1900 odsłonInformacje23 czerwca 2021, 07:44,

Złote debiuty na Mistrzostwach Polski Mażoretek


Juniorki i Seniorki w swoich kategoriach uzyskały I miejsce w I MISTRZOSTWACH POLSKI MAŻORETEK „MÓJ PIERWSZY KROK”


Blisko 70 drużyn, ponad tysiąc zawodniczek z całego kraju w tym Gostynińskie Mażoretki LIBRA, wraz z Mamami rywalizowało w Mistrzostwach Polski Mażoretek, Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Była to już XXII edycja imprezy, jednak dla gostynińskich mażoretek oraz ich mam był to debiut.



Dziewczęta, zarówno Juniorki jak i Seniorki zaprezentowały się w defiladzie oraz układach scenicznych, mamy rywalizowały w swojej grupie wiekowej w kategorii POM POM, wszystkie choreografie opracowała p. Kamila Rzepiela-Drgas. W czasie prezentacji jurorzy oceniali ogólny wizerunek zespołów, technikę wykonania oraz jakość choreografii. Gostynianki pokazały efekty ciężkiej pracy, którą wykonały w trudnym czasie, gdyż obostrzenia w czasie pandemii wybijały je z treningów. Zarówno zawodniczki, jak i ich koordynator Pani Joanna Renata Syska mówią, że przygotowanie dobrego występu wymaga wielu godzin pracy.

Mistrzostwa Polski to nowe wyzwanie dla Mażoretek LIBRA Gostynin w tak licznym składzie, ponieważ wszystkie grupy debiutowały. Juniorki i Seniorki w swoich kategoriach uzyskały I miejsce w I MISTRZOSTWACH POLSKI MAŻORETEK „MÓJ PIERWSZY KROK” – buława formacje. Również Mamy Mażoretek Libra Gostynin zdobyły złoto w kategorii „pom pom formacje mamy mażoretek”. W klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Polski Mażoretki LIBRA Gostynin obroniły czwarte miejsce, które wywalczyły w 2019 roku.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie