Popularny: 6100 odsłonInformacje26 maja 2018, 21:44,

A PiS? PiS pada na pysk

Mówią, że PiS dobrowolnie nie odda władzy, że sfałszują wybory, a nawet, że do wyborów nie dojdzie. Za bardzo są umoczeni, mówią. Tak być może, ale nie musi.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Krytyczne podsumowanie spotkania posła Piotrowicza w Gostyninie


Wśród umoczonych zawsze znajdzie się wielu nieco suchszych i kilku suchych. I to oni - kiedy społeczeństwo dojrzeje do radykalnych zmian - kiedy poczują w sobie smród strachu, będą się układać. Zdradzą i poświęcą tych mokrych więcej. Nie pożałują kolegów niezdecydowanych. „Dla dobra ojczyzny” i dla dobra dobra, odwrócą kota ogonem, przefarbują skóry i jak nawróceni święci, lub podstępnie oszukane ofiary – glejty dostaną, a i co niektórzy stołki te nieco niższe zachowają.

Gostynin, spotkanie z suwerenem, prokuratora posła Piotrowicza. Na sali około czterdziestu osób, tak pół na pół zwolenników i przeciwników.

Prokurator przemawia. Stara „dobra” komunistyczna szkoła z nacjonalistycznie Rydzykową nutą. Wyrwane z kontekstu fakty, półprawdy i jawne kłamstwa zgrabnie zebrane i i ułożone w kazanie z chwalebnym pianiem, srogimi napomnieniami i zwykłym oszczerstwem.

Na pytania z sali: i te dla PiS wygodne i niewygodne, odpowiedzi padały bardziej przewidywalne jak zimno w zimie. Na koniec trochę słownych przepychanek i nieprzychylne transparenty. Gdyby nie dopisali nieproszeni goście, to wypisz wymaluj PRL-owska agitka: kilku aktywistów i kilku widzów. Poza tym nudy na pudy … chyba żeby potraktować wystąpienie pana prokuratora, jako szkolenie z politycznego szalbierstwa i z fałszowania prawa.

Jeśli tak ma wyglądać zarządzona przez prezesa „wielka mobilizacja” to za półtora roku po tej nieludzko podłej zmianie nie będzie co zbierać.

A tak nawiasem... to pisowska reforma wymiaru sprawiedliwości ma wielką szansę, ażeby się udać. Nieliczni nieprawi sędziowie, służalczy prokuratorzy i policjanci wypływają na wierzch, bynajmniej nie jak oliwa. Po zmianie władzy, która już bliższa niż dalsza, nie trzeba będzie ich daleko szukać. A PiS? PiS pada na pysk.

Adam Czejgis.


Napisz komentarz

Komentarze

julka, 3 października 2018
jaki to wstyd zrobic sobie zdjęcie z komuchem i prokuratorem PRL-u
Wyborca dobrej zmiany, 29 maja 2018
Do Mieszkańca: te 500 plus możesz sobie wsadzić w buty. Ja mając dwójkę dzieci, którzy ukończyli 18 lat nie dostałem ani złotówki, więc nie mów wszyscy. Doczytaj, poinformuj się zanim coś palniesz.
wróciłem, 28 maja 2018
Brawo Gostynin. Jak widać, jeszcze nie wszystko stracone.
Popularny: 1600 odsłonInformacje26 maja 2018, 00:20,

Miłość można wyrazić również śpiewem. Koncert w parafii św. Marcina

W piątek (25 maja br.) w parafii pw. św. Marcina odbył się szósty koncert dedykowany rodzinie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Nie jednemu rodzicowi łezka się w oku zakręciła...

Rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie zgromadzeni w kościele mieli okazję wysłuchać piosenek wykonanych przez dzieci z Przedszkola nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Maluchy swoim występem chciały wyrazić ogrom miłości, którą darzą członków swoich rodzin.

Tuż po koncercie została odprawiona Msza św. w intencji dzieci, rodziców, pracowników przedszkola oraz w intencji o zdrowie chorej pani Ani z tego przedszkola.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie