zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (6400 odsłon)

Burmistrz nerwowo. Czy sam "sobie strzelił" w kolano?


UdostępnijTo zainteresuje Twoich znajomych!

budżet obywatelski Paweł Kalinowski Zdzisław Sipiera

Ponownie zawrzało a to za sprawą wpisu burmistrza Pawła Kalinowskiego (PiS) na portalu społecznościowym dotyczącego unieważnienia przez Wojewodę Mazowieckiego Zdzisława Sipiery (PIS) uchwały w sprawie Budżetu Obywatelskiego w Gostyninie.


Wczytywanie zawartości

Wczytywanie zawartości...

Burmistrz zrzuca winę unieważnienia uchwały na zespół roboczy (w którego skład wchodzili pracownicy Urzędu Miasta oraz Radni Rady Miejskiej), radni (głównie Inicjatywy dla Gostynina - 2 osby na 6). Zespół ten jak twierdzi Burmistrz miał nie uwzględniać merytoryczno-prawnych uwag Zespołu Prawnego.

We wpisie burmistrza Pawła Kalinowskiego ponownie zabrakło merytorycznych informacji, czytamy tylko emocjonalno-nerwowe słowa, które de facto nic nie mówią o powodach unieważnienia uchwały dotyczącej III edycji Budżetu Obywatelskiego. Większość uwag jakie wypomina Wojewoda Mazowiecki w rozstrzygnięciu nadzorczym dotyczą zapisów jakie były - UWAGA zawarte w projekcie uchwały jaką burmistrz Paweł Kalinowski wraz ze swoim zespołem przedstawił radnym miejskim.

Oto one:
Zastrzeżenie 1 - terminy i czynności konsultacyjne,
Zastrzeżenie 2, 3, 4 - konsultacje, poparcie projektu, głosowanie dla wszystkich mieszkańców gminy nie zależnie od wieku,
Zastrzeżenie 5 – pesel,
Zastrzeżenie 6 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych,
Zastrzeżenie 7 - wskazanie wysokości środków przeznaczonych na budżet,
Zastrzeżenie 8- bieżące utrzymanie inwestycji przez miasto ,
Zastrzeżenie 9 - koszt realizacji pojedynczego projektu,
Zastrzeżenie 10 - wskazanie projektów do realizacji,
Zastrzeżenie 11- komisja odwoławcza.

Jak powiedziała naszemu portalowi Agnieszka Korajczyk-Szyperskafunkcjonowanie komisji odwoławczej Pan Burmistrz kwestionował od samego początku tylko ja chce przypomnieć, że ta komisja działała już w I i II edycji. Więc o co chodzi? Dzięki działaniom komisji odwoławczej na Jeziorze Bratoszewo mamy np. rowery wodne, bo ten projekt przypomnę komisja weryfikacyjna powołana przez burmistrza odrzuciła. Komisja odwoławcza to nie tylko IdG to także Jan Głodowski (PiS), Urszula Pieniążek (GWS).
Wojewoda zwrócił też uwagę na zapis, który wprowadzili radni a dotyczący bieżącego utrzymania inwestycji - akurat ten zapis to przykład z Kutna. Widocznie inne województwo, inny wojewoda i inna interpretacja - dodała Korajczyk-Szyperska.

Wpis Burmistrza to w mojej ocenie kolejna próba postawienia w złym świetle radnych, choć tak naprawdę to radni pracowali na projekcie przygotowanym przez pracowników UM i szkoda, że prawnicy nie zwrócili uwagi na to, co teraz Wojewoda wypomniał.

Niestety wygląda na to, że Pan Burmistrz zapoznał się tylko ze wstępem pisma od Wojewody bo gdyby przeczytał całość wiedziałby, że to nie radni a On i jego zespół nie przyłożyli się do przygotowania poprawnego projektu uchwały. Ogólnie wyczuwam dużą niechęć i Wojewody, i Burmistrza do budżetu obywatelskiego ale dla nas BO jest ważny więc bez obaw - podsumowała Agnieszka Korajczyk-Szyperska (IdG)

Powyższe kwestię zapewne będą swój dalszy ciąg na komisjach Rady Miejskiej.
Poniżej rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego oraz dla porównania i wyciągnięcia swoich wniosków - pierwsza uchwała jaką burmistrz Paweł Kalinowski przedstawił radnym miejskim.

Tematy:budżet obywatelskiPaweł KalinowskiZdzisław Sipiera

Sprawdź też: Internet GostyninStacja Kontroli Pojazdów GostyninKebab Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


Napisz szybki komentarz

Wczytywanie zawartości

Polecane dla Ciebie

Wczytywanie zawartości...

Wczytywanie zawartości...

zapytaj o reklamę w tym miejscu
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerska
Oferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerskaOferta partnerska
Najnowsze informacje
Informacje od partnerów

Galerie zdjęć


Wczytywanie zawartości...

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies i wykorzystujemy local storage. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących przechowywania danych w przeglądarce oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażasz zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

OK. Zamknij