zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (1900 odsłon)

30 czerwca cała Polska stanie się strefą ekonomiczną. Gostynin także [ZDJĘCIA]


UdostępnijCzekamy na inwestorów

Inicjatywa dla Gostynina Strefa Ekonomiczna

W środę Gostynin odwiedził przedstawiciel Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Paweł Klimczak Dyrektor Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora LSSE przyjął zaproszenie Inicjatywy dla Gostynina.


30 czerwca wchodzi w życie ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji.

Ustawa ta umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów przez 10–15 lat w całym kraju, a nie tylko, jak obecnie, w 14 specjalnych strefach ekonomicznych. Preferencje podatkowe będą uzależnione m.in. od lokalizacji inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy. Premiowane mają być inwestycje w rejonach o najwyższym bezrobociu (Gostynin jest n a tej liście wysoko), w małych i średnich miastach. Powinno to zachęcić przedsiębiorców do zakładania firm w rejonach słabiej rozwiniętych, które nie są w stanie sprostać wymaganiom dużych inwestorów, np. pod względem infrastruktury czy dostępności zasobów ludzkich. Przewidziano także preferencje dla małych i średnich firm oraz inwestycji, które wpływają na konkurencyjność i innowacyjność regionalnych gospodarek. Chodzi m.in. o transfer wiedzy, prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, rozwój klastrów, a także zapewnienie pracownikom korzystnych warunków. Uwzględniane będą też współpraca ze szkolnictwem zawodowym i tworzenie specjalistycznych klas.

Podstawowym celem ustawy jest zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania na terenie całego kraju. My również chcemy aby przedsiębiorcy zechcieli inwestować w Gostyninie dlatego podjęliśmy współpracę z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Nasze zaproszenie przyjął Dyrektor Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora LSSE p. Paweł Klimczak.

Przedstawiliśmy informacje na temat terenów inwestycyjnych w Gostyninie, a także przeprowadziliśmy wizję w terenie. Duże zainteresowanie wzbudziła działka pod Termy Gostynińskie, działka na ul. Kowalskiej, w sąsiedztwie Izolbetu, a także nieruchomości po ELGO.

Mamy nadzieję, że to początek naszej dobrej współpracy, która przyczyni się do pozyskania dla Gostynina inwestorów, a co za tym idzie utworzenia miejsc pracy.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska

Tematy:Inicjatywa dla GostyninaStrefa Ekonomiczna

Sprawdź też: Kinezyterapia GostyninMontaż instalaci gazowych LPG GostyninNaleśniki Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Wakacji nadszedł czas. Zakończenie roku szkolnego w SP3 [ZDJĘCIA]
Wakacji nadszedł czas. Zakończenie roku szkolnego w SP3 [ZDJĘCIA]
Wakacji nadszedł czas. Zakończenie roku szkolnego w SP3 [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij