5400 odsłon Informacje 28 lipca 2017, 15:03,

Wywalczyli. Sanniki uzyskają prawa miejskie


Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych


Starania nie poszły na marne. Decyzją Rady Ministrów od 1 stycznia 2018 roku obecna gmina Sanniki uzyska prawa miejskie.



Przypomnijmy, na lutowej sesji rady gminy radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie przygotowania konsultacji odnośnie nadania statusu miasta miejscowości Sanniki.
Decyzję radnych popierał wójt Gminy Sanniki Gabriel Wieczorek„Nosiliśmy się z tym już od kilku lat, długo się wstrzymywaliśmy, aż do teraz, kiedy udało nam się rozpocząć proces porządkowania centrum Sannik (wyburzenie szpecącej centrum dużej kamienicy komunalnej). Staranie się o prawa miejskie to naturalna konsekwencja rozwoju miejscowości i gminy.”

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec, 4 stycznia 2018
Burzenie kamienicy rzeczywiście było krokiem milowym w rozwoju miejscowości. Gratuluję.
Dodaj ogłoszenie