Popularny: 8700 odsłonInformacje14 lipca 2017,

Burmistrz już zdecydował. Oficjalnie: Dyrektorem SP3 Adam Matyszewski

Burmistrz już zdecydował. Oficjalnie: Dyrektorem SP3 Adam Matyszewski

Na nic się zdał protest rodziców, byłych uczniów i innych mieszkańców Gostynina, którzy wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec decyzji komisji konkursowej dotyczącej wyboru na stanowisko dyrektora SP3 Adama Matyszewskiego. Przypomnijmy w poniedziałek przedstawiciele rodziców złożyli na ręce burmistrza Pawła Kalinowskiego petycje z blisko 400 podpisami (zebrane w 2 godziny) w sprawie dyr. Stanisława Wróblewskiego.

Przewiń w dół aby czytać dalej



W dniu dzisiejszym burmistrz Paweł Kalinowski podpisał Zarządzenie Nr 80/2017 w sprawie zatwierdzenia konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej NR 3 w Gostyninie i tym samym nowym dyrektorem został mieszkający w Płocku Adam Matyszewski.

Blisko 400 podpisów przeciw kilku głosom członków komisji. Jak doszło do tego wyboru?

Komisja konkursowa składała się z 12 członków:

  • 3 przedstawicieli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty,
  • 3 przedstawicieli Burmistrza Miasta Gostynina,
  • 1 przedstawiciel Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gostyninie
  • 1 przedstawiciel przedstawiciel Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność" w Gostyninie,
  • 2 przedstawicieli Rady Rodziców,
  • 2 przedstawicieli Rady Pedagogicznej

Ze źródeł nieoficjalnych dowiedzieliśmy się, iż przedstawiciele Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej głosowali Za wyborem na dyrektora SP3 Stanisława Wróblewskiego. W całym głosowaniu obecny dyrektor Stanisław Wróblewski uzyskał właśnie te 4 głosy.

Jeden głos był wstrzymujący, a pozostałe 7 za wyborem Adama Matyszewskiego na dyrektora SP3 w Gostyninie.

Wszystko wskazuje na to, iż to właśnie przedstawiciele Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego przesądzili o przekreśleniu kandydatury Stanisława Wróblewskiego na dyrektora SP3 w Gostyninie.

Komentarz znaleziony w internecie:

Członkowie Rady Rodziców oddali głos na dyrektora Wróblewskiego. To Samorząd dysponował trzema głosami tak jak Kuratorium, więc sprawa jest jasna. Nie można w trakcie reformy zmieniać doświadczonego dyrektora, dość bałaganu. Jedno jest pewne, jeśli rodzice uważają, że Pan Wróblewski ma zostać, to władza jest dla ludzi i powinna uszanować ich głos.

Ja również popieram rodziców. Polityka to sprawa drugorzędna najważniejsze jest dobro dzieci. Nie można dopuścić żeby o przyszłości szkoły decydowały osoby nie mające z nią nic wspólnego.

Reasumując, proponuję powtórzenie konkursu i upublicznienie wypowiedzi obu panów, wtedy wszyscy zobaczymy kto tak naprawdę powinien prowadzić szkołę, a głosowanie będzie zapewne uczciwe. Decyzja należy tylko do Pana Kalinowskiego.

Jak widać bez odzewu ze strony burmistrza Pawła Kalinowskiego.

 


Napisz komentarz

KILTY, 17 lipca 2017
TO LEPSZEGO DYREKTORA TO NIE MA
Zaneta, 17 lipca 2017
Panie burmistrzu Pan odejdzie A wzamian Pan Włodzimierz sniecikoski on chociaż potrafił rządzić nie tak jak Pan.
Nauczyciel,
Zwyciężył lepszy - bez przyczyny komisja nie zagłosowała inaczej. Nowy dyrektor za 24 lata też będzie profesjonalistą i "ulubieńcem" rodziców i nauczycieli. Tak, naprawdę dla dzieci ze szkoły podstawowej - wszystko jedno, kto będzie dyrektorem. Może czas na zmiany?
Popularny: 3800 odsłonInformacje15 lipca 2017,

Prognoza pogody - 15 lipca

Prognoza pogody - 15 lipca

Deszczowa, choć ciepła sobota.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Po dość chłodnej nocy, poranek powita nas 11 stopniami Celsjusza.

Początek weekendu będzie ciepły, choć w ciągu dnia słońce wiele razy skryje się za chmurami. Letnią aurę popsują zapewne opady deszczu, których możemy się spodziewać około godziny: 10tej, 12tej i 15tej. Temperatura maksymalna: 21 stopni Celsjusza.

Źródło: pogoda.interia.pl


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie