Popularny: 1100 odsłonInformacje6 września, 20:37,

Z miłości do morskich głębin. Wernisaż wystawy Barbary Łuczkowiak

W piątek wieczorem (6 września br.) w galerii im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy pracy żnińskiej artystki Barbary Łuczkowiak. Wydarzenie rozpoczęło Europejskie Dni Dziedzictwa w Gostyninie.


Udostępnij 12
Wydarzenie rozpoczęło Europejskie Dni Dziedzictwa w Gostyninie


Artystka studiowała na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie otrzymała dyplom z malarstwa. W 1980r. rozpoczęła studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Tkaniny Eksperymentalnej w Pracowni prof. Wojciecha Sadleja. Obecnie jako adiunkt II stopnia prowadzi wykłady na tym samym wydziale. Tworzy w dziedzinie malarstwa i tkaniny.

Swoje prace wystawiała już w galeriach krajowych i zagranicznych.

Jak mówiła podczas wystawy artystka, inspiracje czerpie głównie ze swoich wyjazdów oraz podróży. Prace przedstawiają najczęściej pejzaże z nurkowania. "Interesuje mnie wszystko co jest związane z morzem, oceanami, z głębią. Większość moich obrazów są to błękity oceaniczne" - mówiła Barbara Łuczkowiak.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 800 odsłonInformacje6 września, 11:17,

Podszywają się pod znajomego i kradną pieniądze. Korzystają z popularnego komunikatora

Podszywają się pod znajomego i kradną pieniądze. Korzystają z popularnego komunikatora

Policjanci ponownie ostrzegają o nowej metodzie działania przestępców. Oszustwo „na BLIK-a” to coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy do wyłudzania pieniędzy.


Udostępnij 14
Oszustwo „na BLIK-a” to coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy do wyłudzania pieniędzy

Nowa metoda działania oszustów polega na pokonywaniu zabezpieczenia i uzyskania dostępu do aplikacji Messenger.  Za jej pośrednictwem przestępcy wysyłają do znajomych danej osoby wiadomości z prośbą o wygenerowanie i podanie im kodu BLIK. Najczęściej tłumaczą to pilną potrzebą zrealizowania przelewu bądź uiszczenia jakiejś opłaty i chwilowym brakiem dostępu do środków zgromadzonych na swoim koncie.

Policjanci ponownie  apelują. Tego typu wiadomości TO PRÓBA OSZUSTWA !!!. Absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku doszło już do kilkudziesięciu przypadków tego typu oszustwa. Aby nie paść ofiarą przestępców policjanci radzą, by weryfikować tożsamość osób, które wysyłają do nas wiadomości z prośbą o pożyczkę. Dbajmy o bezpieczeństwo swoich danych oraz hasła, tak aby inne osoby nie mogły wejść w ich posiadanie.

autor/źródło: KMP Płock

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie