Popularny: 1200 odsłonInformacje10 września 2019, 09:55,

Wzruszające przedstawienie Teatru? No nie wiem


Udostępnij 13
Za nami pierwszy weekend Europejskich Dni Dziedzictwa

Za nami pierwszy weekend Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach tegorocznej edycji, w Gostyninie w sobotę (7 września) odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, w reżyserii nauczyciela tej placówki pana Roberta Idzikowskiego. Muzykę przygotowali pan Tomasz Sarniak i pan Mateusz Szulborski.Szkolne koło teatralne z gostynińskiej „Jedynki” w spektaklu pt. "Inni z ulicy Floriańskiej" prezentuje historię, która dzieje się w przedwojennym Gostyninie ukazując trudne relacje pomiędzy ówczesnymi mieszkańcami tej ulicy - Żydami i Polakami. Główną rolę odgrywają nastolatkowie, którzy znaleźli na strychu domu przy ulicy Floriańskiej stary pamiętnik, pisany przez Sarę - dziewczynę żydowskiego pochodzenia. Lektura pamiętnika przenosi współczesną młodzież do strasznej przeszłości pełnej tragedii.

Doskonała gra młodych aktorów, chwytające za serce piosenki wprawiły zebranych w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury widzów w zadumę i głęboką refleksję.

Przedstawienie poprzedziło wystąpienie pana Piotra Syski, który opowiedział o celach i działaniach projektu „Wielokulturowy Gostynin”. Prelegent zachęcał wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / UM Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

U3W obserwator., 10 września 2019
W pełni zgadzam się z redaktorem. To udana część obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Gostyninie.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie