Popularny: 3500 odsłonInformacje10 lutego 2020, 11:47,

W Łącku zostanie wybudowana obwodnica

W Łącku zostanie wybudowana obwodnica

Rusza program budowy 100 obwodnic

W przeciągu najbliższych kilku lat Łąck będzie mógł pochwalić się własną obwodnicą. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Programu Budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.Program określa cele i priorytety inwestycyjne w zakresie budowy obwodnic miast na sieci dróg krajowych. Wskazuje również źródła finansowania oraz listę zadań inwestycyjnych kierowanych do realizacji. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Łącka w ciągu drogi krajowej nr 60

Stan prac przygotowawczych:

- dla inwestycji nie były prowadzone prace przygotowawcze.
 - planowana data ogłoszenia przetargu: I kw. 2024 r.

Cel realizacji inwestycji:

Podstawowym celem budowy obwodnicy Łącka jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 60 pomiędzy Płockiem a Kutnem.
Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w Łącku. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się wokół Warszawy. Droga stanowi bowiem alternatywny objazd aglomeracji stołecznej po północnej stronie pomiędzy drogą S8 a Autostrada A1. Będzie również stanowić uzupełnienie zbudowanej obwodnicy Gostynina.
Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

W ramach programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

autor/źródło: ralf / GDDKiA

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Amedis, 10 lutego 2020
A człowiek do sąsiad z naprzeciwka będzie szedł kilometr wzdluz drogi żeby przejść na druga stronę. Często przebywam w tamtych rejonach po kilka dni nawet w weekendy nijak wypadku nie ma to nawet korki się nie tworzą a jak wypadek to góra godzina.
Dodaj ogłoszenie