Popularny: 1200 odsłonInformacje30 lipca, 10:37,

Wielki sukces. Piłkarz Mazura Gostynin Wicemistrzem Polski!

Wielki sukces. Piłkarz Mazura Gostynin Wicemistrzem Polski!

W niedzielę, 28 lipca 2019 r. w Chorzowie na terenie Stadionu Ślaskiego rozegrano Mistrzostwa Polski w piłce nożnej sześcioosobowej PlayArena. Sukces sprzed roku, czyli Wicemistrzostwo Polski i prawo gry w turnieju finałowym Ligi Mistrzów, powtórzył Damian Surmak, piłkarz Mazura Gostynin w piłce nożnej jedenastoosobowej.


Udostępnij 57
Damian Surmak w całym turnieju zdobył pięć bramek


Piłkarze z Płocka, po dwóch remisach i jednym zwycięstwie zajęli drugie miejsce w grupie C, następnie w ćwierćfinale pokonali zespół Kapela Weselna Kraków 4:3, w półfinale wygrywając 2:1 z gospodarzami turnieju - The Cyborgs Chorzów. W Finale podobnie jak przed rokiem zespół Kluge Team musiał uznać wyższość drużyny Dynamik Herring Toruń (0:1).

Damian Surmak w całym turnieju zdobył pięć bramek. Jeszcze w tym roku Damian, wraz z Kluge Team, wezmą udział w turnieju finałowym Ligi Mistrzów w piłce nożnej sześcioosobowej, który rozegrany będzie w Słowenii w Mariborze.

W drużynie Kluge Team wystąpili także dwaj byli piłkarze Mazura: Bartłomiej Dębicki i Łukasz Kiełbasa.

autor/źródło: Piotr Mrówka / foto: Facebook Kluge Team Płock

Napisz komentarz

Popularny: 3400 odsłonInformacje30 lipca, 09:54,

Zagrożenie ASF w powiecie gostynińskim

Zagrożenie ASF w powiecie gostynińskim

W każdej chwili może zapaść decyzja o objęciu powiatu płockiego czerwoną strefą Afrykańskiego Pomoru Świń - informuje Radio dla Ciebie. Gdyby do tego doszło, powiat gostyniński zostałby objęty strefą żółtą.


Udostępnij 8
Co to oznacza dla rolników?

Żółta strefa została wprowadzona w powiecie płockim w ubiegłym tygodniu po znalezieniu martwego dzika w miejscowości Drwały w powiecie płockim. Co będzie oznaczało wprowadzanie strefy czerwonej?

– Wzmożone kontrole i badanie zwierząt hodowlanych. Będzie trzeba pobierać krew przed wysyłką świń do rzeźni, tudzież przemieszczanych do innych gospodarstw. Są pewne rygory związane z tym, że od pobrania krwi do wysyłki nie może minąć więcej niż siedem dni – mówi Marek Sankiewicz, płocki Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Po wprowadzeniu czerwonej strefy rolnicy będą musieli dbać o to, aby odseparować zwierzęta hodowlane od zwierząt dziko żyjących. Ze względu na to, że wirusa można przywieźć do gospodarstwach na kołach maszyn rolniczych lub na obuwie, konieczne będzie stosowanie mat dezynfekcyjnych.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

GRAJEK, 30 lipca
SKONCZIE Z GŁUPOTAMI ZBADAĆ TRZEBA TYCH CO TON USTALAJĄ I ŻYWCZCA Z ZAGRANICY
GRAJEK, 30 lipca
PIERSZY DO BADANIA B INSPEKTOR KTO WYMYŚLA TAKIE BZDURY SKORO SPROWADZAMY OD DŁUGIEGO CZASU MIĘSO Z CZERWONEJ STRERFY

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie