Popularny: 700 odsłonInformacje22 czerwca 2022, 12:13,

Budynek Urzędu Gminy w Pacynie przejdzie termomodernizację. Marszałek Adam Struzik podpisał umowę

Budynek Urzędu Gminy w Pacynie przejdzie termomodernizację. Marszałek Adam Struzik podpisał umowę
Źródło foto: Mazovia.pl/UG Pacyna

Urząd Gminy w Pacynie czekają ekologiczne zmiany

Prace remontowe czekają budynek Urzędu Gminy w Pacynie oraz budynek administracyjno-biurowy należący do Miasta i Gminy Gąbin. Będzie to kompleksowa modernizacja energetyczna oraz termomodernizacja. To już kolejne budynki w regionie płockim, które dzięki wsparciu środków europejskich zmienią się w zakresie bezpieczeństwa i estetyki. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego na zrealizowanie inwestycji Związek Gmin Regionu Płockiego otrzyma ponad 392 tys. zł w ramach programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele związku.Urząd Gminy w Pacynie czekają ekologiczne zmiany. W ramach projektu zostaną wykonane następujące prace: ocieplenie ścian zewnętrznych i stropodachów. Wymienione będą okna i drzwi zewnętrzne, a także zmodernizuje ogrzewanie budynku. Zaplanowana jest nowa instalacja wraz z grzejnikami oraz montaż  systemu sterowania ogrzewaniem. Elementem inwestycji jest również montaż paneli fotowoltaicznych.

Budynek administracyjno-biurowy należący do Miasta i Gminy Gąbin zostanie ocieplony, a pokrycie dachu i drzwi zewnętrzne wymienione. W budynku zamontowane zostanie sterowanie ogrzewaniem.

Realizacja projektu poprawi warunki użytkowania tych budynków. Zwiększy się też efektywność energetyczna, co przełoży się na duże oszczędności i zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a tym samym lepszą jakość powietrza w regionie.

Inwestycja będzie finansowana ze środków Osi priorytetowej XII „REACT-EU dla Mazowsza”.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminach Regionu Płockiego

Beneficjent: Związek Gmin Regionu Płockiego

Całkowita wartość projektu: 625 668,53 zł

Kwota dofinansowania: 392 493,12 zł-

autor/źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie