14.07.2017, 20:41,
"GORĄCY TEMAT", artykuł czytany ponad 7800 razy

Burmistrz już zdecydował. Oficjalnie: Dyrektorem SP3 Adam Matyszewski

Stanisław Wróblewski Adam Matyszewski dyrektor Paweł Kalinowski

Na nic się zdał protest rodziców, byłych uczniów i innych mieszkańców Gostynina, którzy wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec decyzji komisji konkursowej dotyczącej wyboru na stanowisko dyrektora SP3 Adama Matyszewskiego. Przypomnijmy w poniedziałek przedstawiciele rodziców złożyli na ręce burmistrza Pawła Kalinowskiego petycje z blisko 400 podpisami (zebrane w 2 godziny) w sprawie dyr. Stanisława Wróblewskiego.

W dniu dzisiejszym burmistrz Paweł Kalinowski podpisał Zarządzenie Nr 80/2017 w sprawie zatwierdzenia konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej NR 3 w Gostyninie i tym samym nowym dyrektorem został mieszkający w Płocku Adam Matyszewski.

Blisko 400 podpisów przeciw kilku głosom członków komisji. Jak doszło do tego wyboru?

Komisja konkursowa składała się z 12 członków:

  • 3 przedstawicieli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty,
  • 3 przedstawicieli Burmistrza Miasta Gostynina,
  • 1 przedstawiciel Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gostyninie
  • 1 przedstawiciel przedstawiciel Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność" w Gostyninie,
  • 2 przedstawicieli Rady Rodziców,
  • 2 przedstawicieli Rady Pedagogicznej

Ze źródeł nieoficjalnych dowiedzieliśmy się, iż przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej głosowali Za wyborem na dyrektora SP3 Stanisława Wróblewskiego. W całym głosowaniu obecny dyrektor Stanisław Wróblewski uzyskał właśnie te 4 głosy.

Jeden głos był wstrzymujący, a pozostałe 7 za wyborem Adama Matyszewskiego na dyrektora SP3 w Gostyninie.

Wszystko wskazuje na to, iż to właśnie przedstawiciele Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego przesądzili o przekreśleniu kandydatury Stanisława Wróblewskiego na dyrektora SP3 w Gostyninie.

Komentarz znaleziony w internecie:

Członkowie Rady Rodziców oddali głos na dyrektora Wróblewskiego. To Samorząd dysponował trzema głosami tak jak Kuratorium, więc sprawa jest jasna. Nie można w trakcie reformy zmieniać doświadczonego dyrektora, dość bałaganu. Jedno jest pewne, jeśli rodzice uważają, że Pan Wróblewski ma zostać, to władza jest dla ludzi i powinna uszanować ich głos.

Ja również popieram rodziców. Polityka to sprawa drugorzędna najważniejsze jest dobro dzieci. Nie można dopuścić żeby o przyszłości szkoły decydowały osoby nie mające z nią nic wspólnego.

Reasumując, proponuję powtórzenie konkursu i upublicznienie wypowiedzi obu panów, wtedy wszyscy zobaczymy kto tak naprawdę powinien prowadzić szkołę, a głosowanie będzie zapewne uczciwe. Decyzja należy tylko do Pana Kalinowskiego.

Jak widać bez odzewu ze strony burmistrza Pawła Kalinowskiego.

 

Napisz co o tym myślisz

Wasze komentarze

EN1, 14.07.2017

Brawo, Panie Burmistrzu!

1303, 14.07.2017

I co pisiory nie obsesją stanowisk. Brawo burmistrzu - ty sieroto

Pani Gierula była przeciwko Wróblewskiemu podobno, 14.07.2017

Czy to prawda ????

Dddsss, 14.07.2017

Za rok wybory samorządowe, zobaczymy czy Pan Burmistrz będzie prosił o głosy rodziców , czy kolegów z Płocka. Czas szybko leci,a pewnych spraw się nie wybacza.

Rodzic, 15.07.2017

Panie Burmistrzu, wybrało Cię społeczeństwo, a Ty właśnie pokazałeś gdzie ich teraz masz. Miałeś prawo do przedłużenia kandydatury doświadczonemu dyrektorowi, młody mógł przez te dwa lata być zastępcą i poznawać środowisko szkolne w SP 3, ale nie - postanowiłeś pokazać kto tu rządzi i pokazałeś tracąc przy tym godność i twarz wobec tych, którzy dali Ci swój głos. Jeśli chciałeś utrzeć nos tym z IDG, to trzeba było to zrobić ale nie kosztem dzieci. Brak profesjonalizmu z Pana strony mnie przeraża, ale biorąc pod uwagę sesję rady miasta i ludzi jakimi się Pan otacza nie pozostawia odrobiny szansy, że będzie lepiej.

dudek, 15.07.2017

Pan Burmistrz chce zostac Prezydentem Polski. W szybkosci PODPISYWANIA jest juz lepszy niz Duda. Rodzice, dobro dzieci.... to nie jest wazne. Wazna jest PARTIA, ktora przyslala kolejnego juz "uchdzce" z Plocka. A moze by tak nie wyslac dzieci do szkoly....bo nie mam nadzieji, ze dojdzie do normalnych demokratycznych wyborow.

Angela, 15.07.2017

Pan Burmistrz wybiera tylko swoich. Ale za rok już tak nie będzie. Rodzinę wogole nie maja prawa glosu smieszne

Okb, 15.07.2017

Obsadzenie stanowiska w pisowskim stylu

Nauczyciel, 15.07.2017

Zwyciężył lepszy - bez przyczyny komisja nie zagłosowała inaczej. Nowy dyrektor za 24 lata też będzie profesjonalistą i "ulubieńcem" rodziców i nauczycieli. Tak, naprawdę dla dzieci ze szkoły podstawowej - wszystko jedno, kto będzie dyrektorem. Może czas na zmiany?

Zaneta, 15.07.2017

Panie burmistrzu Pan odejdzie A wzamian Pan Włodzimierz sniecikoski on chociaż potrafił rządzić nie tak jak Pan.

Udostępnij