Popularny: 6700 odsłonInformacje21 marca, 11:25,

Koronawirus 40 kilometrów od Gostynina. Zakażony jechał autobusem

Koronawirus 40 kilometrów od Gostynina. Zakażony jechał autobusem

Udostępnij 74
Jak informują lokalne media z Włocławka, mężczyzna wrócił z Francji w środę, 18 marca i przyleciał samolotem do Warszawy

We Włocławku, oddalonym o 40 kilometrów od Gostynina, zdiagnozowano pierwszego pacjenta z koronawirusem SARS-CoV-2. To 57-latek, który powrócił z Francji.Jak informują lokalne media z Włocławka, mężczyzna wrócił z Francji w środę, 18 marca i przyleciał samolotem do Warszawy.

Już na lotnisku poinformował, że źle się czuje. Pobrano od niego próbkę na obecność koronawirusa i odesłano do domu. Mężczyzna do Włocławka wrócił autobusem, nie miał innego środka transportu jak ten publiczny.

Już w samym Włocławku mężczyzna z dworca do domu wziął taksówkę. Miał uprzedzić taksówkarza o swoim złym samopoczuciu. W czwartek, 19 marca okazało się, że wynik jego testu jest pozytywny, 57-latek przebywa w tej chwili w szpitalu w Bydgoszczy a jego rodzina została objęta kwarantanną.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

witek, 22 marca
czyli jechał PKS em z Warszawy przez Gostynin trzeba dać komunikat bo może ktoś od nas jechał tym PKS em
CWA, 21 marca
Dlaczego nie zatrzymali go od razu w Warszawie tylko puścili do domu
antykorona, 21 marca
"Już na lotnisku poinformował, że źle się czuje. Pobrano od niego próbkę na obecność koronawirusa i odesłano do domu. Mężczyzna do Włocławka wrócił autobusem, nie miał innego środka transportu jak ten publiczny." panstwo teoretyczne. kretynizm do n-tej potegi. skor już na lotnisku było wiadomo, ze facet źle się czuje - to oczywiscie puscic go transportem publicznym. ile osób zaraził?
Dodaj ogłoszenie