Popularny: 1600 odsłonInformacje16 maja, 10:19,

W tym roku Boże Ciało bez procesji ulicami miasta

W tym roku Boże Ciało bez procesji ulicami miasta

Udostępnij 30
Z powodu pandemii obchody Bożego Ciała będą miały dużo skromniejszy charakter

Bez tradycyjnych procesji ulicami miast odbędzie się tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z powodu pandemii obchody Bożego Ciała będą miały dużo skromniejszy charakter.Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego ks. Jarosław Kamiński w porozumieniu z Biskupem Płockim Piotrem Liberą, po konsultacjach z kapłanami, przedstawił dekret z zaleceniami dotyczącymi organizacji uroczystości.

  1. Hasło tegorocznych obchodów Bożego Ciała brzmi: „Św. Jan Paweł II – żarliwy czciciel Eucharystii”.
  2. Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zachęca się duszpasterzy, aby w przepowiadaniu Słowa Bożego uwzględnili nauczanie Papieża Polaka na temat rzeczywistej obecności Chrystusa pod postacią chleba i wina.
  3. Z racji na zaistniałą sytuację zmuszeni jesteśmy zrezygnować z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii.
  4. Tradycyjną procesję ulicami parafii należy zastąpić procesją wokół kościoła parafialnego (trzy procesyjne obejścia kościoła).
  5. W dogodnym miejscu przy świątyni, proszę przygotować jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbywa się we wnętrzu świątyni.
  6. Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych (szczególnie zachowanie dystansu społecznego), proszę zachęcić parafian do uczestnictwa w tej formie Bożego Ciała poprzez modlitwę w świątyni, ale również obecność na terenie przykościelnym.
  7. W parafiach, w których niemożliwe jest procesyjne obejście kościoła, procesja powinna odbyć się na placu / terenie przykościelnym lub w samej świątyni.
  8. W tym dniu należy stworzyć wiernym możliwość całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni (połączonej z możliwością spowiedzi) – niech to będzie Dzień Eucharystyczny w parafii.
autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 18 maja
Doskonale .To już nie nie było Boże Ciało ,lecz parada próżności.
Olek, 16 maja
Wreszcie spokój mam dość kleru pod oknami niech idą do kościoła
Frety, 16 maja
Brawo niby jakim prawem utrudniają ruch nie wszyscy sa katolikami Polecam film sekielskiego o pedofili w kosciele
Dodaj ogłoszenie