Popularny: 2000 odsłonInformacje11 lipca 2018, 10:38,

Auto wylądowało w rowie. Winna nadmierna prędkość

Auto wylądowało w rowie. Winna nadmierna prędkość

Dziś rano (11 lipca br.) na drodze krajowej DK-60 auto wjechało do rowu. Do zdarzenia doszło w miejscowości Strzelce kilka minut przed godziną 8.00.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Mało brakowało, a doszłoby do tragedii


Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierująca autem marki Citroen 29-letnia kobieta nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem i w następstwie wjechaniem auta do rowu.

Kobieta została przetransportowana do szpitala.


Napisz komentarz

Informacje11 lipca 2018, 10:02,

Jest szansa na rozbudowę oświetlenia na ul. Norwida

Jest szansa na rozbudowę oświetlenia na ul. Norwida

Mieszkańcy ulicy Cypriana Kamila Norwida w Gostyninie od wielu lat borykają się z problemem niedostatecznego oświetlenia ich ulicy. Od 7 lat zabiegają o zamontowanie kilku dodatkowych lamp.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Na realizację mieszkańcy czekają już 7 lat

Teraz jednak widać światełko w tunelu. W odpowiedzi wystosowanej na zapytanie liderki Inicjatywy dla Gostynina Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej, Zastępca Burmistrza Miasta Gostynina Halina Fijałkowska informuje, że obecnie jest szansa na realizację inwestycji.

Poniżej treść odpowiedzi:

Informuje, iż mieszkańcy ul. Norwida dwukrotnie zwracali się do tut. Urzędu z prośbą o zamontowanie dodatkowego oświetlenia tejże ulicy.

W roku 2011 informowaliśmy, iż plan modernizacji oświetlenia ulicznego w/w roku nie przewidywał rozbudowy tej ulicy oraz brak środków finansowych uniemożliwiał wykonanie powyższego zadania inwestycyjnego.

Natomiast w roku bieżącym udzielono odpowiedzi, że wraz ze złożeniem wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej O dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego istnieje możliwość uwzględnienia nowych punktów -świetlnych w ramach rozbudowy.

W związku z tym, w dokumentach projektowych planujemy wziąć pod uwagę doświetlenie ulicy Norwida. W przypadku pozytywnej weryfikacji wniosku i pozyskania środków finansowych inwestycja zostanie zrealizowana.


Napisz komentarz

Komentarze

Ul. Kowalska, 11 lipca 2018
Kowalska czeka na droge i oświetlenie 10 lat. Obecna władza tylko mydlila oczy w tamtym roku!!!!
Dodaj ogłoszenie