Popularny: 900 odsłonInformacje2 kwietnia, 14:33,

Apel rodziców o odwołanie egzaminów

Apel rodziców o odwołanie egzaminów

Udostępnij 25
Z apelem wyszli rodzice uczniów klas ósmych SP3 w Gostyninie

W obawie o bezpieczeństwo swoich dzieci, rodzice ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie planują wysłać list do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o odwołanie zaplanowanych na koniec kwietnia egzaminów.W serwisie społecznościowym Facebook zostało utworzone wydarzenie, gdzie znajduje się link do zbiórki podpisów pod petycją o odwołanie egzaminów. Podpisy zostaną dołączone do listu. Zbieranie podpisów trwa do środy 8 kwietnia br.

Link do wydarzenia: Odwołać egzaminy ósmoklasistów, podpisz petycję

Treść listu:

Gostynin, 02.04.2020 r.

Rodzice Ósmoklasistów

Pan Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów

Panie Premierze!

W związku z pandemią koronawirusa szkoły zostały zamknięte, a nasze dzieci samodzielnie uczą się i próbują przygotowywać się w domach do egzaminów, które odbyć się mają w dniach 21-23 kwietnia.

Obecnie system nauki zdalnej zaplanowany jest do 14 kwietnia. Niestety na ten moment ilość zachorowań na COVID-19 każdego dnia zwiększa się i jak określają to specjaliści w dziedzinie chorób zakaźnych szczyt zachorowań jeszcze przed nami. Niestety nie ma też rokowań na poprawę sytuacji w okresie poświątecznym dlatego, my rodzice w trosce o ochronę życia i zdrowia naszych dzieci apelujemy o odwołanie kwietniowych egzaminów ósmoklasistów.

Naszym zdaniem, zorganizowanie egzaminów zewnętrznych w dotychczasowej formule, wiąże się z narażeniem zdrowia i życia tegorocznych ósmoklasistów, a także nauczycieli. Trzeba pamiętać, że są sprawy ważne i ważniejsze. W tej chwili najważniejsze to zdrowie i bezpieczeństwo.

Wnioskujemy, aby w przypadku tegorocznych ósmoklasistów odwołać kwietniowe egzaminy a o przyjęciu do szkół średnich niech zdecyduje konkurs świadectw.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

niedoinformowani, 2 kwietnia
Wg men egzaminy mają się odbyć przed końcem roku szkolnego. A swoją drogą to zamiast konkursu świadectw zaproponujmy egzaminy wstępne do szkół ponadpodstawowych - będą bardziej adekwatne. Czasami oceny na świadectwie końcowym nie zależą od faktycznych umiejętności dziecka, a np. od "zaradności" rodzica, który pójdzie do nauczyciela wykłócać się o 5 czy 6. W SP3 jest trochę takich roszczeniowych rodziców.
Dodaj ogłoszenie