Popularny: 1000 odsłonInformacje10 września, 09:55,

Wzruszające przedstawienie Teatru? No nie wiem

Za nami pierwszy weekend Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach tegorocznej edycji, w Gostyninie w sobotę (7 września) odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, w reżyserii nauczyciela tej placówki pana Roberta Idzikowskiego. Muzykę przygotowali pan Tomasz Sarniak i pan Mateusz Szulborski.


Udostępnij 13
Za nami pierwszy weekend Europejskich Dni Dziedzictwa


Szkolne koło teatralne z gostynińskiej „Jedynki” w spektaklu pt. "Inni z ulicy Floriańskiej" prezentuje historię, która dzieje się w przedwojennym Gostyninie ukazując trudne relacje pomiędzy ówczesnymi mieszkańcami tej ulicy - Żydami i Polakami. Główną rolę odgrywają nastolatkowie, którzy znaleźli na strychu domu przy ulicy Floriańskiej stary pamiętnik, pisany przez Sarę - dziewczynę żydowskiego pochodzenia. Lektura pamiętnika przenosi współczesną młodzież do strasznej przeszłości pełnej tragedii.

Doskonała gra młodych aktorów, chwytające za serce piosenki wprawiły zebranych w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury widzów w zadumę i głęboką refleksję.

Przedstawienie poprzedziło wystąpienie pana Piotra Syski, który opowiedział o celach i działaniach projektu „Wielokulturowy Gostynin”. Prelegent zachęcał wszystkich do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

autor/źródło: ralf / UM Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

U3W obserwator., 10 września
W pełni zgadzam się z redaktorem. To udana część obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Gostyninie.
Informacje9 września, 13:27,

Jest chłodno. Wieczorem będzie padać i zagrzmi

Jest chłodno. Wieczorem będzie padać i zagrzmi

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed silnym deszczem oraz burzami na terenie powiat gostynińskiego.


Udostępnij 10
Komunikat IMGW

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 25 mm do 40mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. - informuje IMGW.

Komunikat obowiązuje od godz. 13:00 dnia 09.09.2019 roku do godz. 23:00 dnia 09.09.2019 roku.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie