Popularny: 6700 odsłonInformacje19 lutego,

Wola Łącka: w lesie znaleziono zwłoki mężczyzny. Były w stanie rozkładu

Wola Łącka: w lesie znaleziono zwłoki mężczyzny. Były w stanie rozkładu

Do makabrycznego odkrycia doszło w piątek (16 lutego br.) w Woli Łąckiej w pobliżu byłego hotelu Marcel. Około godziny 17tej spacerujący lasem mężczyzna znalazł zwłoki człowieka będące z znacznym stopniu rozkładu.

Przewiń w dół aby czytać dalejNa ciele znajdowały się ślady, które mogą świadczyć o tym, że denat został pogryziony przez zwierzęta. Do tej pory nie jest znana tożsamość zmarłego mężczyzny.

"Wiemy, że był to mężczyzna w średnim wieku, nie stwierdziliśmy na razie, by do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie" - powiedział portalowi plock.wyborcza.pl.  rzecznik płockiej komendy Krzysztof Piasek.

"Ciało zostało zabezpieczone do dyspozycji prokuratora rejonowego w Gostyninie. Będzie wykonana sekcja zwłok" - dodał.


Napisz komentarz

mieszkanka, 20 lutego
Ostatnio slyszalo sie ze wilki sa na terenie wloclawka kto wie gdzie jeszcze
Popularny: 700 odsłonInformacje19 lutego,

Podwyżka dla najstarszych

Podwyżka dla najstarszych

Dobra wiadomość dla stulatków – od 1 marca ich comiesięczne świadczenie wzrośnie o prawie 200 zł i wyniesie 3 731,13 zł. Pobierana kwota będzie wyższa, ponieważ rośnie przeciętne wynagrodzenie za pracę.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Co należy zrobić, aby otrzymywać co miesiąc 3 731,13 zł? Okazuje się, że wystarczy ukończyć 100 lat. Wtedy to, niezależnie od emerytury oraz dodatków przysługujących z innych tytułów, jubilat zacznie otrzymywać także specjalne świadczenie. Nie trzeba składać wniosków ani formularzy, ponieważ zostanie ono przyznane automatycznie.

Stulatkowie mają dodatkowy powód do zadowolenia, ponieważ od 1 marca czeka ich podwyżka. Dodatkowe świadczenie, które pobierają, wynosi dokładnie tyle, ile tzw. kwota bazowa, która stanowi 100% przeciętnego wynagrodzenia za rok poprzedni pomniejszonego o składki na ubezpieczenie społeczne. Jest ona ustalana corocznie i obowiązuje od 1 marca każdego roku kalendarzowego do końca lutego roku następnego. Od lat jej wartość systematycznie rośnie, zazwyczaj o ponad 100 zł. Podobnie stało się również teraz – wiadomo już, że od następnego miesiąca wyniesie 3 731,13 zł. Świadczenie wzrośnie więc o 194,26 zł.

Ilu stulatków pobiera specjalne świadczenie z ZUS?

Świadczenie wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Pod koniec IV kwartału płocki oddział ZUS przekazywał je łącznie 39 osobom. Najwięcej stulatków, bo aż 13, mieszkało na terenie obsługiwanym przez siedzibę oddziału, tj. w Płocku i powiecie płockim. Stanowią oni też liczną grupę na terenie placówek w Ciechanowie, Ostrołęce i Ostrowi Mazowieckiej - było tam po 6 stulatków pobierających to świadczenie z ZUS. Pozostałych 4 mieszkało na terenie Inspektoratu w Pułtusku, 3 - Inspektoratu w Płońsku i 1 - Inspektoratu w Sierpcu.

Demografia

Dożycie 100 lat nie jest już tak rzadkie jak kiedyś. Średnia wieku stale się wydłuża i zgodnie z prognozami demograficznymi Eurostatu proces ten będzie się jeszcze nasilać. Dzieci urodzone w 2015 r. będą żyć dłużej - średnio 73,5 roku dla chłopców i aż 81,6 lat dla dziewczynek. Aby zapobiec niekorzystnym zmianom struktury demograficznej Polski powinno więc rodzić się więcej dzieci. Zrównoważyłoby to wydłużanie się naszego życia i odmłodziło społeczeństwo.


Napisz komentarz

jeden z tych biedniejszych emerytow, 19 lutego
Straszne po prostu wydatek dla budzetu nie do udzwigniecia. Spojrzcie na nekrologi co drugi wzial lub jeszcze nie zdazyl wziasc pierwszej emerytury , a ilu jest tych stulatkow w naszym grodzie ? Starczy palcow jednej reki a tu taki sukces !
Dodaj ogłoszenie