Popularny: 5700 odsłonInformacje2 lipca 2019, 10:07,

Wiele krytyki od radnych i mieszkańców na działalność ZGRP


Udostępnij 26
Przedstawicielki Związku usłyszały od radnych i mieszkańców wiele gorzkich słów

W piątek, 28 czerwca 2019 r. podczas obrad Rady Gminy Gostynin radni decydowali o zabezpieczeniu środków finansowych w budżecie Gminy Gostynin na wniesienie składki celowej dla Związku Gmin Regionu Płockiego.



Wobec podwyżek opłat za odbiór odpadów komunalnych, rozmowa zeszła niemal wyłącznie na ten temat.

Wiele gorzkich słów usłyszały przedstawicielki Związku od radnych i mieszkańców.

Przypomnijmy, od 1 lipca mieszkańcy m.in. Gminy Gostynin zapłacą za odbiór odpadów 25 zł zamiast dotychczasowych 14 zł za odpady zbierane w sposób selektywny oraz 50 zł, zamiast dotychczasowych 28 zł, za odpady nieselektywne. Wiele uwag było także do tego, że odpady są zbyt rzadko odbierane oraz co do regulaminu odbioru odpadów.

Pojawiły się także opinie, iż lepiej by było, gdyby Gmina Gostynin opuściła Związek Gmin Regionu Płockiego lub, żeby we własnym zakresie przeprowadziła postępowanie przetargowe na odbiór odpadów. W sąsiednich gminach jak Baruchowo czy gminach w województwie łódzkim, jak wskazywali radni, stawki są niższe niż 20 złotych a nawet 10 złotych miesięcznie za odpady „segregowane”.

Co do zabezpieczenia środków, to ze strony Wójta Edmunda Zielińskiego wniesiona została autopoprawka do budżetu gminy, wykreślająca kwotę zaplanowaną na wniesienie składki – 486 tysięcy złotych – do Związku Gmin Regionu Płockiego. Wcześniej, jak przedstawiła radna Elżbieta Tyszkiewicz, większość radnych nie zgodziła się na wniesienie składki.

Materiał wideo:

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

bernard, 3 lipca 2019
dotyczy tez dzialek rekreacyjnych-275 zlotych rocznie,/segregowane/.a przebywa sie na dzialce gora 4-miechy/sporadycznie.smieci trzeba dociagnac 300 metrow, bo nie wjada w droge szerokosci 6mb piaszczysta.dostaja 2 worki -rzucaja tylko jeden.bo,chyba maja deficyt.w sklad smieci wchdza Solec,Szczawin,remedis,/firmy/-Z.G.R.Plockiego
Mieszkaniec, 2 lipca 2019
A dlaczego wykonawca tylko kasy zaproponował za usługę? Bo taka umowę chora zgrp wymyslil
Żenada, 2 lipca 2019
hahahahahaha teraz proponuje wszystkim nie płacić za śmieci, odpady nie będą zabierane, a następnie każdy powinien śmieci wyrzucać do lasu. Wtedy może zmniejszą opłaty żeby ludzie tylko segregowali, bo innego wyjścia to nie widzę. hahahaha
Dodaj ogłoszenie