Popularny: 3400 odsłonInformacje10 lipca, 10:47,

Zielono i kolorowo na osiedlach GSM Gostynin

Przyblokowe ogródki na osiedlach GSM Gostynin zakwitły paletą barw. Kolorowe kwiaty oraz soczysta zieleń bez wątpienia są ozdobą i pozytywnie wpływają na samopoczucie mieszkańców odpoczywających na ławeczkach oraz przechodniów.


Udostępnij 149
Przyblokowe ogródki na osiedlach GSM Gostynin zakwitły paletą barw


Ogródki pod pod swoimi oknami założyli i pielęgnują mieszkańcy bloków Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć.

autor/źródło: ralf / foto: GSM Gostynin

Napisz komentarz

Komentarze

Kicka Maria, 10 lipca
Nie tylko na osiedlu Bema w Gostyninie są ogródki !
Popularny: 4400 odsłonInformacje10 lipca, 09:58,

CBŚP w akcji. Fabryka amfetaminy koło Płocka zlikwidowana

CBŚP odkryło i zlikwidowało laboratorium produkujące amfetaminę. Zatrzymano osobę nadzorującą proces produkcji. Zabezpieczono blisko 63,5 kilograma amfetaminy i 10 litrów płynnego narkotyku, z którego można uzyskać kolejne 14 kilogramów gotowego produktu. Laboratorium zostało w sposób specjalistyczny zamaskowane w kilku budynkach. W ukrytym pomieszczeniu znajdował się reaktor ciśnieniowy wraz z innymi urządzeniami, służący do produkcji tego narkotyku. Śledztwo nadzoruje mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej.


Udostępnij 37
Narkotyk wytwarzano w jednym z domów jednorodzinnych

Policjanci warszawskiego CBŚP na początku lipca odkryli i zlikwidowali laboratorium amfetaminy, które znajdowało się w jednym z domów jednorodzinnych, wraz przyległymi do niego budynkami gospodarczymi, w okolicach Płocka. Funkcjonariusze w ramach akcji, dynamicznie weszli na posesję, a następnie zatrzymali mężczyznę, który nadzorował produkcję tego narkotyku.

Jak wynika z ustaleń śledczych, nieruchomość została zakupiona pół roku wcześniej specjalnie, aby prowadzić w niej nielegalny proceder. Budynki były przystosowane do produkcji narkotyków, a w jednym z nich przygotowano ukryte pomieszczenie, w którym znajdował się reaktor ciśnieniowy i inne specjalistyczne urządzenia przeznaczone do wytwarzania amfetaminy. W kolejnych pomieszczeniach przygotowano systemy chłodzenia, z wewnętrznym obiegiem wody składającym się z trzech zbiorników o pojemności po 1000 litrów, a także zakamuflowanych pod podłogą pojemników na odpady poprodukcyjne. W drugim budynku gospodarczym zainstalowano ogromny agregat prądotwórczy o bardzo wysokiej mocy, obudowany materiałem wyciszającym. Zamaskowany i wyciszony został także kanał do odprowadzania spalin. Natomiast przewód elektryczny został poprowadzony w gruncie. Takie przystosowanie nieruchomości miało na celu ukrycie prowadzenia nielegalnej działalności i wymagało zaangażowania znacznych środków finansowych. Ostatni etap produkcji, polegający na wytrącaniu narkotyku w siarczan amfetaminy (proszek), prowadzono w domu mieszkalnym z przystosowaną wentylacją.

Przeczytaj też: Diler narkotykowy i jego klient zatrzymani na gorącym uczynku

W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono łącznie 63,5 kilogramy gotowego narkotyku oraz 10 litrów płynnej amfetaminy, z której można wyprodukować kolejne ponad 14 kilogramów siarczanu amfetaminy.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

autor/źródło: CBŚP

Napisz komentarz

Komentarze

motylek, 10 lipca
Oj....jaki pech tylko jeden nieborak..a reszta gdzie?? na zakupach w biedronce?..ja tez wychodze z domu jak wiem o odwiedzinach niezapowiedzianych gosci.....

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie