Popularny: 500 odsłon Informacje 10 października 2018, 14:39,

UWAGA na maile z podpisem ZUS

Uwaga na wzmożoną aktywność oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła maili do swoich klientów.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Oszuści nie odpuszczają.


Niestety oszuści podszywający się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie nasili swoje działania. Tylko jednego dnia do Zakładu zadzwoniło kilkanaście osób z informacją o dziwnych mailach, w których jako nadawca figuruje właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W temacie wiadomości wpisana jest fraza „Zaległe składki”, zaś w samym mailu prośba o potwierdzenie odebrania wiadomości.

Na szczęście klienci zwrócili uwagę na nieprawidłowy adres mailowy ZUS, który był w stopce maila. Stopka, poza prawidłowym adresem centrali ZUS, zawierała bowiem adres skrzynki mailowej oparty o domenę rządową tj. „gov.pl”, tymczasem tak strona www.zus.pl, jak i adresy mailowe pracowników ZUS nie funkcjonują w oparciu o domenę rządową.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie wysyła do swoich klientów korespondencji mailowej. Kontakt elektroniczny ze strony Zakładu możliwy jest jedynie w sytuacji gdy klient posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wyraził zgodę na taką formę kontaktu. ZUS ostrzega by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać zawartych w tej korespondencji załączników.

Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci. W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, prosimy o kontakt z najbliższą placówką Zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00.

Tematy: oszuści

Napisz komentarz

Popularny: 700 odsłon Informacje 10 października 2018, 10:54,

„Mistrz ostatniej zmiany” oraz wioślarze gościli w Pacynie

We wtorek, 9 października 2018 r. do Zespołu Szkół im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie, jak co roku jesienią zjechali mistrzowie sportu na coroczne Święto Szkoły połączone z III Piknikiem im. Janusza Kusocińskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Niesamowite wydarzenie

Mała szkoła co roku, za sprawą głównego organizatora Andrzeja Matuszewskiego wraz z dyrekcją i kadrą pedagogiczną, zaprasza na swoje święto znamienitych gości ze świata sportu nieprzerwanie od 1980 roku.

Trzy dni temu przez Andrzeja Matuszewskiego wydana została na 100-lecie publikacja: „Stulecie szkoły w Pacynie. Historia i sport” o czym informowaliśmy:

Premiera książki „Stulecie szkoły w Pacynie” [ZDJĘCIA]

W Pacynie przez 38 lat gościły tu takie sławy jak choćby medaliści olimpijscy, rekordziści i mistrzowie świata: Anita Włodarczyk, Ryszard Szurkowski, Szymon Ziółkowski, Tomasz Majewski, Paweł Nastula, Arkadiusz Skrzypaszek, Otylia Jędrzejczak, Piotr Małachowski, Mateusz Kusznierewicz, Marian Woronin, Jacek Wszoła, Zygmunt Smalcerz i wielu wielu innych a także gwiazdy sportu, którzy odeszli, jednak pamięć pozostała w sercach kibiców na zawsze, jak: Irena Szewińska, Jerzy Kulej czy Kamila Skolimowska.

Gośćmi bywali także trenerzy, w tym selekcjonerzy Reprezentacji Polski w piłce nożnej: „trener tysiąclecia” Kazimierz Górski oraz Jerzy Engel, a rok temu Jerzy Brzęczek, obecny selekcjoner kadry.

W tym roku do Pacyny przyjechali dwaj czynni sportowcy: lekkoatleta Jakub Krzewina i wioślarz Jerzy Kowalski. Obaj pochodzą z Kruszwicy w województwie kujawsko-pomorskim.

Pierwszy z nich kibicom wbił się w pamięć jako”mistrz ostatniej zmiany” w Halowych Mistrzostwach Świata w angielskim Birmingham w marcu tego roku, gdy na ostatniej zmianie biegu sztafetowego 4 x 400 metrów mężczyzn wyprzedził amerykańskiego zawodnika Vernon'a Norwood'a, bijąc tym samym wraz z kolegami ze sztafety Karolem Zalewskim, Rafałem Omelko i Łukaszem Krawczukiem halowy rekord świata i zdobywając dla Polski złoty medal Halowych Mistrzostw Świata.

Jakub Krzewina zachęcał młodzież nie tylko do sportu, ale w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości także do patriotyzmu. Jest czynnym żołnierzem Wojska Polskiego: - Przed startami słucham polskich pieśni patriotycznych – przyznał.

Drugi z zaproszonych gości to Jerzy Kowalski, zwycięzca w parze z Miłoszem Jankowskim w dwójkach podwójnych wagi lekkiej zawodów Pucharu Świata w Linzu w czerwcu tego roku.

Trzecim z zaproszonych gości był brązowy medalista olimpijski z Igrzysk w Barcelonie w 1992 były wioślarz a obecnie trener Wojciech Jankowski, pochodzący z Płocka.

Goście zachęcali młodzież do uprawiania sportu, dzieci ze szkoły mogły spróbować swoich sił na wioślarskim ergometrze oraz w zawodach lekkoatletycznych. Stałym elementem było podpisanie się gości na cennej fladze olimpijskiej wraz z wpisem do pamiątkowej księgi oraz rozdawanie autografów dzieciom.

 


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie