Popularny: 800 odsłonInformacje4 września, 13:56,

Artystyczny początek września w Sannickim Pałacu

Pierwsza wrześniowa niedziela w Sannikach obfitowała w nowe wydarzenia. Poza tradycyjnym, cyklicznym koncertem chopinowskim, otwarte zostały aż trzy wystawy – malarstwa w sali wystaw czasowych i lustrzanej oraz dwie plenerowe.


Udostępnij 3
Z racji daty, wrześniowy koncert odbył się pod szyldem 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej


Z racji daty, wrześniowy koncert odbył się pod szyldem 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wystąpili dwaj bardzo młodzi pianiści, laureaci Złotych Parnasów Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” - Krystian Sekowski i Yurii Danylov.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych dla młodych pianistów. Już od 14 lat, na przełomie stycznia i lutego do Sanoka zjeżdża blisko 500 młodych pianistów z kilkunastu krajów Europy. Najlepsi otrzymują stypendia lub propozycje zagrania koncertów. To waśnie Krystian Sekowski i Yurii Danylov zdobyli nagrodę Moniki Patrowicz – dyrektora Europejskiego Centrum Artystycznego im Fryderyka Chopina w Sannikach. Stanowił ją właśnie występ w sannickim pałacu.

Krystian Sekowski jest pianistą i chórmistrzem polsko-kanadyjskiego pochodzenia. Ukończył studia licencjackie na University of Alberta w Kanadzie w klasie fortepianu solowego profesorek Patricii Tao i Janet Scott- Hoyt. Kontynuuje studia na poziomie magisterskim w Akademii im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego

Przeczytaj też: Gostynińskie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Yurii Danylov urodził się we Lwowie, gdzie wciąż mieszka. Ukończył lwowską licealną szkołę muzyczną im. Sołomiji Kruszelnickiej w 2015 r. w klasie nauczycielki Ludmiły Zakopets. Teraz studiuje w Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej Mykoły Łysenko w klasie słynnego ukraińskiego pianisty Józsefa Örmény.

Pianistom towarzyszył Piotr Ligienza aktor, który zdobył popularność dzięki serialowi „Ranczo”. Ostatnio można było go oglądać w serialach „Dziewczyny ze Lwowa”,„Za Marzenia”, „Korona królów” czy „Pierwsza Miłość". Ligienza ma też na swoim koncie role filmowe, m.in. w „Maratonie tańca” czy „Planecie Singli” oraz wiele ról teatralnych. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Grał w Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Polskim w Bydgoszczy, warszawskim Teatrze Studio, Na Woli, Och-Teatr, Polonia, IMKA, WARSawy oraz TR Warszawa.

autor/źródło: ECA Sanniki

Napisz komentarz

Popularny: 2700 odsłonInformacje4 września, 12:57,

A jednak. POLITYKA Patryka Vegi będzie wyświetlana w gostynińskim kinie

A jednak. POLITYKA Patryka Vegi będzie wyświetlana w gostynińskim kinie

Najnowszy film Patryka Vegi pt. "Polityka" znajdzie się we wrześniowym reperturze kina Siemowit w Gostyninie.


Udostępnij 81
Kino Siemowit podało datę emisji kontrowersyjnego filmu

Produkcja, która w dniu dzisiejszym (4 września br.) ma w kinach ogólnopolską premierę od samego początku budziła wiele kontrowersji. Latem groźbami złożenia pozwów przeciw reżyserowi oraz prób zablokowania filmu grozili Bartłomiej Misiewicz oraz Antoni Macierewicz

Wszystko jednak wskazuje na to, że film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach obejrzymy na ekranie naszego kina w Gostyninie, znamy nawet datę. "POLITYKA - najnowszy film chyba kultowego już w Polsce Patryka Vegi od 27 września w Kino Siemowit" - czytamy na profilu społecznościowym kina Siemowit.

Przeczytaj też: Szybcy i Wściekli od piątku w Siemowicie

Najnowszy repertuar - od piątku (6 września) w kinie Siemowit

Toy story 4 - Animacja, Familijny, Komedia

Kowboj Chudy wraz z przyjaciółmi usiłują się zatroszczyć o nową zabawkę w zespole.

Upiorne opowieści po zmroku - horror

Sarah w swojej książce opisała historie jak z horroru. Kilka lat później grupa przyjaciół budzi do życia zawarte w niej istoty.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Ftgvfvhg, 5 września
Pewnie przeoczenie i zaraz zdejmą

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie