zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (2600 odsłon)

Chemikalia przy ul. Ziejkowej. Włodzimierz Śniecikowski nie wnosił zastrzeżeń


UdostępnijW pobliskim sąsiedztwie składowiska jest miejskie ujęcie wody pitnej

Włodzimierz Śniecikowski ziejkowa Małgorzata Rędzikowska - Mystkowska Witold Dalkowski Jan Baranowski Paweł Kalinowski

Burmistrz Miasta Gostynina w poprzedniej kadencji tj. Włodzimierz Śniecikowski nie wnosił zastrzeżeń do wydanej decyzji zezwalającej na składowanie odpadów na działce przy ul. Ziejkowej - tak twierdzi obecny burmistrz Paweł Kalinowski.


Przypomnijmy, decyzja zezwalająca Spółce EKOLIDER na zbieranie odpadów na zajmowanej nieruchomości została wydana w dniu 8 października 2014 roku przez ówczesnego Starostę  Jana Baranowskiego z PSL.

Brak reakcji byłego burmistrza Włodzimierza Śniecikowskiego na decyzję Starostwa o gromadzeniu odpadów niebezpiecznych może być niezrozumiała, ponieważ w pobliskim sąsiedztwie jest miejskie ujęcie wody pitnej dla mieszkańców Gostynina.

Interpelacje i zapytania radnych miejskich w sprawie chemikaliów

Już na początku 2015 roku zaniepokojeni mieszkańcy budynków znajdujących się obok składowiska zgłosili problem z chemikaliami u radnego IdG Witolda Dalkowskiego. Konsekwencją były pisma do Urzędu Miasta Gostynina i Starostwa Powiatowego, które zapoczątkowały procedurę unieważnienia decyzji o składowaniu odpadów chemicznych.

Również inni radni miejscy interweniowali na sesjach lub komisjach Rady Miejskiej, co doskonale pokazuje treść interpelacji radnej Małgorzaty Rędzikowskiej-Mystkowskiej jaka w marcu 2016 roku trafiła na ręce burmistrza Pawła Kalinowskiego.

Przedmiot interpelacji: Zanieczyszczenie środowiska - wyciek nieznanych substancji przy ulicy Ziejkowej w Gostyninie.

Uzasadnienie interpelacji: Dbałość o stan środowiska i bezpieczeństwo mieszkańców.

Wnioski: W związku z wielokrotnymi pytaniami radnych o składowisko przy ulicy Ziejkowej proszę o informacje jakie czynności podjął Pan Burmistrza w związku z zaistniałą aktualnie sytuacją, jak również jakie działania były podejmowane w tej kwestii od objęcia urzędu przez Pana Burmistrza? - czytamy w interpelacji radnej Rędzikowskiej-Mystkowskiej.

W związku z obawami o swoje bezpieczeństwo użytkowników i mieszkańców nieruchomości bezpośrednio sąsiadujących w w/w nieruchomością tut. Urząd wystąpił w dn. 09.03.2015 r. do Starosty Gostynińskiego o podjęcie działań związanych ze sprawdzeniem prawidłowości realizacji warunków określonych w przedmiotowej decyzji - czytamy w odpowiedzi burmistrza Gostynina na interpelację radnej.

Całkowita treść poniżej w oryginalnej formie:

Tematy:Włodzimierz ŚniecikowskiziejkowaMałgorzata Rędzikowska - MystkowskaWitold DalkowskiJan BaranowskiPaweł Kalinowski

Sprawdź też: Paznokcie hybrydowe GostyninFotografia ślubna GostyninPub Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Ktoś za to wysypisko wziął pewnie kasę, mogło służyć naszemu miastu lata i byśmy mieli nad nim kontrolę a tak zawalił nas niewiadomo jakimi śmieciami, brawo snieciu i Kalinowski, który przez kadencję nic w tej sprawie nie zrobił, może nie miał rozkazu od pisiorowatych władz

  • W sprawie wyspiaka na Nagodowie z wróć się o pomoc do radnych (do wybory czy z gminy czy z miasta!!!!) masz okazje bo akurat obydwaj mieszkają w tej miejscowości

  • Bardzo dobrze, że ktoś zajmuję się tym składowiskiem, ale dlaczego nikt z urzędników i radnych nie drąży tematu wysypiska na Nagodowie, gdzie niebezpieczne odpady zwożone były z całego kraju ( a może świata) i jest ich setki razy więcej niż na Ziejkowej. Nie wierzę, że odpady jadące przez całą Polskę do Gostynina to zwykłe odpady komunalne. Czy ktoś w końcu sprawdzi to wysypisko przy pomocy licznika Geigera?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Jerzy Brzęczek – gość ostatniego Święta Sportu w Pacynie – trenerem kadry narodowej
Jerzy Brzęczek – gość ostatniego Święta Sportu w Pacynie – trenerem kadry narodowej
Jerzy Brzęczek – gość ostatniego Święta Sportu w Pacynie – trenerem kadry narodowej

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij