Popularny: 1300 odsłonInformacje30 maja, 07:21,

Wysoka wygrana Mazura w derbach z Błękitnymi Gąbin

Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Surmak

W sobotę, 29 maja 2021 r. na piłkarze seniorów Mazura Gostynin podejmowali na własnym boisku w meczu derbowym Błękitnych Gąbin.

Spotkania derbowe pomiędzy Mazurem a Błękitnymi zawsze obfitują w emocje i tak też było w sobotnie popołudnie przy Sportowej w Gostyninie. Mazur od pierwszych minut zamknął rywali na własnej połowie, co chwila stwarzając sobie sytuacje bramkowe. W 7 minucie po faulu na Damianie Surmaku sam poszkodowany podszedł do wykonywanej jedenastki i pewnym strzałem dał prowadzenie.

W 27 minucie po kontrataku Bartosz Komorowski zagrał do Damiana Surmaka a nasz napastnik wykończył akcję, dając dwubramkowe prowadzenie. Na 3:0 do przerwy wynik podwyższył dobiciem swojego strzału głową od poprzeczki najlepszy strzelec Mazura – Bartosz Komorowski, po dośrodkowaniu powracającego po dłuższej przerwie w grze do pierwszego składu Mazura Rafała Wilamowskiego. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego w pierwszej połowie byli zdecydowanie lepszym zespołem, co potwierdzał wynik.

Druga połowa to potwierdzenie przewagi naszego zespołu. Ataki były łatwiejsze, ponieważ od 71 minuty po dwóch żółtych, oznaczającą czerwoną dla Dawida Jabłońskiego, Mazur grał w przewadze jednego zawodnika. Bramki padły w ostatnich minutach, po jednej dla każdej ze stron. Na 3:1 jak się okazało honorowego gola dla Błękitnych zdobył Wojciech Ziarkowski z rzutu karnego. Dwie minuty później Mazur podwyższył na 4:1, w kontrataku piłkę na połowę rywala wprowadził i w decydującym momencie zagrał do Eryka Przybylskiego, który wykończył akcję, umieszczając piłkę w pustej bramce.

Wynik powinien być bardziej okazały niż 4:1, ale zabrakło szczęścia bądź wykończenia akcji, np. po strzałach z rzutu wolnego Damiana Surmaka – piłka trafiła w słupek, Krystiana Pawełkiewicza – sytuację sam na sam z trudem obronił bramkarz gości czy strzałach z bliskiej odległości innych naszych piłkarzy, minimalnie przelatujących obok bramki Błękitnych.

Prestiżowe zwycięstwo w derbach z Gąbinem bardzo ucieszyło kibiców i piłkarzy naszej drużyny. W tabeli Mazur nadal pozostaje na 4 miejscu ze stratą 10 punktów do drugiej Delty Słupno i 16 do lidera – Stoczniowca Płock. Kolejny mecz na wyjeździe – z przedostatnim w tabeli Orkanem Sochaczew, w sobotę, 5 czerwca.

Mazur Gostynin – Błękitni Gąbin 4:1

bramki: 7' (rzut karny) 27' Damian Surmak, 36' Bartosz Komorowski, 87' Eryk Przybylski – 85' Wojciech Ziarkowski (rzut karny)

Mazur: Robert Ratajski (72' Hubert Borowy) – Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Kamil Augustyniak, Łukasz Frątczak – Rafał Wilamowski (66' Krystian Pawełkiewicz), Konrad Stańczak, Maciej Gajewski (61' Michał Matecki), Eryk Przybylski – Damian Surmak (87' Wiktor Smyczyński), Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski, kierownik drużyny: Rafał Frątczak

Błękitni: Radosław Kochanek – Kajetan Jeznach, Filip Strzegomski, Daniel Mitura (56' Kamil Szczurowski), Dominik Dutkiewicz (81' Jakub Perka), Piotr Paczkowski (81' Kuba Faryn), Kamil Woliński (42' Wojciech Ziarkowski), Tomasz Ziarkowski, Bartłomiej Jabłoński, Jakub Skierski, Paweł Wasiak; trener: Dawid Dubielak

Żółte kartki: Augustyniak, Gajewski, Pawełkiewicz - Kochanek, Skierski, Jabłoński, Paczkowski,

Czerwona kartka: 71' Jabłoński (dwie żółte)