Popularny: 9200 odsłonInformacje3 września, 12:03,

Burmistrz Sierpca pozyskał inwestora na kilkaset miejsc pracy, a Gostynin?

Burmistrz Sierpca pozyskał inwestora na kilkaset miejsc pracy, a Gostynin?

Udostępnij 26
Pobliski Sierpc może być także przykładem dla Gostynina w aspekcie pozyskiwania funduszy na realizację inwestycji ze środków unijnych oraz rządowych

Do końca przyszłego roku sieć marketów Dino wybuduje ogromne centrum dystrybucjne w Sierpcu. Inwestycja będzie zajmować blisko 45 tys. mkw, i da zatrudnienie kilkuset osobom z Sierpca i okolic. Wczoraj został oficjalnie otwarty plac budowy.



Sieć marketów Dino posiada w Polsce około 1300 sklepów i jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w naszym kraju.

"Bardzo się cieszę, że tak ogromna firma rozpocznie swoją działalność w naszym mieście. To pierwszy tak duży inwestor od kilkudziesięciu lat, będzie to obok mleczarni i Carlsberga jeden z trzech największych pracodawców w powiecie. Trzymamy kciuki i bardzo kibicujemy dyrekcji Dino Polska. Jest to kolejny krok ku zmniejszeniu bezrobocia w regionie i ogromny impuls do dalszego rozwoju Sierpca" - informuje na profilu społecznościowym Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca.

Pobliski Sierpc może być także przykładem dla Gostynina w aspekcie pozyskiwania funduszy na realizację inwestycji ze środków unijnych oraz rządowych. Urząd Miasta w Sierpcu od 2014 roku uzyskał dofinansowanie na 34 zadania na łączna kwotę blisko 17 milionów złotych.

Jedną z najważniejszych inwestycji była budowa ulicy Narutowicza, na którą miasto otrzymało 3 825 297 zł dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2029 Schetynówka. 

Na przebudowę stadionu miejskiego Urząd Miasta w Sierpcu pozyskał dofinansowanie z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej - pilotaż 2017 oraz Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2017 łącznie ponad 2 250 000 zł

Warto wspomnieć również o programie Sierpc 2.0 - rozwiązania EcoSmart z zakresu zarządzania miastem - 1 798 190 zł dofinansowania oraz programie poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Joniec i Miasta Sierpc - ponad 1 770 000 zł dofinansowania

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info / foto: FB Jarosław Perzyński Burmistrz Miasta Sierpc

Napisz komentarz

Komentarze

pielęgniarz, 16 września
A jakie miejsca pracy zlikwidowano w szpitalu czy PKS ? Gdyby nie poprzednie władze szpitala i PKS by nie było. Popatrzcie jak zmienił się szpital, przychodnia czy PKS.
wróciłem, 16 września
Toja ma ciekawe wnioski. "Mógł być gorszy", to program na przyszłość dla naszego miasta. Ten niby nie gorszy rządzi już szósty rok. Jakie skutki? Co się poprawiło? Nie wystarczy zrobić parę metrów chodniczka, czy położyć trochę asfaltu. Jato, co ma powiat do miasta? Szpital lepiej lub gorzej ale działa. szkoda, że dawno temu ktoś wpadł na pomysł przeniesienia go na Kruk. PKS powinien być sprywatyzowany dużo wcześniej.
jato, 16 września
winic trzeba tez poprzednie wladze starosrwa za likwidecje miejsc pracy np. szpital pks
Dodaj ogłoszenie