zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (6000 odsłon)

A PiS? PiS pada na pysk [FELIETON]


UdostępnijKrytyczne podsumowanie spotkania posła Piotrowicza w Gostyninie

Stanisław Piotrowicz Spotkanie Prawo i Sprawiedliwość Paweł Kalinowski

Mówią, że PiS dobrowolnie nie odda władzy, że sfałszują wybory, a nawet, że do wyborów nie dojdzie. Za bardzo są umoczeni, mówią. Tak być może, ale nie musi.


Wśród umoczonych zawsze znajdzie się wielu nieco suchszych i kilku suchych. I to oni - kiedy społeczeństwo dojrzeje do radykalnych zmian - kiedy poczują w sobie smród strachu, będą się układać. Zdradzą i poświęcą tych mokrych więcej. Nie pożałują kolegów niezdecydowanych. „Dla dobra ojczyzny” i dla dobra dobra, odwrócą kota ogonem, przefarbują skóry i jak nawróceni święci, lub podstępnie oszukane ofiary – glejty dostaną, a i co niektórzy stołki te nieco niższe zachowają.

Gostynin, spotkanie z suwerenem, prokuratora posła Piotrowicza. Na sali około czterdziestu osób, tak pół na pół zwolenników i przeciwników.

Prokurator przemawia. Stara „dobra” komunistyczna szkoła z nacjonalistycznie Rydzykową nutą. Wyrwane z kontekstu fakty, półprawdy i jawne kłamstwa zgrabnie zebrane i i ułożone w kazanie z chwalebnym pianiem, srogimi napomnieniami i zwykłym oszczerstwem.

Na pytania z sali: i te dla PiS wygodne i niewygodne, odpowiedzi padały bardziej przewidywalne jak zimno w zimie. Na koniec trochę słownych przepychanek i nieprzychylne transparenty. Gdyby nie dopisali nieproszeni goście, to wypisz wymaluj PRL-owska agitka: kilku aktywistów i kilku widzów. Poza tym nudy na pudy … chyba żeby potraktować wystąpienie pana prokuratora, jako szkolenie z politycznego szalbierstwa i z fałszowania prawa.

Jeśli tak ma wyglądać zarządzona przez prezesa „wielka mobilizacja” to za półtora roku po tej nieludzko podłej zmianie nie będzie co zbierać.

A tak nawiasem... to pisowska reforma wymiaru sprawiedliwości ma wielką szansę, ażeby się udać. Nieliczni nieprawi sędziowie, służalczy prokuratorzy i policjanci wypływają na wierzch, bynajmniej nie jak oliwa. Po zmianie władzy, która już bliższa niż dalsza, nie trzeba będzie ich daleko szukać. A PiS? PiS pada na pysk.

Adam Czejgis.

Tematy:Stanisław PiotrowiczSpotkaniePrawo i SprawiedliwośćPaweł Kalinowski

Sprawdź też: Opalanie ntaryskowe GostyninFotograf GostyninWideofilmowanie Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Do Mieszkańca: te 500 plus możesz sobie wsadzić w buty. Ja mając dwójkę dzieci, którzy ukończyli 18 lat nie dostałem ani złotówki, więc nie mów wszyscy. Doczytaj, poinformuj się zanim coś palniesz.

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Miłość można wyrazić również śpiewem. Koncert w parafii św. Marcina [ZDJĘCIA]
Miłość można wyrazić również śpiewem. Koncert w parafii św. Marcina [ZDJĘCIA]
Miłość można wyrazić również śpiewem. Koncert w parafii św. Marcina [ZDJĘCIA]

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij