Popularny: 1500 odsłonInformacje14 maja, 09:57,

Apel małej dziewczynki: Uwaga. Nie śmiecić lasu, bo to dom zwierząt

Apel małej dziewczynki: Uwaga. Nie śmiecić lasu, bo to dom zwierząt

Nasza redakcja otrzymała zdjęcia oryginalnego sposobu o apel o nie zaśmiecanie lasu. Zdjęcie wykonano w pobliżu Osady Drzewce w Gminie Gostynin.


Udostępnij 331
Co ciekawe - apel poskutkował


Na drzewie przy leśnej drodze w okolicy Skrzan i Osady Drzewce i zawieszono na drzewie apel małej dziewczynki „Uwaga. Nie śmiecić lasu, bo to dom zwierząt” i rysunek. Jak relacjonują okoliczni mieszkańcy, apel poskutkował.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Marzena, 14 maja
Nie na długo poskutkował, niestety. Przy jednej z dróg odchodzących od drzewa, na którym znalazł się ten mądry apel dziecka, już po tygodniu pojawiły się śmieci, po nocnych leśnych imprezowiczach, kochankach, a na pewno brudasach. Niestety.
Popularny: 1600 odsłonInformacje13 maja, 15:55,

Gra w popularnych serialach. Wystąpiła w Sannickim Pałacu

Pogoda w tym roku w maju nie zachwyca, ale niedzielny (12 maja br.) koncert chopinowski w pałacu zachwycił wszystkich. Na scenie gościliśmy Magdalenę Lamparską oraz profesora Andrzeja Tatarskiego.


Udostępnij
Młoda aktorka urzekła publiczność nie tylko swoją urodą, ale przede wszystkim talentem

Młoda aktorka urzekła publiczność nie tylko swoją urodą, ale przede wszystkim talentem. Magdalena Lamparska znana jest szerszej widowni z ról w serialach takich jak „Hotel 52”, „39 i pół”. Występuje również w filmach polskich oraz zagranicznych, a także w Teatrze Narodowym w Warszawie. W czasie koncertu recytowała utwory Kazimierza Przerwy – Tetmajera, Leopolda Staffa, Haliny Poświatowskiej oraz Wisławy Szymborskiej.

Do fortepianu zasiadł wybitny muzyk, profesor Andrzej Tatarski. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniu, gdzie aktualnie prowadzi klasę fortepianu. Koncertował w Europie, Ameryce oraz Azji. W swojej twórczości propaguje twórczość Karola Szymanowskiego. W pałacu sannickim zagrał utwory Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

Nowa wystawa czasowa, której otwarcie odbyło się po koncercie również zrobiła wrażenie na gościach. „Symfonia Mazovia” to tytuł wystawy, której autorką jest Victoria Belmondi. Obrazy ukazują piękno naszego regionu oraz cieszą oko bogatą i żywą paletą barw. Victoria Belmondi to pseudonim artystyczny Danuty Suchowery, która na co dzień pracuje jako chirurg w Klinice Chorób Wątroby i Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wystawę będzie można oglądać do końca maja.

Przeczytaj też: Małgorzata Kożuchowska wystąpi w Sannikach

Przed pałacem można obejrzeć także nową wystawę plenerową oraz wystawę na płocie. Pierwsza została przygotowana z okazji 20 rocznicy śmierci polskiego pisarza i krytyka muzycznego Jerzego Waldorffa. To między innymi dzięki niemu powstał ośrodek chopinowski w Sannikach. Z kolei na płocie prezentowane są fotografie autorstwa Cezarego Dzięcielskiego. Ukazują one pałac oraz jego wnętrze jeszcze przed remontem.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 15 maja
Myślę że przyjeżdżają do Sannik znakomici artyści.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie