Popularny: 1100 odsłonInformacje9 kwietnia, 15:23,

Było ciepło? Przygotuj się na przymrozki

Było ciepło? Przygotuj się na przymrozki

Już blisko od 3 tygodni mamy kalendarzową wiosnę. Od początku kwietnia jest bardzo ciepło, a słoneczna pogoda zachęca do spacerów. Potrafi także płatać figle, ponieważ dzisiaj w nocy słupki rtęci spadną poniżej zera....i to wyraźnie.


Udostępnij 34
Czy nadchodzące święta będą...białe?


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie prognozuje, że w nocy z wtorku na środę (9/10 kwietnia br.) oraz ze środy na czwartek (10/11 kwietnia br.) temperatury spadną do nawet -6 stopni Celsjusza.

Prognozowana temperatura maksymalna w ciągu dnia w środę od 7-10 stopni Celsjusza.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Popularny: 1200 odsłonInformacje9 kwietnia, 14:45,

Smog na drodze. Auta pod lupą policji

Smog na drodze. Auta pod lupą policji

„Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci będą eliminować z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.


Udostępnij 40
Jakość powietrza w Gostyninie pozostawia wiele do życzenia

Jutro, na terenie całego kraju i również na obszarze Mazowsza, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „smog”. Stróże prawa będą sprawdzać czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności.

Będą również reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

Przeczytaj też: Na ul. Bema stan jakości powietrza przekroczył wszelkie normy

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

autor/źródło: KMP Płock
Tematy:smog

Napisz komentarz

Komentarze

obywatel, 10 kwietnia
Już dawno powinni się za to zabrać

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie