Popularny: 2100 odsłonInformacje7 października, 07:36,

W niedzielę (6 października br.) w hali sportowej w Łącku odbył sie XIV Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej "Od Kujawiaka do Oberka" zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.

Udostępnij 15
Regionalne święto folkloru zakończył koncert zespołu Brathanki

Od południa na ponad 50 stoiskach można było spróbować tradycyjnych potraw regionalnych oraz zakupić różnorodne rękodzieła. Głównym punktem imprezy był przegląd regionalnych zespołów ludowych.

Na scenie zaprezentowało się 8 zespołów:  Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Szczawin Kościelny, Kapela Nas Troje, zespół Melodia, Szkolny Zespół Pieśni i Tańca Promyki Lucienia, zespół Teraz My, zespół Kamieniaki ze szkoły Podstawowej w Nowym Kamieniu, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łąckiej, Zespół Regionalny Sanniki.

W kategorii przeglądu muzycznego jury postanowiło nie przyznawać miejsc, każda grupa została nagrodzona symboliczną nagrodą pieniężną. Kolejnym punktem festiwalu było rozstrzygnięcie konkursów na najlepsze regionalne produkty żywnościowe oraz na najlepsze stoisko wystawiennicze.

Przeczytaj też: Mazowsze i Wolna Niepodległa w sercach mieszkańców Gostynina [ZDJĘCIA]

Festiwal zakończył koncert zespołu Brathanki. Grupa zagrała swoje największe przeboje m.in.: "Czerwone Korale", "Siebie dam po ślubie" oraz "W kinie w Lublinie", a charyzmatyczna wokalistka Agnieszka Dyk zachęcała do współnego śpiewu oraz tańca.

Emocje, dziewięć bramek i kolejne trzy punkty seniorów

Emocjonujące spotkanie i trzy punkty Mazura w 8 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej. W sobotę, 5 października 2019 r. seniorzy wygrali 5:4 ze Skrą Drobin.

Udostępnij 18
Mazur pnie się w górę tabeli

Mecz dobrze zaczął się dla Mazura, od 5 minuty nasz zespół po golu Eryka Przybylskiego prowadził 1:0. Na 2:0 podwyższył w 14 minucie Bartosz Komorowski i wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą naszego zespołu. Jednak niekiedy absurdalne decyzje trójki sędziowskiej powodowały nerwowość w grze obu drużyn.

Do ważnej sytuacji doszło w 42 minucie, gdy to uderzony w twarz przez Artura Lewickiego został Damian Surmak, żaden z trzech sędziów nie zauważył jednak niesportowego zachowania zawodnika gości i nie ujrzał on czerwonej kartki, choć nie uniknie najprawdopodobniej zawodnika Skry kara za "chamstwo boiskowe".

W drugiej połowie goście nie poddawali się, choć Mazur miał już mecz zupełnie pod kontrolą. W 59 minucie Marcin Kowalski wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Rafała Wilamowskiego na Łukaszu Kostunie i było 2:1, jednak kolejne minuty to popis naszego zespołu. Minutę później na 3:1 po raz drugi po asyście Surmaka trafił Bartosz Komorowski a na 4:1 po raz pierwszy w barwach Mazura Sławomir Podgórski. Na 5:1 trafił, strzelając hat-tricka, Bartosz Komorowski i wydawało się, że Drobin już się nie podniesie.

Przeczytaj też: Wygrana Mazura na przełamanie złej passy

Jednak Skra doprowadziła do rzadko spotykanej sytuacji, że z wyniki 5:1 zrobiło się 5:4 w ciągu 10 minut, najpierw po strzale z dystansu trafił Bartłomiej Mielczarski a w 87 i 88 minucie Kowalski, strzelając jak Komorowski hat-tricka w tym meczu. Na szczęście dla Mazura, już nie wystarczyło rywalom czasu ani sił i trzy punkty pozostały na koncie Mazura.

Mazur Gostynin - Skra Drobin 5:4

bramki: 5' Eryk Przybylski, 14' 61' i 76' Bartosz Komorowski, 64' Sławomir Podgórski - 60' (karny) 87' i 88' Marcin Kowalski, 81' Bartłomiej Mielczarski

Mazur: Hubert Borowy - Michał Matecki Piotr Dutkiewicz Paweł Znyk Mateusz Dobieński - Eryk Przybylski Damian Surmak Dariusz Kurkowski (71' Cezary Szczerbak) Sławomir Podgórski - Rafał Wilamowski Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Skra: Sebastian Majchrzak - Artur Lewicki, Łukasz Kostun, Daniel Zjadewicz, Jakub Bucior, Daniel Sawicki, Bartłomiej Mielczarski, Marcin Kowalski, Sebastian Marlęga, Kamil Reguliński, Hubert Wawrzyński (85' Michał Lemanowicz); trener: Michał Lemanowicz

żółte kartki: Dobieński, Surmak, trener Arkadiusz Szulczewski

autor/źródło: Piotr Mrówka