zapytaj o reklamę w tym miejscu
InformacjeGorący temat (4100 odsłon)

Chemikalia przy ul. Ziejkowej z polityką w tle


UdostępnijGłos w sprawie zabrał jeden z mieszkańców Gostynina

ziejkowa chemikalia pikieta Zenon Sobiecki

To nie budzi żadnych wątpliwości, proceder składowania chemikaliów przy ul. Ziejkowej służy dla niektórych osób do mocnych ataków politycznych. Tym samym protest robi się polityczną areną, która budzi sprzeciw mieszkańców Gostynina.


Podobnie było z akcją społeczną jaka dotyczyła przywróceniu punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gostyninie. Wtedy też próbowano tą akcję, bardzo szczytną wykorzystać politycznie, spotkało się to z ostrym protestem części osób zaangażowanych w tą akcję.

Do obecnej sytuacji dotyczącej składowania chemikaliów i walki politycznej odnosi się jeden z mieszkańców Gostynina, tym samym pokazując, że nie tędy droga. Protest w innym mieście daje do myślenia, szczególnie dla organizatora pikiety w sprawie chemikaliów przy ul. Ziejkowej.

Darek Szymański - tak wygląda prawdziwy protest czy sprzeciw wobec budowy wysypiska, czy czegoś podobnego na wzór Gostynina, czegoś czego jeszcze nie ma. Nasielsk, miasto o połowę mniejsze niż Gostynin, ale wrażliwość mieszkańców na zagrożenia pozwoliła na wypracowanie wspólnego poglądu i podjęcia stosownych działań bez politycznego zabarwienia, efekty widzimy, na protest przychodzi kilkaset osób nie kilkanaście jak u nas.

Darek nie zaczyna się przygotowań do takiego słusznego protestu od ciągłej krytyki radnych, którzy mieli akurat najmniejszy udział w tych negatywnych działaniach których skutki dzisiaj mamy widoczne i z którymi walczymy. Z radnym Dalkowskim rozmawiałem na temat odpadów kilka razy i jego temat ten bardziej interesuje niż nas, ponieważ on blisko mieszka tego miejsca. Co zaproponowała na tym proteście radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego poza wizerunkiem politycznym, czy przywiozła stosowne rozwiązania od Wojewody? Czy rozmawiała w tej sprawie z Marszałkiem Struzikiem? A może coś z Ochrony Środowiska?

Nie poświęcajmy słusznych zamierzeń dla jakiejś bliżej nie określonej ideologi politycznej. Albo zmierzajmy do wspólnego nacisku na rozwiązanie problemu zanieczyszczeń na Ziejkowej albo wejdźmy w kampanię wyborczą, która zniweczy założony cel. Musimy się jasno określić, albo razem wspólnie chcemy pozbyć się tych śmieci, albo wplączemy w to politykę i pozbawimy się takich możliwości.

To co się stało nie zmienimy i tym powinna zająć się prokuratura i sądy, natomiast na to co może się stać w dużym stopniu zależy od nas i szerokiego porozumienia społecznego, a upływający czas nie jest sprzymierzeńcem.

Zenon Sobiecki

Tematy:ziejkowachemikaliapikietaZenon Sobiecki

Sprawdź też: Elektryka samochodowa GostyninFotograf GostyninImprezy okolicznościowe Gostynin

Czytaj także:

Komentarze


  • Pani Ewo, walka z partią a stwierdzenie pewnych faktów to dwa różne tematy do dyskusji. Temat odpadów ciągnie się od lat i kto powinien zająć się tym zagrożeniem dla mieszkańców? czy nie gospodarz miasta, czyli Burmistrz? Krytyka za brak zdecydowanych działań to nie walka. Dlaczego mieszkańcy mają płacić 1,5mln za czyjeś niedopatrzenie? Albo 7,5mln które poszły z pieniędzy publicznych na jakąś spółkę, która nie rozliczyła się z tych pieniędzy? ponad milion kary za projekt. Czy brak rozliczeń prawnych za takie nadużycia nie podlega krytyce? Komu podległe jest biuro prawne w UM Burmistrzowi czy Radzie M?

  • Może zobaczymy jak Pan Stangreciak przyjechał do Gostynina za czasów dawnego burmistrza to co pan od kostki wyprawial w urzędzie miasta od awerzystow wyzywal tvp mozna zobaczyć na Youtube

  • sam artykuł jest walką z partią, a nie walką z odpadami. A zatem, czy te media nie są za bardzo upolitycznione?

Dodaj komentarzNikogo nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, nie łam prawa.
Polecane dla Ciebie
zapytaj o reklamę w tym miejscu

Galerie zdjęć


Błąd przy remoncie ul. Floriańskiej, czy brak porozumienia między GSM Gostynin a Urzędem?
Błąd przy remoncie ul. Floriańskiej, czy brak porozumienia między GSM Gostynin a Urzędem?
Błąd przy remoncie ul. Floriańskiej, czy brak porozumienia między GSM Gostynin a Urzędem?

Bezpieczeństwo i prywatność

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy środki zwiększające bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz wykorzystujemy pliki cookies i local storage.

W ramach serwisu wspólnie z naszymi partnerami wykorzystujemy także technologie profilowania reklam.

Szczegółowe informacje na temat zarządzania Twoją prywatością:

Polityka Prywatności
Polityka Cookies

Zostałem poinformowany. Zamknij