Wywalczyli. Sanniki uzyskają prawa miejskie
Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych
Starania nie poszły na marne. Decyzją Rady Ministrów od 1 stycznia 2018 roku obecna gmina Sanniki uzyska prawa miejskie.
Przypomnijmy, na lutowej sesji rady gminy radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przygotowania konsultacji odnośnie nadania statusu miasta miejscowości Sanniki.
Decyzję radnych popierał wójt Gminy Sanniki Gabriel Wieczorek – „Nosiliśmy się z tym już od kilku lat, długo się wstrzymywaliśmy, aż do teraz, kiedy udało nam się rozpocząć proces porządkowania centrum Sannik (wyburzenie szpecącej centrum dużej kamienicy komunalnej). Staranie się o prawa miejskie to naturalna konsekwencja rozwoju miejscowości i gminy.”
autor/źródło: ralf
Podobało Ci się? Udostępnij!
Dodaj komentarz
Komentarze
Mieszkaniec, 4 stycznia 2018
Burzenie kamienicy rzeczywiście było krokiem milowym w rozwoju miejscowości. Gratuluję.
Nowe ogłoszenia