Popularny: 6700 odsłonInformacje27 marca, 11:38,

Żartowniś rozpylił gaz pieprzowy w SP3. 8 dzieci miało problemy z oddychaniem

Żartowniś rozpylił gaz pieprzowy w SP3. 8 dzieci miało problemy z oddychaniem

Ośmioro dzieci uskarżało się na problemy z oddychaniem po rozpyleniu gazu pieprzowego w Szkole Podstawowej nr 3. Do zdarzenia doszło dziś rano (27 marca br.). Gaz rozpylił w klasie jeden z uczniów.


Udostępnij 210
Gaz rozpylił w klasie jeden z uczniów. O losie nastolatka zadecyduje Sąd Rodzinny


W trakcie pierwszej lekcji, część uczniów klasy szóstej zaczęło uskarżać się na problemy z oddychaniem i złe samopoczucie. Prowadząca lekcje nauczycielka natychmiast ewakuowała z klasy uczniów, a na miejsce przybyły jednostki straży pożarnej, policji oraz karetki pogotowia.

"Działania strażaków polegały na rozpoznaniu rozpylonej substancji, przewietrzeniu klasy, oraz przekazaniu poszkodowanych dzieci służbom medycznym" - poinformował portal mł.bryg. mgr Mariusz Ostrowski oficer prasowy KP PSP Gostynin.

Przeprowadzone na miejscu badania wykazały u 8 dzieci podrażnienia górnych dróg oddechowych. Stan żadnej z osób nie wymagał hospitalizacji.

Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego

Policjanci szybko ustalili, że za całe zamieszanie odpowiedzialny jest dwunastoletni uczeń tej szkoły.

"W rozmowie z funkcjonariuszami stwierdził, że kilka dni wcześniej znalazł pojemnik z gazem pieprzowym, a rozpylenie substancji powstało w sposób niekontrolowany – na skutek nieostrożności przy wyciągania książek z plecaka" - informuje podkom. Dorota Słomkowska oficer prasowy KPP w Gostyninie.

Nastolatka przekazano pod opiekę opiekunom. Policjanci teraz wyślą zawiadomienie do sądu rodzinnego, który zdecyduje, jakie konsekwencje poniesie 12-latek.

autor/źródło: ralf / foto: nadesłane przez czytelnika

Napisz komentarz

Komentarze

Marcin, 10 kwietnia
No ma prawo do popełnienie błedu, ale po co w takim razie to przynosił do szkoły?
Ada, 28 marca
Chłopiec jak każdy człowiek ma prawo do popełniania błędów. On już wie, że postąpił niewłaściwie. Zanim go potępicie, pomyślcie, gdzie wasza chrześcijańska wyrozumiałość.
Empatia, 28 marca
Okropny wpis Wkurzonej.
Popularny: 1700 odsłonInformacje27 marca, 08:03,

Zmiana czasu odejdzie do lamusa

Zmiana czasu odejdzie do lamusa

W najbliższy weekend w Polsce będziemy przestawiać zegarki z czasu zimowego na letni. Już wiadomo, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu.


Udostępnij 25
Europosłowie przegłosowali projekt znoszący zmianę czasu

W nocy z sobotę na niedzielę będziemy spać krócej, o godzinie 2.00 przedstawimy zegarki na godzinę 3.00. Za sprawą przegłosowej we wtorek (26 marca br.) przez Parlament Europejski ustawy w roku 2021 zmiana czasu na terenie Unii Europejskiej zostanie zniesiona.

Zgodnie z projektem, ostatnia niedziela marca 2021 r. miałaby być datą końca zmiany czasu w Unii Europejskiej, dla krajów, które zdecydują się na pozostanie przy czasie letnim. Za to ostatnia niedziela października 2021 r. byłaby ostatnią zmianą czasu dla obywateli krajów, które za obowiązujący wybiorą czas zimowy.

autor/źródło: ralf
Tematy:czas letni

Napisz komentarz

Komentarze

Empatia, 27 marca
Okropny komentarz Wkurzona.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie