Informacje7 października, 11:03,

Wielki powrót koncertów z cyklu "Jazz, Blues, Rock n Roll"

Wielki powrót koncertów z cyklu "Jazz, Blues, Rock n Roll"

Ilość miejsc ograniczona. Zarezerwuj bilet już dziś!

Po 6-miesięcznej przerwie wracają koncerty z cyklu "JBRR" finansowane z Budżetu Obywatelskiego Miasta Gostynina. Liderem projektu jest Michał Bartosiak. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę (17 października br.) o godzinie 19:00. W Miejskim Centrum Kultury zagra zespół The Badji Band. Wstęp wolny."Bilety można rezerwować u mnie i w kasie Miejskiego Centrum Kultury z którym z wielką przyjemnością współpracuję przy kolejnym już wydarzeniu. Dziękuję załogo! Raz jeszcze zapraszam na niezapomnianą podróż z The Badji Band" - zachęca Michał Bartosiak.

W związku z reżimem sanitarnym (Covid - 19) liczba miejsc ograniczona. Pamiętajcie o maseczkach!

The Badji Band to kwartet znakomicie łączący muzykę etniczną ze współczesnym jazzem, funkiem i fusion. Zespół podczas koncertu zabiera słuchaczy w podróż rozpoczynającą się w Afryce Zachodniej, obiegającą cały świat łamiąc wszelkie granice i bariery stylistyczne. To wszystko możliwe jest dzięki szerokiemu wachlarzowi instrumentów i brzmień, z których korzystają członkowie The Badji Band. Kora, perkusjonalia, współczesny zestaw perkusyjny, gitara basowa, klawisze, trąbka, flugerhorn oraz trzy głosy tworzą nieograniczone możliwości brzmieniowe i aranżacyjne.

Poza Ablaye'm w zespole grają także: Marcin Markuszewski (Blue Cafe, Various Manx, Mika Urbaniak, Sławek Uniatowski), Jacek Pietrzak (Chuck Mangione, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Edyta Górniak) oraz Kamil Stasiak (Liroy, Lanberry). Wszyscy muzycy są multiinstrumentalistami, którzy podczas koncertów skutecznie korzystają z całego spektrum swoich możliwości.

W lutym 2017 roku The Badji Band nagrał singiel zapowiadający album, nad którym muzycy obecnie pracują. Utwór Banial został zarejestrowany w studiu nagraniowym Radia Łódź im. H. Debicha, a zmiksowany przez Pawła Marciniaka ze studia Manx. Banial znakomicie oddający nurt, w którym porusza się kwartet, został wydany w formie audio-video.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie