Popularny: 800 odsłonInformacje3 lutego 2018, 00:00,

Wracają mrozy. Prognoza dla Gostynina

Wracają mrozy. Prognoza dla Gostynina

Nadchodzi kolejne ochłodzenie. Po pochmurnej nocy poranek powita nas przygruntownymi przymrozkami. Słupki rtęci spadną do 1 kreski poniżej zera.

Przewiń w dół aby czytać dalejW ciągu dnia temperatura wzrośnie do 5 stopni Celsjusza. W sobotę możemy liczyć na odrobinę słońca. Synoptycy nie przewidują opadów.

Źródło: pogoda.interia.pl


Napisz komentarz

Popularny: 4500 odsłonInformacje2 lutego 2018, 17:08,

Policja bada sprawę napaści i znieważenia pracownika socjalnego

Policja bada sprawę napaści i znieważenia pracownika socjalnego

Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie po złożonym zawiadomieniu przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie prowadzi postępowanie przygotowawcze w związku z możliwością popełnienia przestępstwa z art. 226 kodeksu karnego.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł nasz portal, doszło do naruszenia nietykalności cielesnej pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie podczas pełnienia obowiązków służbowych, tj. podczas wizytacji domu 46-latki przez pracownika socjalnego. Do zdarzenia miało dojść w jednej z miejscowości na terenie gminy w połowie stycznia.

Fakt ten oraz zgłoszenie do organów ścigania naruszenia nietykalności cielesnej pracownika GOPS potwierdził podczas obrad Rady Gminy Gostynin we wtorek, 30 stycznia Wójt Edmund Zieliński.

Sprawę bada policja: - W KPP w Gostyninie w związku ze złożonym zawiadomieniem przez Kierownik GOPS w Gostyninie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w kierunku art. 226 kodeksu karnego dot. znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych przez 46-letnia mieszkankę Gminy Gostynin. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku – poinformowała portal Gostynin.info podkom. Dorota Słomkowska, rzecznik prasowa KPP w Gostyninie.

Art. 226. § 1. brzmi: Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Przepis art. 222 naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej § 2 stosuje się odpowiednio.


Napisz komentarz

Komentarze

jag, 4 lutego 2018
panowie z płockiej komendy w ogóle próbują się wykazać, szukają pretekstu do wystawienia mandatu
JUDYTAMAL, 3 lutego 2018
CHCIAŁeM ZWRÓCIĆ UWAGE NA BEZPODSTAWNE WYPISYWANIE MANDATÓW PRZEZ 7 NACPANYCH FUNKCJONARIUSZY POLICJI PORUSZAJACYCH SIE DUZYM BUSEM MARKI MERCEDES Z PŁOCKIEJ KOMENDY !!! WYSTRZEGAJCIE SIE TYCH IDIOTOW BO KIEDY IM COS NIE PASUJE DAJA MANDATY PO 500 ZŁ ZA ZAKŁOCANIE PORZADKU PUBLICZNEGO ITP DO TEGO UWŻYWAJA BEZPODSTAWNI EROZWIAZAN SILOWYCH NA ODPOWIEDZ NA PYTANIE ZA CO ZOSTAL KTOS UKARANY!!!
Dodaj ogłoszenie