Popularny: 2800 odsłonInformacje13 lipca 2018, 12:31,

Chemikalia przy ul. Ziejkowej. Włodzimierz Śniecikowski nie wnosił zastrzeżeń

Chemikalia przy ul. Ziejkowej. Włodzimierz Śniecikowski nie wnosił zastrzeżeń

Burmistrz Miasta Gostynina w poprzedniej kadencji tj. Włodzimierz Śniecikowski nie wnosił zastrzeżeń do wydanej decyzji zezwalającej na składowanie odpadów na działce przy ul. Ziejkowej - tak twierdzi obecny burmistrz Paweł Kalinowski.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
W pobliskim sąsiedztwie składowiska jest miejskie ujęcie wody pitnej


Przypomnijmy, decyzja zezwalająca Spółce EKOLIDER na zbieranie odpadów na zajmowanej nieruchomości została wydana w dniu 8 października 2014 roku przez ówczesnego Starostę  Jana Baranowskiego z PSL.

Brak reakcji byłego burmistrza Włodzimierza Śniecikowskiego na decyzję Starostwa o gromadzeniu odpadów niebezpiecznych może być niezrozumiała, ponieważ w pobliskim sąsiedztwie jest miejskie ujęcie wody pitnej dla mieszkańców Gostynina.

Interpelacje i zapytania radnych miejskich w sprawie chemikaliów

Już na początku 2015 roku zaniepokojeni mieszkańcy budynków znajdujących się obok składowiska zgłosili problem z chemikaliami u radnego IdG Witolda Dalkowskiego. Konsekwencją były pisma do Urzędu Miasta Gostynina i Starostwa Powiatowego, które zapoczątkowały procedurę unieważnienia decyzji o składowaniu odpadów chemicznych.

Również inni radni miejscy interweniowali na sesjach lub komisjach Rady Miejskiej, co doskonale pokazuje treść interpelacji radnej Małgorzaty Rędzikowskiej-Mystkowskiej jaka w marcu 2016 roku trafiła na ręce burmistrza Pawła Kalinowskiego.

Przedmiot interpelacji: Zanieczyszczenie środowiska - wyciek nieznanych substancji przy ulicy Ziejkowej w Gostyninie.

Uzasadnienie interpelacji: Dbałość o stan środowiska i bezpieczeństwo mieszkańców.

Wnioski: W związku z wielokrotnymi pytaniami radnych o składowisko przy ulicy Ziejkowej proszę o informacje jakie czynności podjął Pan Burmistrza w związku z zaistniałą aktualnie sytuacją, jak również jakie działania były podejmowane w tej kwestii od objęcia urzędu przez Pana Burmistrza? - czytamy w interpelacji radnej Rędzikowskiej-Mystkowskiej.

W związku z obawami o swoje bezpieczeństwo użytkowników i mieszkańców nieruchomości bezpośrednio sąsiadujących w w/w nieruchomością tut. Urząd wystąpił w dn. 09.03.2015 r. do Starosty Gostynińskiego o podjęcie działań związanych ze sprawdzeniem prawidłowości realizacji warunków określonych w przedmiotowej decyzji - czytamy w odpowiedzi burmistrza Gostynina na interpelację radnej.

Całkowita treść poniżej w oryginalnej formie:


Napisz komentarz

Komentarze

Julka, 17 lipca 2018
Ktoś za to wysypisko wziął pewnie kasę, mogło służyć naszemu miastu lata i byśmy mieli nad nim kontrolę a tak zawalił nas niewiadomo jakimi śmieciami, brawo snieciu i Kalinowski, który przez kadencję nic w tej sprawie nie zrobił, może nie miał rozkazu od pisiorowatych władz
do kolo, 14 lipca 2018
W sprawie wyspiaka na Nagodowie z wróć się o pomoc do radnych (do wybory czy z gminy czy z miasta!!!!) masz okazje bo akurat obydwaj mieszkają w tej miejscowości
Kolo, 14 lipca 2018
Bardzo dobrze, że ktoś zajmuję się tym składowiskiem, ale dlaczego nikt z urzędników i radnych nie drąży tematu wysypiska na Nagodowie, gdzie niebezpieczne odpady zwożone były z całego kraju ( a może świata) i jest ich setki razy więcej niż na Ziejkowej. Nie wierzę, że odpady jadące przez całą Polskę do Gostynina to zwykłe odpady komunalne. Czy ktoś w końcu sprawdzi to wysypisko przy pomocy licznika Geigera?
Popularny: 800 odsłonInformacje13 lipca 2018, 12:03,

Jerzy Brzęczek – gość ostatniego Święta Sportu w Pacynie – trenerem kadry narodowej

Szkoleniowiec Wisły Płock Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Jerzy Brzęczek to trzeci selekcjoner piłkarskiej kadry narodowej, który uczestniczył w corocznym Dniu Patrona w podgostynińskiej Pacynie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Czy będzie lepszym selekcjonerem od Adama Nawałki?

47-letni trener to były reprezentant Polski. Do tej pory pracował w Rakowie Częstochowa, Lechii Gdańsk i GKS-ie Katowice. Od 11 lipca 2017 roku był szkoleniowcem Wisły Płock, z którą zajął piąte miejsce w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy.

Trener Brzęczek wraz z dwoma zawodnikami – Urugwajczykiem Nico Varelą i Kamilem Sylwestrzakiem – gościli we wrześniu ubiegłego roku w corocznym Dniu Patrona Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Pacynie,, o czym informowaliśmy:
https://gostynin.info/…/pilkarze-i-trener-wisly-plock-na-s…/

- To trzeci selekcjoner Kadry Narodowej, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas Święta Patrona. Był w 1987 roku Kazimierz Górski, był w 2004 roku Jerzy Engel i w 2017 roku Jerzy Brzęczek, obecnie jak się okazało nowy selekcjoner kadry – powiedział naszej redakcji Andrzej Matuszewski, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole w Pacynie i jeden z organizatorów corocznego Dnia Patrona w Pacynie.

- Byłem zaskoczony już przy sugestiach odejścia trenera Brzęczka do Legii Warszawa, a teraz tym bardziej. Doceniam Jego pracę w Wiśle Płock. Ale nie wiem czy da sobie radę z kadrą narodową ,bo to większe wyzwania i większe postacie. W każdym razie życzę mu powodzenia, bo charakter to On ma – dodał Andrzej Matuszewski.

Jak podaje oficjalna strona płockiego klubu, do czasu wyboru nowego trenera, Jerzy Brzęczek pozostanie trenerem Wisły Płock.


Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie