Popularny: 800 odsłon Informacje 14 marca, 15:01,

Zawody rejonowe w unihokeja: bez awansu reprezentanci powiatu gostynińskiego

W czwartek, 14 marca 2019 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie odbyły się zawody Mistsrzostw Rejonu Płockiego w unihokeju dziewcząt i chłopców rocznik 2006 i młodsi – klasa 4 i 5 szkół podstawowych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 4
Nasz powiat reprezentowali: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Białotarsku wśród dziewcząt i Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie wśród chłopców


Nasz powiat reprezentowali zwycięzcy zawodów z lutego – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Białotarsku wśród dziewcząt i Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Pacynie wśród chłopców.

Obie drużyny odpadły z rywalizacji a zwycięstwo i awans do Igrzysk Młodzieży Szkolnej zapewniły sobie drużyny Szkoły Podstawowej z Proboszczewic i Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Płocka.

Zawody zorganizował Gostyniński Szkolny Związek Sportowy.

WYNIKI

dziewczęta:
1. SP Proboszczewice
2. SP nr 3 Płock
3. SP Białotarsk

chłopcy:
1. SP nr 3 Płock
2. SP Pacyna
3. SP Słubice

Tematy: unihokej

Napisz komentarz

Popularny: 3100 odsłon Informacje 14 marca, 14:34,

Posłanka o uroczystościach koło Gostynina: potraktowano mnie jak gorszy sort

We wtorek, 12 marca 2019 r. w 156 rocznicę bitwy Powstania Styczniowego w Gaśnem pod Gostyninem odbyły się uroczystości upamiętniające wydarzenie. Całość zapewne przeszła by bez większego echa, jako kolejne upamiętnienie patriotycznych wydarzeń przez mieszkańców i lokalne władze, gdyby nie wstydliwa sytuacja, w której Posłance na Sejm RP Elżbiecie Gapińskiej z Platformy Obywatelskiej, reprezentująca okręg płocki odmówiono prawa głosu.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 22
Sprawę komentowali na portalu Facebook mieszkańcy Płocka i okolic

Poseł ma o to pretensje, co przedstawiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, do Burmistrza Gostynina Pawła Kalinowskiego.

O co poszło dokładnie? O oficjalne przedstawienie Posłanki i możliwość zabrania głosu.

- Przeczytajcie jak samorządowcy z PIS traktują posłów opozycji. Podczas dzisiejszej uroczystości w Gaśnem, na którą byłam zaproszona, zostałam potraktowana jak GORSZY SORT POSŁA. Byłam jedynym posłem obecnym na obchodach, ale nie pozwolono mi zabrać głosu – relacjonuje na swoim portalu Posłanka Elżbieta Gapińska.

- Za to długie listy w imieniu posłów PiS odczytali ich asystenci. Pan burmistrz Gostynina po uroczystości powiedział, że mnie nie zauważył, co nie jest prawdą, bo zostałam przedstawiona (wprawdzie w drugiej kolejności po przedstawionym z nazwiska asystencie posła PiS, ale jednak mnie przedstawiono). Tak traktuje się posłów opozycji nawet, gdy są jedynymi przedstawicielami Sejmu na obchodach – dodała Elżbieta Gapińska.

Sprawę komentowali także na portalu Facebook mieszkańcy Płocka i okolic:

„- Pani Elu to oni powinni się wstydzić. Nie mają w sobie tej klasy, poczucia patriotyzmu i wielkiego serca jak Pani.”

„- Przykre... A jako gostyninianin dziękuję Pani za udział w tej lokalnej uroczystości”.

- „Buta , buta i po stokroć buta. Czują się panami świata i przez to traktują ludzi jak bydło. Na razie są bezkarni. Aroganccy, bezczelni tupeciarze, bez jakichkolwiek zahamowań”.

- „Cóż PiS kulturą nie grzeszy ,ale pomijając poglądy człowiek powinien zachowywać się zawsze kulturalnie ,tu w wobec zaproszonego gościa przede wszystkim. Przykre”.

Następnego dnia po zdarzeniu do sprawy odniósł się Paweł Kalinowski, Burmistrz Gostynina:

„Szanowni Państwo,
w dniu wczorajszym podczas obchodów 156. Rocznicy Powstańców Styczniowych poległych w Gaśnem miała miejsce niecodzienna scysja z panią poseł Elżbietą Gapińską. Uczestnicy uroczystości byli świadkami głębokiego wzburzenia, którego ujściem był głośny i mało przyjemny monolog pani poseł. Pozwalam sobie na publiczny komentarz tej sytuacji, gdyż chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości i przedstawić sytuację, jaka faktycznie miała miejsce, a nie jak została opisana na portalu społecznościowym pani poseł, która dyskredytuje mnie w opinii publicznej. Zachęcam do zapoznania się z facebookowym wpisem oraz moim oficjalnym pismem odnoszącym się do wczorajszej niezręcznej sytuacji, które w dniu dzisiejszym zostało wysłane.”

FOTO: UM Gostynina, Poseł Na Sejm RP Elżbieta Gapińska


Napisz komentarz

Komentarze

tami, 12 kwietnia
Gostynin to taki pisgrajdoł , kiedyś to było miasto, Kalinowskiemu to najlepiej wychodzi lans w kościołach po wyborach na jesieni wszystko wróci do normalności
2016, 15 marca
Miastem rządzi PIS ,w szkołach i urzędach PIS. Państwo szpagatowe ,zaprzedali dusze politycznej brei , krygują się na pierwszych ławach w zakłamanym kościele.Nawet 1 listopada licznie przybyli na cmentarz na groby nieznanych żołnierzy.Choć wcześniej tego nie robili. Zblokowali emisje filmu Kler w kinie . Gostynin to ma takich domorosłych włodarzy i polityków ,bez pojęcia i honoru. Współczuje Pani takiego traktowania. Proszę się nie martwić i nie zdawać się z tymi ..krzakami.
wai, 14 marca
Wstyd,wstyd i tylko wstyd.
Dodaj ogłoszenie