Popularny: 2700 odsłonInformacje13 maja, 13:04,

Biogazownia koło Szczawina. Inwestor nie otrzymał zgody także w sąsiedniej gminie

Biogazownia koło Szczawina. Inwestor nie otrzymał zgody także w sąsiedniej gminie

Pan Szymon, mieszkaniec Szczawina Kościelnego zaplanował wybudowanie na swoim gruncie biogazownię, widząc w niej zabezpieczenie swojego gospodarstwa w energię.


Udostępnij
Pomysłodawca biogazowni nie dał za wygraną


Inwestycja po protestach mieszkańców została wstrzymana. Pomysłodawca biogazowni nie dał jednak za wygraną i złożył 4 kolejne wnioski na jej budowę w innej lokalizacji

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Szymon, 16 maja
Brednie naopowiadali o padlinie i resztkach oubojowych, krwi i glupota sie niesie. Tylko niby wszyscy swiatli z internetem i nie umieja doczytac co tak faktycznie można używac. W niemczech ponad 10 tys biogazowni i. Ludzie żyja i buduja kolejne. Moze i spalarnie opon otworzyć i faktycznie byli by bardziej zadowoleni. Najgorsze ze ludzie którzy nie znaja zapachu kiszonki wypowiadaja sie. Albo glos co my z tego bedziemy mieć. Chcesz cos mieć buduj.
Roman, 15 maja
Gdzie ma rolnik inwestować jak nie na wsi? Żenada....
obserwator, 14 maja
Może zastąpić tą inwestycje spalaniem opon też posiadają dużo energii
Popularny: 900 odsłonInformacje13 maja, 12:52,

Biogazownia koło Szczawina. Inwestor nie otrzymał zgody także w sąsiedniej gminie

Biogazownia koło Szczawina. Inwestor nie otrzymał zgody także w sąsiedniej gminie

W połowie marca informowaliśmy, że mieszkańcy miejscowości Gorzewo-Kolonia (gmina Szczawin Kościelny) stanowczo sprzeciwiali się budowie w pobliżu swoich domów biogazowni.


Udostępnij
Pomysłodawca biogazowni nie dał za wygraną

Przypomnijmy, temat został nawet poruszony w programie „Po stronie prawdy” w telewizji Trwam. Cały artykuł na ten temat pod adresem: Biogazownia w gminie Szczawin Kościelny? Mieszkańcy obawiają się smrodu.

Pan Szymon, mieszkaniec tej miejscowości zaplanował wybudowanie na swoim gruncie biogazownię, widząc w niej zabezpieczenie swojego gospodarstwa w energię. "Chciałbym pobudować biogazownię rolniczą o mocy do 0.5 MW, która wytwarzałaby energie elektryczną, jak i ciepło, którym chciałby ogrzewać budynek inwentarski" - tłumaczy redaktorom programu Trwam.   Inwestycja po protestach mieszkańców została wstrzymana.  

Pomysłodawca biogazowni nie dał jednak za wygraną i złożył 4 kolejne wnioski na jej budowę w innej lokalizacji. Jego zdaniem decyzje gminy hamują rozwój oraz sukcesywnie zniechęcają inwestorów do tworzenia na jej terenie miejsc pracy.

Jedna z lokalizacji to oddalony zaledwie o 5 kilometrów teren, w pobliży wsi Antoninów – Korzeń Rządowy, już na terenie Gminy Łąck w Powiecie Płockim.

Jak ustalił nasz portal, w tej okolicy także mieszkańcy sprzeciwili się inwestycji i wobec tego władze Gminy Łąck z wójtem Zbigniewem Białeckim musząc liczyć się ze zdaniem mieszkańców nie wydali zgody na realizację inwestycji.  

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Komentarze

Szymon, 16 maja
Szanowni sasiedzi którzy nagłosnili sprawe na klamstwie. Pomowili mnie ze bede padline przywoził, resztki poubojowe nawet zza granicy, padłe kurczaki z kurnika, pióra, beda szczury, lisy zaraza, chore dzieci sie beda rodzić, pożary lasów i zdegradowanie srodowiska. Jednym słowem trucicielem jestem. A w niemczech jest ponad 10 tys takich instalacji. I buduja sie kolejne. Ale dziwia mnie mieszkańcy którzy uwierzyli w te brednie. Radny zaprowadził do biogazowni w sasiedztwie 1000 sztuk bydla i mówią. Smierdzi..... Ale jednemu smierdzi obornik a drugiemu perfumy. A natura polaków. Pies ogrodnika. Sam nie zrobie komuś nie dam.
4wnuki, 13 maja
Ten sprzeciw może powodowany jest zazdrością? U nas to normalne, jak sąsiadowi może powodzić się lepiej? A może jest bardziej przedsiębiorczy i chce wykorzystać swoje gospodarstwo do ochrony NASZEJ ZIEMI? Tyle przecież się o tym mówi teraz, ale tylko mówi....

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie