Popularny: 1900 odsłonInformacje22 czerwca 2018, 16:30,

30 czerwca cała Polska stanie się strefą ekonomiczną. Gostynin także

W środę Gostynin odwiedził przedstawiciel Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Paweł Klimczak Dyrektor Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora LSSE przyjął zaproszenie Inicjatywy dla Gostynina.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Czekamy na inwestorów


30 czerwca wchodzi w życie ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji.

Ustawa ta umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów przez 10–15 lat w całym kraju, a nie tylko, jak obecnie, w 14 specjalnych strefach ekonomicznych. Preferencje podatkowe będą uzależnione m.in. od lokalizacji inwestycji, jej charakteru i jakości tworzonych miejsc pracy. Premiowane mają być inwestycje w rejonach o najwyższym bezrobociu (Gostynin jest n a tej liście wysoko), w małych i średnich miastach. Powinno to zachęcić przedsiębiorców do zakładania firm w rejonach słabiej rozwiniętych, które nie są w stanie sprostać wymaganiom dużych inwestorów, np. pod względem infrastruktury czy dostępności zasobów ludzkich. Przewidziano także preferencje dla małych i średnich firm oraz inwestycji, które wpływają na konkurencyjność i innowacyjność regionalnych gospodarek. Chodzi m.in. o transfer wiedzy, prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej, rozwój klastrów, a także zapewnienie pracownikom korzystnych warunków. Uwzględniane będą też współpraca ze szkolnictwem zawodowym i tworzenie specjalistycznych klas.

Podstawowym celem ustawy jest zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania na terenie całego kraju. My również chcemy aby przedsiębiorcy zechcieli inwestować w Gostyninie dlatego podjęliśmy współpracę z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Nasze zaproszenie przyjął Dyrektor Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora LSSE p. Paweł Klimczak.

Przedstawiliśmy informacje na temat terenów inwestycyjnych w Gostyninie, a także przeprowadziliśmy wizję w terenie. Duże zainteresowanie wzbudziła działka pod Termy Gostynińskie, działka na ul. Kowalskiej, w sąsiedztwie Izolbetu, a także nieruchomości po ELGO.

Mamy nadzieję, że to początek naszej dobrej współpracy, która przyczyni się do pozyskania dla Gostynina inwestorów, a co za tym idzie utworzenia miejsc pracy.

Agnieszka Korajczyk-Szyperska


Napisz komentarz

Komentarze

2016, 23 czerwca 2018
Czekamy na inwestorów .No to poczekamy . Czas pokaże czy się doczekamy.
wolo, 23 czerwca 2018
Brawo! A czemu pan Burmistrz nie organizuje pracy?
Ktosiu, 23 czerwca 2018
Jakie bezrobocie? Tu ludzi do pracy nie ma
Popularny: 4000 odsłonInformacje22 czerwca 2018, 15:15,

Wakacji nadszedł czas. Zakończenie roku szkolnego w SP3

Dziś rozpoczął się ulubiony okres w roku szkolnym wszystkich dzieci - wakacje.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Uroczystość zwieńczyły występy Ananasów oraz Ananasków

W Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 zakończyli rok szkolny 2017/2018.

W trakcie uroczystości wyróżnieniami zostali nagrodzeni najlepsi uczniowie oraz rodzice, którzy w mijającym roku szkolnym najmocniej udzielali się w życiu szkoły.

Uroczystość zwieńczył występ taneczny Ananasów i Ananasków, których opiekunka jest pani Mirosława Pietrzak.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie