Popularny: 1100 odsłonInformacje16 kwietnia, 11:25,

Złodzieje nie świętują. Nie daj się okraść

Złodzieje nie świętują. Nie daj się okraść

Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na targowiskach. Zaaferowani przygotowaniami często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z kilku praktycznych porad zaprezentowanych w infografice przygotowanej przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.


Udostępnij 8
Obecne ceny w sklepach, również potrafią szybko ogołocić portfel


Funkcjonariusze radzą, aby wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi, czyli w centrach handlowych, sklepach, na bazarach i w środkach komunikacji publicznej zachować szczególną ostrożność. W takich miejscach zdarza się najwięcej kradzieży. Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie.

Kieszonkowcy nie mają świąt!

W miejscach takich jak dworce, przystanki, sklepy, targi jesteśmy narażeni na kradzież w momencie płacenia w kasie lub wchodzenia do autobusu, dlatego trzymajmy swoją torebkę lub plecak z przodu, zamknięciem do siebie.

Jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Rozdzielając ją i umieszczając w różnych miejscach zmniejszymy ryzyko ewentualnej utraty całej posiadanej gotówki. Płacąc za poczynione zakupy nie pokazujmy całej zawartości portfela, najbezpieczniej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy.

Przeczytaj też: Dziś Niedziela Palmowa [ZDJĘCIA]

Nie zapisujmy numeru PIN na karcie płatniczej, nie eksponujmy go również w widocznym miejscu.

Nie pozwólmy się okraść!

Robiąc zakupy pamiętajmy, aby nie przechowywać również dokumentów, pieniędzy czy telefonów komórkowych w koszykach sklepowych, tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza, czy kurtki.

Zwracajmy uwagę także na torebki, plecaki oraz podręczne torby z zakupami, nie pozostawiając ich bez opieki i nadzoru. Panie powinny trzymać torebki z dokumentami pod pachą, co uniemożliwi ich wyrwanie lub odcięcie paska.

Bądźmy czujni!

Klucze do mieszkania nośmy w innym miejscu niż dokumenty z adresem, ponieważ złodziej może okraść nasze mieszkanie.

Zwracajmy uwagę na „sztuczny tłok” i zamieszanie w sklepie, autobusie czy hali targowej.

Podczas podróży lub przemieszczania się komunikacją, starajmy się nie pozostawiać bagażu bez opieki.

autor/źródło: KPP Gostynin

Napisz komentarz

Popularny: 800 odsłonInformacje16 kwietnia, 11:04,

Mazur zmierzy się z warszawskim Hutnikiem

Mazur zmierzy się z warszawskim Hutnikiem

W najbliższy piątek (19 kwietnia br.) Mazur Gostynin zaprasza wszystkich kibiców na trybuny. Na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie przy ul. Sportowej 1 nasz klub rozegra spotkanie z zespołem Hutnika z Warszawy.


Udostępnij 26
Mazur Gostynin zaprasza wszystkich kibiców na trybuny

Początek meczu: godzina 17.00

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie