14.07.2017, 20:41,
"GORĄCY TEMAT", artykuł czytany ponad 8200 razy

Burmistrz już zdecydował. Oficjalnie: Dyrektorem SP3 Adam Matyszewski

Stanisław Wróblewski Adam Matyszewski dyrektor Paweł Kalinowski

Na nic się zdał protest rodziców, byłych uczniów i innych mieszkańców Gostynina, którzy wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec decyzji komisji konkursowej dotyczącej wyboru na stanowisko dyrektora SP3 Adama Matyszewskiego. Przypomnijmy w poniedziałek przedstawiciele rodziców złożyli na ręce burmistrza Pawła Kalinowskiego petycje z blisko 400 podpisami (zebrane w 2 godziny) w sprawie dyr. Stanisława Wróblewskiego.

W dniu dzisiejszym burmistrz Paweł Kalinowski podpisał Zarządzenie Nr 80/2017 w sprawie zatwierdzenia konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej NR 3 w Gostyninie i tym samym nowym dyrektorem został mieszkający w Płocku Adam Matyszewski.

Blisko 400 podpisów przeciw kilku głosom członków komisji. Jak doszło do tego wyboru?

Komisja konkursowa składała się z 12 członków:

  • 3 przedstawicieli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty,
  • 3 przedstawicieli Burmistrza Miasta Gostynina,
  • 1 przedstawiciel Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gostyninie
  • 1 przedstawiciel przedstawiciel Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność" w Gostyninie,
  • 2 przedstawicieli Rady Rodziców,
  • 2 przedstawicieli Rady Pedagogicznej

Ze źródeł nieoficjalnych dowiedzieliśmy się, iż przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej głosowali Za wyborem na dyrektora SP3 Stanisława Wróblewskiego. W całym głosowaniu obecny dyrektor Stanisław Wróblewski uzyskał właśnie te 4 głosy.

Jeden głos był wstrzymujący, a pozostałe 7 za wyborem Adama Matyszewskiego na dyrektora SP3 w Gostyninie.

Wszystko wskazuje na to, iż to właśnie przedstawiciele Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego przesądzili o przekreśleniu kandydatury Stanisława Wróblewskiego na dyrektora SP3 w Gostyninie.

Komentarz znaleziony w internecie:

Członkowie Rady Rodziców oddali głos na dyrektora Wróblewskiego. To Samorząd dysponował trzema głosami tak jak Kuratorium, więc sprawa jest jasna. Nie można w trakcie reformy zmieniać doświadczonego dyrektora, dość bałaganu. Jedno jest pewne, jeśli rodzice uważają, że Pan Wróblewski ma zostać, to władza jest dla ludzi i powinna uszanować ich głos.

Ja również popieram rodziców. Polityka to sprawa drugorzędna najważniejsze jest dobro dzieci. Nie można dopuścić żeby o przyszłości szkoły decydowały osoby nie mające z nią nic wspólnego.

Reasumując, proponuję powtórzenie konkursu i upublicznienie wypowiedzi obu panów, wtedy wszyscy zobaczymy kto tak naprawdę powinien prowadzić szkołę, a głosowanie będzie zapewne uczciwe. Decyzja należy tylko do Pana Kalinowskiego.

Jak widać bez odzewu ze strony burmistrza Pawła Kalinowskiego.

 

Napisz co o tym myślisz

Wasze komentarze

EN1, 14.07.2017

Brawo, Panie Burmistrzu!

1303, 14.07.2017

I co pisiory nie obsesją stanowisk. Brawo burmistrzu - ty sieroto

Pani Gierula była przeciwko Wróblewskiemu podobno, 14.07.2017

Czy to prawda ????

Dddsss, 14.07.2017

Za rok wybory samorządowe, zobaczymy czy Pan Burmistrz będzie prosił o głosy rodziców , czy kolegów z Płocka. Czas szybko leci,a pewnych spraw się nie wybacza.

Rodzic, 15.07.2017

Panie Burmistrzu, wybrało Cię społeczeństwo, a Ty właśnie pokazałeś gdzie ich teraz masz. Miałeś prawo do przedłużenia kandydatury doświadczonemu dyrektorowi, młody mógł przez te dwa lata być zastępcą i poznawać środowisko szkolne w SP 3, ale nie - postanowiłeś pokazać kto tu rządzi i pokazałeś tracąc przy tym godność i twarz wobec tych, którzy dali Ci swój głos. Jeśli chciałeś utrzeć nos tym z IDG, to trzeba było to zrobić ale nie kosztem dzieci. Brak profesjonalizmu z Pana strony mnie przeraża, ale biorąc pod uwagę sesję rady miasta i ludzi jakimi się Pan otacza nie pozostawia odrobiny szansy, że będzie lepiej.

dudek, 15.07.2017

Pan Burmistrz chce zostac Prezydentem Polski. W szybkosci PODPISYWANIA jest juz lepszy niz Duda. Rodzice, dobro dzieci.... to nie jest wazne. Wazna jest PARTIA, ktora przyslala kolejnego juz "uchdzce" z Plocka. A moze by tak nie wyslac dzieci do szkoly....bo nie mam nadzieji, ze dojdzie do normalnych demokratycznych wyborow.

Angela, 15.07.2017

Pan Burmistrz wybiera tylko swoich. Ale za rok już tak nie będzie. Rodzinę wogole nie maja prawa glosu smieszne

Okb, 15.07.2017

Obsadzenie stanowiska w pisowskim stylu

Nauczyciel, 15.07.2017

Zwyciężył lepszy - bez przyczyny komisja nie zagłosowała inaczej. Nowy dyrektor za 24 lata też będzie profesjonalistą i "ulubieńcem" rodziców i nauczycieli. Tak, naprawdę dla dzieci ze szkoły podstawowej - wszystko jedno, kto będzie dyrektorem. Może czas na zmiany?

Zaneta, 15.07.2017

Panie burmistrzu Pan odejdzie A wzamian Pan Włodzimierz sniecikoski on chociaż potrafił rządzić nie tak jak Pan.

Przeczytaj także
Gostynin: Marta Golbik, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras spotkali się z mieszkańcami [ZDJĘCIA]

Marta Golbik, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras spotkali się z mieszkańcami [ZDJĘCIA]

Dziś, 21:56, Piotr Mrówka, foto: ralf

Trójka parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej gościło we wtorkowy wczesny wieczór w restauracji Bajka. W ramach cyklu spotkań "Porozmawiajmy o programie" #PolskaObywatelska do Gostynina przybyli posłowie Marta Golbik, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras.

Gostynin: Inwestycje drogowe w powiecie ruszą „z kopyta“? 100 milionów zł na budowę dróg na Mazowszu

Inwestycje drogowe w powiecie ruszą „z kopyta“? 100 milionów zł na budowę dróg na Mazowszu

Dziś, 13:57, ralf

Znakomita informacja dla borykającego się z brakiem funduszy na remont dróg powiatu gostynińskiego. Samorząd Województwa Mazowieckiego postanowił w formie dofinansowania wesprzeć budowę powiatowych dróg na Mazowszu kwotą 100 milionów złotych.

Gostynin: zdjęcie archiwalne

Wszyscy dbajmy o przyrodę. Sprzątanie świata w Gostyninie

Dziś, 11:13, UM Gostynin

W piątek (15 września br.) odbyła się akcja pn. "Sprzątanie Świata – Gostynin 2017 r." Wzorem lat ubiegłych, dzieci i młodzież z placówek oświatowych z terenu miasta, przystąpiły do porządkowania wyznaczonych terenów, w szczególności lasów. Urząd Miasta Gostynina zapewnił dla wszystkich uczestników niezbędne materiały do przeprowadzenia akcji, tj. rękawice, worki, a także obsługę przy odbiorze i transporcie zebranych odpadów.

Gostynin: Bliskie spotkanie  z Egiptem

Bliskie spotkanie z Egiptem

Dziś, 11:03, Piotr Syska

„Bliskie spotkania z...” to możliwość wysłuchania historii Polaków – wolontariuszy i misjonarzy, którzy złączyli swoje życie z krajami mniej lub bardziej odległymi od Polski.

Gostynin: Gostynińskie Dni Seniora 2017 - zaproszenie [ViDEO]

Gostynińskie Dni Seniora 2017 - zaproszenie [ViDEO]

Dziś, 10:24, ralf

Już w najbliższy piątek i sobotę odbędą się Gostynińskie Dni Seniora. Święto seniorów obchodzić będziemy w naszym mieście już po raz drugi. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Promocja zdrowego stylu życia”.

Gostynin: To już dziś. Spotkanie z trójką posłów w Gostyninie

To już dziś. Spotkanie z trójką posłów w Gostyninie

Dziś, 00:17, Redakcja gostynin.info

W dniu dzisiejszym (wtorek, 19 września) w Gostyninie o godzinie 18.00 w restauracji Bajka rozpocznie się spotkanie z trójką parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. W ramach cyklu spotkań "Porozmawiajmy o programie" do Gostynina przyjadą Marta Golbik, Gabriela Lenartowicz i Sławomir Nitras.

Udostępnij