Popularny: 6600 odsłonInformacje14 maja, 16:15,

Zakażenie koronawirusem w jednym z DPS-ów w pow. gostynińskim

Zakażenie koronawirusem w jednym z DPS-ów w pow. gostynińskim

Udostępnij 34
Pozytywny wynik stwierdzono u pracowniczki Domu Pomocy Społecznej

W dniu dzisiejszym pisaliśmy o piątym już przypadku zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. Jak informuje portal plock.wyborcza.pl, pozytywny wynik stwierdzono u pracowniczki Domu Pomocy Społecznej."To młoda kobieta, jej stan zdrowia pozwala jej pozostawać w izolacji domowej" - tłumaczy na łamach wyborczej Maria Wróblewska Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitoarno-Epidemilogicznej w Gostyninie. Kobieta przebywa obecnie w izolacji domowej. Decyzją Sanepidu kwarantanną domową zostali objecie członkowie rodziny zakażonej.

"Cała placówka, w której kobieta pracuje, została objęta przez nas nadzorem epidemiologicznym. Po siedmiu dniach, dając ewentualnemu wirusowi czas na namnożenie się, tak by uzyskać niezafałszowane wyniki, przebadamy też wszystkich tam się znajdujących" - dodała Maria Wróblewska.

Jednocześnie dyrektor gostynińskiego sanepidu uspokaja twierdząc, że reżim sanitarny w DPS-ach jest bardzo wysoki. Dotyczy to pracowników, u których codziennie jest mierzona temperatura oraz mieszkańców, u których pomiar wykonywany jest dwa razy w ciągu doby.
 

autor/źródło: ralf / foto:pixabay.com

Napisz komentarz

Komentarze

Hee, 14 maja
Jest dobrze
Dodaj ogłoszenie