800 odsłonInformacje19 sierpnia 2023, 15:23,

Zabrakło czterech minut do zwycięstwa. Remis Mazura w Maszewie

W 2 kolejce piłkarskiej V Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin zremisowali na wyjeździe z Amatorem Maszewo 2:2.

Piłkarskie derby okręgu płockiego w 5 Lidze dostarczyły dużo emocji piłkarskich. Mimo upalnej pogody tempo gry było bardzo dobre i wiele działo się na boisku w podpłockim Maszewie. Mazur doskonale rozpoczął od ataków na bramkę Amatora, jednak zabrakło skuteczności wykończenia po dwóch dogodnych sytuacjach w pierwszych 10 minutach. W 19 minucie nasz zespół prowadził 1:0, piłkę około 30 metrów od bramki odzyskał Eryk Przybylski, podał do nadbiegającego Pawła Znyka, który skutecznie pokonał w sytuacji sam na sam Tomasza Gorczycę.

Do przerwy Mazur prowadził 1:0. Po wznowieniu gry w 58 minucie faulowany w polu karnym był były zawodnik naszego klubu Damian Surmak. Rzut karny skutecznie wykorzystał Damian Lisiecki. Jednak już następna akcja przyniosła gola na 2:1 dla podopiecznych trenera Arkadiusza Szulczewskiego. Zespołowa akcja zakończyła się zagraniem do Michała Mateckiego na prawą stronę boiska, który pokonał bramkarza Amatora. Mazur do końca meczu bronił korzystnego wyniku 2:1, były nawet okazje do podwyższenia wyniku, jak niewykorzystana sytuacja Adama Dubielaka w 84 minucie.

Z drugiej strony wiele razy z opałów nasz zespół ratował doskonale strzegący bramki Hubert Borowy. Niestety, do utrzymania prowadzenia do końca meczu zabrakło czterech minut. W przedostatniej, 89 minucie regulaminowego czasu gry podanie z lewej strony boiska Damiana Surmaka do Damiana Tomczyka zakończyło się golem wyrównującym. Mazur nie był już w stanie strzelić zwycięskiego gola w ostatnich trzech minutach doliczonego czasu gry.

Mazur po dwóch meczach w 5 Lidze ma 4 punkty. Szansa na zdobycie kolejnych za tydzień w sobotę, 26 sierpnia 2023 r. o g. 11:00 gdy nasz zespół zagra na własnym boisku ze Świtem Staroźreby. Jednak wcześniej, bo w środę, 23 sierpnia o g. 17:00 mecz kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN a rywalem na wyjeździe Pogoń Słupia z A-Klasy.

Amator Maszewo - Mazur Gostynin 2:2

bramki: 58' Damian Lisiecki, 89' Damian Tomczyk - 19' Paweł Znyk, 59' Michał Matecki

Amator: Tomasz Gorczyca - Patryk Janiszewski, Piotr Mysior, Krystian Skierkowski, Wiktor Dworak, Krystian Majchrzak, Damian Surmak, Damian Tomczyk, Damian Lisiecki, Bartłomiej Ziółkowski, Bartłomiej Dębicki; trener: Mateusz Tarnowski, asystent: Andrzej Kiciński

Mazur: Hubert Borowy - Piotr Szulczewski, Piotr Dutkiewicz, Maciej Kowalczyk, Kamil Augustyniak - Michał Jędrzejczak, Mateusz Dobieński, Paweł Znyk, Mateusz Ostrowski (76' Mikołaj Nosalski), Michał Matecki (78' Eryk Wydrzyński), Eryk Przybylski (81' Adam Dubielak): trener: Arkadiusz Szulczewski

Zółte kartki: Skierkowski, Surmak, Mysior, Tomczyk, Dworak - Rutkowski, Nosalski, Dominik Wydrzyński, Eryk Wydrzyński