Informacje29 lipca, 07:55,

Warsztaty taneczne ze szkołą tańca Live Dance Studio Paka

Warsztaty taneczne ze szkołą tańca Live Dance Studio Paka

Udostępnij 7
Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych: młodsi i starsi

Wchodzimy w nowy wymiar tańca! Znaleźliśmy coś nowego i nowatorskiego. Coś co podbuduje lub na nowo zbuduje Naszą praktykę technikę ruchu. Choreografie teatralne, wyrażanie muzyki, tekstu i emocji tańcem i ruchem sceniczny, a to wszystko pod okiem wybitnego doktora, specjalisty i choreografa Witolda Jurewicza.TERMIN: 1 - 2.08.2020

MIEJSCE: Sala Fitluck ul. Termalna 4 (wejście od Wyszyńskiego 1)

KOSZT:
MŁODSI (4-7 LAT) - 40 ZŁOTY
STARSI (8-19 LAT) - 60 ZŁOTY

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych: młodsi i starsi.

-------HARMONOGRAM ZAJĘĆ--------

1 sierpnia (SOBOTA)
10:00 - 11:30 MŁODSI
11:30 - 14:00 STARSI

PRZERWA (2 godziny)
16:00 - 17:00 MŁODSI
17:00 - 19:00 STARSI

2 sierpnia (NIEDZIELA)
10:00 - 11:30 MŁODSI
11:30 - 14:30 STARSI

Przedstawiamy Wam opis warsztatów:

Co to jest Technika Ruchu?

„Technika ruchu" to ćwiczenia mające na celu uzmysłowienie sił ciągu i pchania w zależności od punktów podporu. Kombinacje ruchowe w całych swoich rozciągłościach bez przerwy badają ciężary poszczególnych części ciała i umożliwiają zrozumienie zależności oddalenia środka ciężkości ciała od punktu podporu. Kombinacje zawarte w metodzie uczą ekonomii ruchu w zakresie zadanej motoryczności ruchowej. Wszystkie ćwiczenia mają na celu uruchomienie i uaktywnienie kręgosłupa na całej jego długości. Wzmacniają poszczególne partie mięśniowe, mięśnie brzucha: boczne i środkowe oraz mięśnie nóg: czworogłowy i trójgłowy uda. W metodzie tej podstawą jest koordynacja ruchowa. Stosowana jest również praca na skrętach/twistach wzdłuż osi kręgosłupa. Ćwiczenia zawarte w „Technice ruchu" wpływają na prace poszczególnych partii mięśniowych oraz świadomość i siłę mięśni głębokich. Pozwalają zrozumieć swoje ciało, a przy długim i świadomym stosowaniu wpływają na efektywność ruchu oraz wielopoziomowy rozwój całego ciała.

Taniec współczesny

Proponowane zajęcia bazują na elementach tańca współczesnego, improwizacji i ruchu naturalnym oraz na Technice Ruchu Witolda Jurewicza. Mają na celu przede wszystkim polepszenie sprawności układu ruchowego, poprawę i rozwój cech motorycznych i koordynacji ruchowej. Ponadto, połączenie tańca i ruchu naturalnego stanowi unikalne pole do rozwoju kreatywności i rozwijania potencjału twórczego.

Elementy ruchu scenicznego:

Zajęcia z ruchu scenicznego i tańca będą obejmować zarówno pracę grupową jak i indywidualną.
Będą to ćwiczenia ruchowe, polegające między innymi na rozpoznaniu przestrzeni, rytmu, czasu trwania ruchu oraz pracy nad świadomością ciała, które jest podstawowym narzędziem pracy aktora i tancerza. Proponowane ćwiczenia będą miały na celu również przełamanie osobistych barier lub zwykłego strachu przed zaprezentowaniem się podczas występowania na scenie.

Elementy ruchu scenicznego:

Zajęcia z ruchu scenicznego i tańca będą obejmować zarówno pracę grupową jak i indywidualną.
Będą to ćwiczenia ruchowe, polegające między innymi na rozpoznaniu przestrzeni, rytmu, czasu trwania ruchu oraz pracy nad świadomością ciała, które jest podstawowym narzędziem pracy aktora i tancerza. Proponowane ćwiczenia będą miały na celu również przełamanie osobistych barier lub zwykłego strachu przed zaprezentowaniem się podczas występowania na scenie. Program zajęć przewiduje ćwiczenia bazujące na improwizacji ruchowej oraz pracę nad sceniczną obecnością i wyglądem, rozmieszczaniem akcji i ruchu w przestrzeni, oraz elementy gry aktorskiej i zadania aktorskie.

Elementy kompozycji:

Zadania improwizacyjne jako proces tworzenia kompozycji.
Improwizacja jako powód dla tworzenia ruchu i jego komponowanie.
Metody kompozycyjne i choreograficzne.
Praca nad strukturami ruchowymi na potrzeby choreografii.
Praca nad świadomością ciała jako głównego narzędzia w kompozycji: świadomość kształtu, wysokości i poszczególnych płaszczyzn dla ciała. Łączenie poszczególnych elementów ruchu i zastosowanie czasowania ruchu względem poszczególnych fraz ruchowych, zmian poziomów, kształtów oraz obszarów działania ruchu.

Zajęcia prowadzić będą dla Was Witold Jurewicz i Marlena Rita Bełdzikowska. Oto kilka słów o nich:

Marlena Rita Bełdzikowska

1. Choreograf, pedagog tańca, dyplomowany instruktor tańca współczesnego.
2. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi wydziału Wokalno – Aktorskiego, specjalność choreografia i techniki tańca.
3. Magister Sztuki.
4. Od kilku lat współpracuje z Teatrem Tańca ALTER, jako instruktor tańca i choreograf, oraz organizując projekty taneczne i warsztaty tańca współczesnego w Polsce.
5. Wykładowca na Kwalifikacyjnym Kursie Instruktorskim Tańca Współczesnego w Rzeszowie ( 2015-2016.)
6. Współorganizator i kierownik Kursu Instruktorskiego Tańca Nowoczesnego – Formy Uliczne w Poznaniu ( 2014 -2015 ).
7. Twórca i realizator ruchu scenicznego i choreografii w teatrach dramatycznych i muzycznych w Polsce.
8. Brała udział jako aktorka – tancerka w projekcie Zemsta jest kobietą" w reżyserii Pawła Kamzy , Festiwalu Era SCHAEFFERA w reżyserii Macieja Sobocińskiego ( trzy edycje ), oraz Schaeffer Puzzle Play ( 2020 ).
9. Twórca spektakli : „Spotkania", „AMMA", "Przed Jutrem".
10. Twórca choreografii w spektaklu „VINUM" w reżyserii Piotra Tetlaka, oraz w spektaklu „Pociąg Czasu" w reżyserii Przemysława Prasnowskiego.
11. Współtwórca wraz z Witoldem Jurewiczem chorografii w multimedialnym projekcie mapping dance firmy Tving Stage Design.
12. Organizator i współtwórca festiwali tańca : "Drawskich Prezentacji Tańca ( 2016 ), oraz "Prezentacji Tańca LABIRYNT" ( 2018 i 2019 ).
13. Juror trzech edycji Regionalnych Spotkań Tanecznych "Tylko Dance ma Sens" w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.
14. Koordynator projektu "Wczorajsze jutra" – program spektakli tańca współorganizowanych przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca - edycje 2019 oraz 2020.
15. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach choreografia i techniki tańca, oraz
somatyka w tańcu i terapii.
16. Pedagog tańca w VI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi.

Witold Jurewicz

1. Doktor sztuki muzycznej, w dyscyplinie artystycznej rytmika i taniec.
2. Nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, ruchmistrz.
3. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia, oraz w PPSKAK w Kaliszu i Kwalifikacyjnych Kursach Instruktorskich Tańca Współczesnego w całym kraju.
4. W latach 1993-2008 dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu.
5. Założyciel, dyrektor artystyczny, choreograf i reżyser Teatru Tańca ALTER.
6. Autor Programu Tańca Współczesnego, Teorii Ruchu i Kompozycji.
7. Inicjator powstania pierwszej w Polsce specjalizacji tańca współczesnego w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. 8.Autor Programu Eksperymentalnego
dla specjalizacji tańca współczesnego w PPSKAK w Kaliszu.
9. Pedagog na licznych festiwalach i warsztatach tańca współczesnego w Polsce, Niemczech, Holandii, Litwie, Białorusi, Rosji, Izraelu, Szwecji.
10. Wielokrotny laureat nagród i wyróżnień indywidualnych.
11. Twórca i realizator ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych w całej Polsce.
12. Laureat nagrody konkursu „Klasyka Żywa" w dziedzinie choreografii za spektakl „ Car Samozwaniec, czyli polskie na Moskwie gody" w reż. Jacka Głomba.
13. Juror Polskiej Platformy Tańca 2014 r w Lublinie, jak również licznych festiwali i przeglądów tańca. 14.Współtwórca festiwali: Drawskie Prezentacje Tańca, oraz Prezentacje Tańca Labirynt.

Mamy ograniczoną liczbę miejsc.

Wszelkie pytania związane z warsztatami oraz zapisy proszę kierować pod numer: ????508-155-159????

autor/źródło: FITLUCK Jolanta Balcerzak

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie