Wczytywanie zawartości

Informacje Gorący temat (czytany 6300 razy)

X Gminne Dożynki Ekologiczne w Sierakówku [ZDJĘCIA]


Wczytywanie zawartości...

Święto plonów rozpoczął przemarsz korowodu dożynkowego. Starostami tegorocznych dożynek byli: Aleksandra Wojtczak z Sierakowa oraz Emilian Czerwiński z Sierakówka.

Po uroczystym przemarszu i prezentacji pięknych wieńców dożynkowych uroczystą Mszę Świętą odprawił ksiądz dziekan Ryszard Kruszewski, a homilię wygłosił ksiądz kapelan Marcin Markiewicz.

Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną imprezy.
W programie znalazły się koncerty Gminnej Orkiestry Dętej Foxodeon i chóru gminnego Vox Cordis. Po nich na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Sierakówku, Zespół folklorystyczny Białki oraz zespół pieśni i tańca Promyki Lucienia.

Podczas dożynek na stoiskach każdy mógł spróbować przysmaków od lokalnych wytwórców.

W trakcie niedzielnego święta plonów rozstrzygnięto także konkursy na najsmaczniejszy chleb dożynkowy, najlepszą nalewkę oraz najładniejszy wieniec dożynkowy.
Imprezę zakończyły koncerty zespołów Kanon i Legend. 

 


Tematy: dożynki Sierakówek

Komentarze


Weź udział w dyskusji

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij