Informacje10 lipca 2018, 10:34,

Wielki sukces Kasi Pakulskiej. Wygrała trzy mordercze wyścigi w Górach Świętokrzyskich

Wielki sukces Kasi Pakulskiej. Wygrała trzy mordercze wyścigi w Górach Świętokrzyskich

Gostynińska kolarka Kasia Pakulska wzięła udział w etapówce MTB w Górach Świętokrzyskich i wróciła jako liderka całego cyklu. Po trzech morderczych wyścigach cieszy się z liderowania.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Gratulujemy!!!


Pierwszy etap to jazda indywidualna na czas w słynnym Wąchocku. Ciężkie 14 km trasy, w tym 11 km pod górę:

- Jazda na czas - na górskiej etapówce Korona Świętokrzyska padła moim łupem! Trochę asekuracyjna jazda, bo prawdziwe ściganie dopiero się zacznie, ale na początek jest ok – relacjonuje Kasia na swoim Fan Page'u.

Kasia Pakulska pierwszego dnia w piątek, 6 lipca, zwyciężyła w Open Kobiet, choć przewaga była minimalna - jedynie 7s.

Drugi etap stanowił maraton 60 kilometrów. Odbył się również w Wąchocku. Mimo wysokiej temperatury i pomylonej trasy Kasi jechało się rewelacyjnie:

- 2h47min jazdy, piekielna pogoda, 60 km w tym 3.5km pomylonej trasy, ale udało się, walczyć trzeba do końca ! Równa i mocna jazda, świetne samopoczucie, byle utrzymać to do jutra.

Trzeci etap odbył się w niedzielę, 9 lipca w Nowinach koło Kielc:

- Hat trick! Trzecie zwycięstwo na trzecim i ostatnim etapie Korony Świętokrzyskiej w Nowinach k. Kielc! 2h35min rywalizacji, śliskie zjazdy, podjazdy, korzenie, kamienie, techniczne elementy, a do tego słońce, za chwilę burza i ulewa i totalna zmiana warunków na trasie. I błoto i mokry piach i spływające strumyki, pure MTB! To były fajne 3 dni. Równa i mocna jazda z głową, rozkręcanie się z dnia na dzień bez zajechania i duża przewaga w klasyfikacji generalnej.

Gostyninianka dojechała do mety po 2 godzinach 35 min, wygrywając z 12-minutową przewagą, umacniając się na pozycji liderki i zdobywając tym samym tzw. Koronę Świętokrzyską – trzy mordercze wyścigi w czasie jednego weekendu.

Teraz Kasię Pakulską czeka chwila odpoczynku, a już za 2 tygodnie planuje start w Mistrzostwach Polski XCO w Mrągowie koło Olsztyna.


Napisz komentarz

Komentarze

Mirosława Pietrzak, 12 lipca 2018
Brawo Kasia! Gostynin jest z Ciebie dumny
Informacje10 lipca 2018, 10:07,

Pieniądze wrócą do kasy miasta. Budowa windy w SP3 będzie dofinansowana

Pieniądze wrócą do kasy miasta. Budowa windy w SP3 będzie dofinansowana

Świetna wiadomość dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 3. Gmina Miasta Gostynina pozyskała w tegorocznym naborze z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowanie w kwocie 64 650,00zł na realizację zadania pn.: „Budowa windy i likwidacja barier architektonicznych w Szkole Podstawowej nr 3”.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Można je wykorzystać na inne zadania inwestycyjne - powiedziała Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska.

W okresie wakacyjnym w placówce trwają prace nad budową windy dla osób niepełnosprawnych. 

"Na ten cel radni zabezpieczyli wcześniej kwotę ponad 100 000 złotych, więc lwia część tej sumy wróci do kasy miasta. Można ją wykorzystać na inne zadania inwestycyjne" - powiedziała Małgorzata Rędzikowska-Mystkowska.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie