Informacje16 września 2021, 12:10,

"W krainie Chopina" z fortepianem i fletem

"W krainie Chopina" z fortepianem i fletem

Niedzielny koncert był kolejną okazją do spotkania z muzyką klasyczną

W ramach Festiwalu Muzycznego „W Krainie Chopina”w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach wystąpili: flecistka Agata Igras i pianista Rafał Mokrzycki. Duet ten, jak również solówki, spotkały się z ogromnym uznaniem widowni.Agata Igras jest laureatką wielu konkursów muzyki solowej i kameralnej,  a jej koncerty odbywają się na czterech kontynentach, w blisko 40 krajach.

Kształci flecistów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Lekcje mistrzowskie prowadzi nie tylko w Polsce, ale też  zagranicą.

Rafał Mokrzycki jest zwycięzcą Valletta International Piano Competition na Malcie (2017). Uhonorowany tam został również nagrodę pozaregulaminową w postaci koncertu z Narodową Orkiestrą Radia i Telewizji w Tiranie w Albanii w 2018 roku. Koncertuje zarówno jako solista, jak i kameralista. Wyjątkowe miejsce w jego pracy artystycznej zajmuje muzyka Fryderyka Chopina, czemu dał wyraz w swojej debiutanckiej płycie „Magical Chopin”.

Organizatorem koncertu było Towarzystwo im. K. Wiłkomirskiego, Towarzystwo im Fryderyka Chopina i Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina.

autor/źródło: ECA Sanniki

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie