Popularny: 8700 odsłonInformacje28 sierpnia 2021, 17:29,

Święto plonów w Solcu. XIII Gminne Dożynki Ekologiczne Gminy Gostynin


Gwiazdą wieczoru będzie zespół Soleo

W Solcu trwają XIII Gminne Dożynki Ekologiczne Gminy Gostynin. Starostą tegorocznych dożynek jest Pan Maciej Szkopiński ze wsi Wrząca, Starościną Pani Małgorzata Cichocka ze wsi Kozice.Święto plonów rozpoczęła Msza Święta odprawiona w kościele parafialnym w Solcu.

"Przepis na chleb jest bardzo prosty, ale wyprodukowanie chleba jest ogromnie trudne i szczególnie Wy drodzy rolnicy o tym wiecie" - mówił podczas nabożeństwa proboszcz parafii w Solcu, ks. Sławomir Buńkowski.

Po Mszy Świętej dożynkowy korowód przemaszerował na plac dożynkowy gdzie odbyła się ceremonia przekazania chleba.

"Pamiętajmy, że oprócz języka i kultury, ziemia jest podstawą bytu narodu. Bez ziemi tak jak bez domu, bez rodziców człowiek staje się sierotą. Bracia rolnicy dziękuję Wam za wierność naszej polskiej ziemi i prosimy, mimo trudnych warunków nie opuszczajcie swojego posterunku pracy" - apelował Edmund Zieliński Wójt Gminy Gostynin.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie wystąpili m.in.: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Solcu, Chór Gminny Vox Cordis oraz Orkiestra Gminna Foxodeon.

Na straganach można spróbować lokalnych smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy.

W programie przewidziano również: ogłoszenie wyników konkursów dożynkowych na najładniejszy tradycyjny Wieniec Dożynkowy oraz najlepsza nalewkę Gminy Gostynin oraz koncert zespołów: Band Hadżi, Rizer, Golden Eye, Silver Dance, Exclusiv Boys, ANGIE Angeliki Gramont.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Soleo koncert  zaplanowany na godzinę 19:00. Dożynki zakończy zabawa taneczna z zespołem Orfeo.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

ted, 29 sierpnia 2021
"Bracia rolnicy" Dlatego przed wyborami zapisał się do Pis-u - hipokryta
Dodaj ogłoszenie