Popularny: 4300 odsłonInformacje28 czerwca 2018, 10:30,

Chemikalia przy ul. Ziejkowej z polityką w tle

Chemikalia przy ul. Ziejkowej z polityką w tle

To nie budzi żadnych wątpliwości, proceder składowania chemikaliów przy ul. Ziejkowej służy dla niektórych osób do mocnych ataków politycznych. Tym samym protest robi się polityczną areną, która budzi sprzeciw mieszkańców Gostynina.


Udostępnij
Głos w sprawie zabrał jeden z mieszkańców Gostynina


Podobnie było z akcją społeczną jaka dotyczyła przywróceniu punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Gostyninie. Wtedy też próbowano tą akcję, bardzo szczytną wykorzystać politycznie, spotkało się to z ostrym protestem części osób zaangażowanych w tą akcję.

Do obecnej sytuacji dotyczącej składowania chemikaliów i walki politycznej odnosi się jeden z mieszkańców Gostynina, tym samym pokazując, że nie tędy droga. Protest w innym mieście daje do myślenia, szczególnie dla organizatora pikiety w sprawie chemikaliów przy ul. Ziejkowej.

Przeczytaj też: Wyciek na ulicy Ziejkowej! Na miejscu straż i chemicy z Płocka [ZDJĘCIA]

Darek Szymański - tak wygląda prawdziwy protest czy sprzeciw wobec budowy wysypiska, czy czegoś podobnego na wzór Gostynina, czegoś czego jeszcze nie ma. Nasielsk, miasto o połowę mniejsze niż Gostynin, ale wrażliwość mieszkańców na zagrożenia pozwoliła na wypracowanie wspólnego poglądu i podjęcia stosownych działań bez politycznego zabarwienia, efekty widzimy, na protest przychodzi kilkaset osób nie kilkanaście jak u nas.

Darek nie zaczyna się przygotowań do takiego słusznego protestu od ciągłej krytyki radnych, którzy mieli akurat najmniejszy udział w tych negatywnych działaniach których skutki dzisiaj mamy widoczne i z którymi walczymy. Z radnym Dalkowskim rozmawiałem na temat odpadów kilka razy i jego temat ten bardziej interesuje niż nas, ponieważ on blisko mieszka tego miejsca. Co zaproponowała na tym proteście radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego poza wizerunkiem politycznym, czy przywiozła stosowne rozwiązania od Wojewody? Czy rozmawiała w tej sprawie z Marszałkiem Struzikiem? A może coś z Ochrony Środowiska?

Nie poświęcajmy słusznych zamierzeń dla jakiejś bliżej nie określonej ideologi politycznej. Albo zmierzajmy do wspólnego nacisku na rozwiązanie problemu zanieczyszczeń na Ziejkowej albo wejdźmy w kampanię wyborczą, która zniweczy założony cel. Musimy się jasno określić, albo razem wspólnie chcemy pozbyć się tych śmieci, albo wplączemy w to politykę i pozbawimy się takich możliwości.

To co się stało nie zmienimy i tym powinna zająć się prokuratura i sądy, natomiast na to co może się stać w dużym stopniu zależy od nas i szerokiego porozumienia społecznego, a upływający czas nie jest sprzymierzeńcem.

Zenon Sobiecki

autor/źródło: Redakcja Gostynin.info / foto: M. Brodowski

Napisz komentarz

Komentarze

Sobiecki Z., 2 lipca 2018
Pani Ewo, walka z partią a stwierdzenie pewnych faktów to dwa różne tematy do dyskusji. Temat odpadów ciągnie się od lat i kto powinien zająć się tym zagrożeniem dla mieszkańców? czy nie gospodarz miasta, czyli Burmistrz? Krytyka za brak zdecydowanych działań to nie walka. Dlaczego mieszkańcy mają płacić 1,5mln za czyjeś niedopatrzenie? Albo 7,5mln które poszły z pieniędzy publicznych na jakąś spółkę, która nie rozliczyła się z tych pieniędzy? ponad milion kary za projekt. Czy brak rozliczeń prawnych za takie nadużycia nie podlega krytyce? Komu podległe jest biuro prawne w UM Burmistrzowi czy Radzie M?
Gostynin, 29 czerwca 2018
Może zobaczymy jak Pan Stangreciak przyjechał do Gostynina za czasów dawnego burmistrza to co pan od kostki wyprawial w urzędzie miasta od awerzystow wyzywal tvp mozna zobaczyć na Youtube
Ewa Szymańska, 29 czerwca 2018
sam artykuł jest walką z partią, a nie walką z odpadami. A zatem, czy te media nie są za bardzo upolitycznione?
Popularny: 4000 odsłonInformacje27 czerwca 2018, 13:57,

Błąd przy remoncie ul. Floriańskiej, czy brak porozumienia między GSM Gostynin a Urzędem?

Modernizacja ulicy Floriańskiej była jedną z najważniejszych inwestycji obecnej kadencji. Zadanie pochłonęło kilkaset tysięcy złotych. Efekt końcowy jednak pozostawia wiele do życzenia.


Udostępnij
Nie było żadnych wniosków o współpracę - twierdzi prezes GSM Gostynin

Chodzi o chodnik przy cukierni. Kostka brukowa bowiem została położona jedynie na jego części - należącej do Miasta. Pozostała część chodnika należąca do spółdzielni GSM Gostynin została pozostawiona bez zmian. Jak do tego doszło?

Na wniosek grupy radnych z Wiesławą Radecka na czele w programie czwartkowej sesji Rady Miejskiej (21 czerwca br.) znalazł się punkt: "Informacja Burmistrza dotycząca zgody między Urzędem Miasta Gostynina, a Gostynińską Spółdzielnią Mieszkaniową w sprawie modernizacji ulicy Floriańskiej".

Do tematu odniósł się obecny na sesji prezes GSM Gostynin Andrzej Jakubowski - "Nie było żadnych konsultacji, nie było żadnych wniosków do spółdzielni (ze strony Urzędu Miasta przyp. red.) o współpracę. A szkoda" .
Jak dodał - "To jest fundusz mienia, więc to by należało do Zarządu. Nie trzeba by było pytać 20 czy 16 osób, które mają mieszkania wyodrębnione."

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji wideo.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Julka, 1 lipca 2018
No co wy chcecie to tylko pis rządzi, nie wygacie od nich za dużo
mieszkanka, 30 czerwca 2018
To kpina ze strony urzędu miasta w stosunku do mieszkańców.My na swoim,po co proponować współpracę.Niech spółdzielnia martwi się o swoje a mieszkańcy niech nadal poruszają się po krzywym chodniku.TO nie tak,p,burmistrzu.Gospodarz dba o współpracę i tak się nie zachowuje.
Zofia, 30 czerwca 2018
Codziennie przechodzę ulicą Floriańską i nie mogła się nadziwić jak wykonany został jej remont.Teraz już wiem,że urząd miasta zrobił na swoim a teren spółdzielni pozostawił nie proponując współpracy.To kpina i żart,panie burmistrzu,z nas mieszkańców i z tego remontu.W taki sposób nie sprawuje się władzy.Trzeba się jeszcze wiele nauczyć.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie