InformacjeGorący temat (1600 odsłon)

Wielkanocny wypadek tematem tygodnia


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

podsumowanie

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info, w dniach od 31 marca do 6 kwietnia 2018 r.


Największe zainteresowanie tego tygodnia wywołał wypadek, który wydarzył się w poniedziałek wielkanocny (2 kwietnia), na ulicy Zamkowej. Doszło do do zderzenia samochodu osobowego marki Opel oraz skutera. Wypadek miał miejsce kilka minut przed godziną 11.00. Kierowca jednośladu doznał urazu głowy oraz barku. Po opatrzeniu został przetransportowany do szpitala.

Drugi temat, który w mijającym tygodniu wywołał największe zainteresowanie, dotyczył wydarzenia spoza Gostynina, konkretnie z Kutna.
W trakcie adoracji krzyża w czasie uroczystości Wielkiego Piątku, ze świątyni za nieodpowiednie zachowanie został wyprowadzony pijany mężczyzna. Mężczyznę wyprowadzili ministrant z kościelnym. Po opuszczeniu kościoła 25-latek zaczął się awanturować, po czym wyjął broń i oddał dwa strzały. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
"Na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji, którzy obezwładnili napastnika. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy - miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Strzelał z pistoletu na metalowe kulki" - informuje oficer prasowy st. asp. Edyta Machnik z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Kolejny temat, który wywołał zainteresowanie w tym tygodniu, to galeria zdjęć z uroczystego święcenia pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę, ostatni dzień Triduum Paschalnego wierni kościoła katolickiego przynoszą w koszyczkach do swoich świątyń tzw. święcone. Pośród wielu pokarmów zgodnie z tradycją w koszyczku powinny się znaleźć: chleb– symbol Komunii Świętej, mięso– symbol Baranka Paschalnego, sól– symbol ochrony od zepsucia oraz jajka - symbol nowego życia.
Święcenie pokarmów jest bardzo starym zwyczajem sięgającym VII w. kultywowanym w Polsce i części regionów germańskich. Gostyninianie dzieląc się wielkanocną radością, zasiądą jutro po Mszy rezurekcyjnej do świątecznego stołu i podzielą się wzajemną życzliwością przy składaniu sobie życzeń.

Z kolei najwięcej kontrowersji jak i komentarzy w tym tygodniu wywołała planowana podwyżka ogrzewania. To pewne, mieszkańcy korzystających z usług MPEC w Gostyninie będą płacić za ogrzewanie nawet do 8% więc niż dotychczas. Podczas środowych (4 kwietnia br.) obrad sesji Rady Miejskiej radni wysłuchali informacji na temat funkcjonowania Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o.
Główną uwagę swej wypowiedzi prezes spółki Szymon Nieć skupił na zeszłorocznej wymianie kotła. W zaistniałej sytuacji Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki zadał pytanie,czy poczyniona inwestycja wpłynie na koszty dostawy ciepła.
"Na tą chwilę podwyżka wynosi od 6 do 8 procent" - poinformował Szymon Nieć. Zdaniem prezesa MPEC nie są to duże podwyżki. Temat wywołał sporą dyskusję:

- I po co było wymieniać kocioł, skoro ogrzewanie z niego jest droższe, wymienia się chyba raczej na taki, który daje oszczędności, a po drugie to piszę pod rozwagę dla innych, że mnie osobiście wkurza w okresie zimowym "podgrzewany trawnik" w miejscu, w którym pod ziemią znajdują się rury ciepłownicze na osiedlu, na którym mieszkam, bo wiem, że płacę również i za to ciepło, które idzie na podgrzanie tego trawnika – zauważa internauta podpisujący się jako „Zachariasz”.
- No cóż w takiej metropolii jak Gostynin, gdzie każdy ma dobrze płatną pracę, to normalne że wszystko drożeje – pisze na naszym Fan Page'u ze smutkiem Pan Dariusz.
- Suweren chciał dobrej zmiany to niech teraz cicho siedzi – dodaje Pan Andrzej.
- Fantastyczna wiadomość. dobra zmiana, podwyżki nam się należą – dodaje z przekąsem Pani Malwina.
- A geotermia odłogiem leży, cóż za pomyślunek – zauważa z kolei Pan Andrzej.

Z informacji sportowych, największe zainteresowanie wywołał artykuł wraz z nagraniami wideo z meczu IV Ligi Mazur Gostynin – Drukarz Warszawa. Piłkarze seniorów Mazura Gostynin nie ukrywają, że w tym meczu zostali ewidentnie skrzywdzeni przez arbitra meczu Kamila Rzechółkę a pomyłka miała istotny wpływ na losy przegranego 1:3 meczu.
Chodzi o kontrowersyjną decyzję z 16 minuty. Wówczas po akcji prawą stroną boiska piłka została dośrodkowana w pole karne a niefortunnie podczas jej wybijania w swoją rękę trafił pomocnik Mazura Jarosław Kułaga. Arbiter spotkania pokazał rzut karny, który wykorzystał pewnym strzałem Piotr Markowski i rywale Mazura objęli prowadzenie w meczu.
Do identycznej sytuacji doszło dzień później w meczu najwyższej klasy rozgrywkowej – Lotto Ekstraklasy. W sobotę, 31 marca 2018 r. Mistrz Polski – Legia Warszawa – rywalizowała na wyjeździe z Arką Gdynia.
Obrońca Legii Domagoj Antolić w 41 minucie meczu wybijał piłkę z własnego pola karnego, ale zrobił to tak niefortunnie, że nastrzelił przy okazji swoją rękę. Wówczas karnego nie podyktowano, zgodnie z zasadami gry w piłkę nożną była ta decyzja prawidłowa – zagranie nie było umyślne.
Piłkarze Mazura są zdania, że taka decyzja zaraz na początku meczu przez objęcie prowadzenia po niesłusznie podyktowanym rzucie karnym, podcina skrzydła do dalszej walki.
Choć szans na powtórzenie meczu nie ma żadnych, gdyż pomyłki sędziowskie wpisane są w rywalizację sportową, to jednak ze strony drużyny Mazura istnieje chęć poznania noty, jaka przyznana została przez obserwatora meczu Mazur – Drukarz arbitrowi meczu.

 

Tematy:podsumowanie

Sprawdź też: Kancelarie prawne GostyninBiuro rachunkowe GostyninDiagnostyka komputerowa Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie

Galerie zdjęć


Chłodna noc, ciepły dzień. Prognoza dla Gostynina
Chłodna noc, ciepły dzień. Prognoza dla Gostynina
Chłodna noc, ciepły dzień. Prognoza dla Gostynina

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij