Informacje14 maja, 15:28,

Zawodniczka Zwoleń Team zdobyła 1 miejsce w bydgowskich zawodach

12 maja 2019 roku odbyła się czwarta edycja PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W zawodach wzięło dział blisko 3500 uczestników


To największa impreza biegowa w Bydgoszczy, w ramach której rozegrano:

* bieg na 10 kilometrów

* półmaraton

* maraton drużynowy

* zawody rolkarskie (10 i 21 km)

* animacje sportowe dla dzieci i młodzieży

Festiwal oficjalnie rozpoczął się już w sobotę 11 maja, kiedy to blisko 300 uczestników zmierzyło się z wyzwaniem „Szybkiej Setki” - testu biegowego na 100 metrów. Uczestnicy startowali z profesjonalnych bloków, a każdy z nich miał zmierzony czas z dokładnością do setnej części sekundy.

W niedzielę, 12 maja na trasę ruszyli już bohaterowie głównej części rywalizacji, którzy musieli zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale także upalną pogodą.

Punktualnie o godzinie 9:00 wystartowali rolkarze, rywalizujący na trasie 10 kilometrów (rolki fitness – wysoki but, koła do 90 mm) oraz Rolkarskiego Półmaratonu (rolki szybkie – koła do 125 mm).

Rywalizację na 21km dystansie podjęła Paulina Przybysławska /UKS Zwoleń-Team/ zajmując I miejsce w kat. K30.

W strefach animacji przygotowanych przez PKO Bank Polski można było zobaczyć pokazy pierwszej pomocy oraz skorzystać z porad zdrowotnych i dietetycznych.

Do wspólnej zabawy zachęcali goście specjalni zawodów: Karolina Gorczyca, Paweł Januszewski oraz Sebastian Chmara.

 

autor/źródło: Zwoleń Team

Napisz komentarz

Popularny: 2600 odsłonInformacje14 maja, 14:59,

Arkadiusz Falkowski - Niezwykły Uczeń z GCE

W piątek (10 maja br.) w Sierpcu odbyła się gala finałowa konkursu „Niezwykły uczeń”, organizowanego przez Fundację Edu-Inicjatywa pod patronatem Starosty Sierpeckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 70
Arkadiusz Falkowski jest wolontariuszem w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym, pomaga przy nagłaśnianiu imprez i koncertów muzycznych

Tytuły „Niezwykłego ucznia” przyznano osobom nieprzeciętnym, rozwijającym swoje pasje, zaangażowanym w życie lokalnych społeczności, realizującym własne marzenia, odważnym i chcącym zmieniać świat wokół siebie.

Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń klasy czwartej Technikum Pojazdów Samochodowych Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, Arkadiusz Falkowski. Podziękowania od Kapituły otrzymał również dyrektor szkoły Wojciech Kiełbasa i wychowawca – Monika Świderek.

Arkadiusz wyróżnia się empatią, zaangażowaniem w sprawy społeczne i troską o wizerunek szkoły. Arkadiusz przyjął funkcje szkolnego akustyka, dbał o nagłośnienie podczas każdej uroczystości szkolnej, występował w akademiach, uatrakcyjniał je swoim wokalem.  Ponadto bardzo chętnie wykonywał wszelkie prace z technologii komputerowe: montaże, filmiki, prezentacje multimedialne.

Z zainteresowaniem zdobywał nową wiedzą: w klasie trzeciej poszerzał swoje umiejętności z przedmiotów zawodowych w ramach projektu unijnego Działając wspólnie. Innowacyjne systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego w pojazdach samochodowych; w czwartej klasie poszerzał swoją wiedzę na zajęciach: Działając wspólnie. Innowacyjne i ekologiczne źródła napędu pojazdów samochodowych.

Ponadto Arkadiusz Falkowski jest wolontariuszem w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczawinie Kościelnym, pomaga przy nagłaśnianiu imprez i koncertów muzycznych. Doskonali swoje umiejętności jako DJ i wodzirej. Od 10 lat jest tancerzem Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca w Szczawinie Kościelnym, z którym koncertował w Macedonii, Chorwacji, Czechach, na Węgrzech i we Włoszech. Od dwóch lat jest też członkiem zwyczajnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawinie Kościelnym, ukończył jednoetapowy kurs strażaków ratowników, zdobył uprawnienia do działań ratowniczych, uczestniczył w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób.

Arkadiusz Falkowski jest uczniem aktywnym, zaangażowanym w pracę na rzecz szkolnej społeczności, dzięki uczniom takim jak on szkoła tętni życiem i staje się widoczna w miejskiej i powiatowej przestrzeni. Arkadiusz Falkowski w pełni zasłużył na tytuł NIEZWYKŁY UCZEŃ.

autor/źródło: GCE Gostynin

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie