Popularny: 1600 odsłonInformacje5 grudnia 2017,

Charytatywny kiermasz ciast w "Elektryku"

W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się charytatywny kiermasz ciast i wypieków. Była to już jedenasta tego typu inicjatywa przeprowadzona w murach "Elektryka".

Przewiń w dół aby czytać dalejW trakcie kiermaszu udało się uzbierać 235,73 zł.

Pieniądze zostaną przekazane  na pomoc dla wychowanków Domu Dziecka w Gostyninie.


Napisz komentarz

Popularny: 1100 odsłonInformacje5 grudnia 2017,

Afrykański pomór świń zagraża powiatowi

W poniedziałek (4 grudnia br.). w Starostwie Powiatowym w Gostyninie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie zwołał Starosta Gostyniński – Tomasz Matuszewski.

Przewiń w dół aby czytać dalej


Tematem posiedzenia były sprawy związane z realnym zagrożeniem wystąpienia na terenie powiatu gostynińskiego ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Powyższe zagadnienie zostało omówione przez pana Jacka Gruszczyńskiego – Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku oraz pana Marka Sankiewicza – Zastępcę Powiatowego Lekarza Weterynarii. Z przedstawionych materiałów wynika, że obecnie największe zagrożenie niesie ze sobą Afrykański Pomór Świń (ASF), którego nowe przypadki wystąpienia zostały stwierdzone na Mazowszu.

Choroba ta nie jest szkodliwa dla człowieka, jednak jest zabójcza dla trzody chlewnej oraz dzików. W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby najważniejsze jest stosowanie się do zasad bioasekuracji przez hodowców trzody.

W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży, przedstawiciele samorządów gminnych z terenu powiatu gostynińskiego, nadleśnictw, zarządów dróg, oraz Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Informacje na temat Afrykańskiego Pomoru Świń znajdują się na stronie: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/afrykanski-pomor-swin


Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Dodaj ogłoszenie