany poinformować o tym sąd oraz złożyć wniosek o zmianę sposobu zabezpieczenia przez ustanowienie zarządu przymusowego.

Tematy:szpitalARION MedKrukgorzewo

Sprawdź też: Fizjoterapeuci, rehabilitacja GostyninOpalanie natryskowe GostyninFizjoterapia Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Tak, będzie funkcjonował i to lepiej niż dotychczas, bo pod okiem nadzorcy

  • To w końcu będzie ta upadłość czy nie? Chcemy się leczyć a nie zastanawiać się czy Arion ma pieniądze na leki.

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Popularne artykuły


Galerie zdjęć


UWAGA na maile z podpisem ZUS
UWAGA na maile z podpisem ZUS
UWAGA na maile z podpisem ZUS

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij